Датум Пристаниште Пристигнувања Поаѓање
25-08 Fri Dubrovnik (Croatia) -  13:00
26-08 Sat Venice (Italy) 08:00 20:00
27-08 Sun Trieste (Italy) 07:00 13:00
28-08 Mon Corfu ( Greece) 16:00 21:00
29-08 Tue Katakolon / Olympia (Greece) 08:00 14:00
30-08 Wed Mykonos (Greece) 08:00 22:00
31-08 Thu Cruising - -
01-09 Fri Dubrovnik (Croatia) 07:00 -

    
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
Деца до 18 год. Во кабина со двјца возрасни плаѓа само пристанишни такси !!!
Доплата за еднокреветна кабина  30%
Задолжителен бакшиш кој се наплатува на бродот:
Возрасни  10 eur  по лице од ноќ
Деца 4-14г. - 50% попуст
Деца 0-4г.- бесплатноCosta осигурување 7.30 eur (не е задолжително)

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 
•  Крстарење со брод према програмата 
• Сместување во одбраната  кабина  за време на крстарењето со брод (купатило /WC,  клима, сеф, TV)
•  проширен полн пансион на брод ( вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)
• свечена вечера со капетанот
• целодневна анимација 
•  забавна  вечерна  програм  во салоните и баровите со музика во живо. 
• користење на бродскиот простор и опрема (користење на библиотеката, fitness центар, базен,  лежалки на палубата, сауни, пешкири...)
•театарски претстави  
• влазници во коцкарница, ноќен клуб...
• спортски активности (аеробик и слични активности со асистенција на инструктор во сала...) 
• дневни активности ( игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, тематски забави и сл.)
 
ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
• типс
•пијалок на брод 
• излети на копно 
•теретаната во wellness центарот и козметичкиот салон, личен тренер
• costa осигурување и осигурување од отказ
 
* Компанијата го задржува правото за промена на цена без предходна најава