Designed by Сайт города Читы

Острошки манастир -1 ноќевање (превоз од Охрид)

ОСТРОГ – СВ.СТЕФАН – БУДВА – КОТОР – ТИВАТ

 

1.Ден 09.03.2018 (Петок)- Состанок со групата во 22.00ч. во 22.15 часот поаѓање за Острог. Патот води преку граничен премин Ќафасан. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

 

2.Ден 10.03.2018 (Сабота)- Пристигнување во Манастир Острог  во утринските часови. Разглед на манастирот. По разгледот се поаѓа за Будва преку Сутоморе. Попатно краток панорамски разглед на Св.Стефан па продолжување кон Будва. Пристигнување во Будва во утринските часови сместување во вила ИМПЕРИА. Слободно време за индивидуални прошетки и активности низ Будва како и низ Стариот дел од градот. Ноќевање.

 

3.Ден 11.03.2018 (Недела)- Факултативен излет до Котор – еден од најубавите градови на Јадранот. Прошетки во стариот дел од градот. Потоа се поаѓа за Тиват и посета на Островот на цвеќињата  каде се наоѓа манастирот на Св.Архангел Михаил од 13ти век . Во попладневните часови се поаѓа за Битола. Денско и ноќно возење со попатни одмори и царински формалности. Пристигнување во Битола околу полноќ.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 2.990 мкд 

 

Во цената е вклучено :

  • Превоз на наведената релација со туристички автобус
  • 1 ноќевање во вила ИМПЕРИА во Будва
  • Организација и водство на патувањето
  • Пратител на групата

 

Во цената не е вклучено:

  • Целодневен факултативен излет до Котор и островот на цвеќината ( Тиват )  – 10 еу
  • Туристичка такса во манастир острог 1-еур
  • Патничко осигурување

 

НАПОМЕНА!!! За реализација на аранжманот се потребни 40 патници, во спротивно краен рок за евентуален отказ е 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на поедини содржини од програмата. За факултативните излети се потребни 20патници.

Сподели!

6

Leave a comment

You are commenting as guest.