Датум Пристаниште Пристигнувања Поаѓање
06-01 Sat Singapore (Singapore) - 20:00
07-01 Sun Cruising - -
08-01 Mon Koh Samui (Thailand) 09:00 18:00
09-01 Tue Laem Chabang (Thailand) 09:00 -
10-01 Wed Laem Chabang (Thailand) - 16:00
11-01 Thu Sihanoukville (Cambodia) 09:00 18:00
12-01 Fri Cruising - -
13-01 Sat Singapore (Singapore) 09:00

20:00

14-01 Sun Port Klang/Kuala Lumpur( Malaysia) 10:00 17:00
15-01 Mon Langkawi (Malaysia) 10:00 20:00
16-01 Tue Phuket (Thailand) 08:00 -
17-01 Wed Phuket (Thailand) - 18:00
18-01 Thu Penang (Malaysia) 07:00 16:00
19-01 Fri Malacca ( Malaysia) 10:00 20:00
20-01 Sat Singapore ( Singapore) 09:00 -


 
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
Деца до 18 год. Во кабина со двјца возрасни плаѓа само пристанишни такси !!!
Доплата за еднокреветна кабина  30%
Задолжителен бакшиш кој се наплатува на бродот:
Возрасни  10 eur  по лице од ноќ
Деца 4-14г. - 50% попуст
Деца 0-4г.- бесплатно
Costa осигурување 7.30 eur (не е задолжително)

Во цената е вклучено: 
· крстарење со брод према програмата
· сместување во одбраната  кабина  за време на крстарењето со брод (купатило /wc,  клима, сеф, tv)
· проширен полн пансион на брод ( вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)· проширен полн пансион на брод ( вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)
· свечена вечера со капетанот
· целодневна анимација
· забавна  вечерна  програм  во салоните и баровите со музика во живо.
· користење на бродскиот простор и опрема (користење на библиотеката, fitness центар, базен,  лежалки на палубата, сауни, пешкири...)
· театарски претстави
· влазници во коцкарница, ноќен клуб...
· спортски активности (аеробик и слични активности со асистенција на инструктор во сала...)
· дневни активности ( игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, тематски забави и сл.)

Во цената не е вклучено:
· типс
· пијалок на брод
· излети на копно
· теретаната во   wellness центарот  и козметичкиот салон , личен тренеp
· costa осигурување и осигурување од отказ

Компанијата го задржува правото за промена на цена без предходна најава.