Designed by Сайт города Читы

КРСТАРЕЊЕ 7 НОЌИ ОД СОЛУН

КРСТАРЕЊЕ 7 НОЌИ ОД СОЛУН 24.09.2023 - 01.10.2023

СОЛУН - КУШАДАСИ - КРИТ - САНТОРИНИ - МИКОНОС - МИЛОС - АТИНА - СОЛУН

24.09.2023 - 01.10.2023
Ден 1 - Состанок на групата и поаѓање за Солун. Качување на крузерот
Состанок на групата на 24.09 (Недела) и поаѓање за Солун. Качување на крузер. Испловување за Кушадаси во 19:00ч.
 
 
Ден 2 - Кушадаси
25.09 (Понеделник) Пристигнување во Кушадаси во 13:00ч и разглед на античкиот град Ефес со локален водич. Испловување за Крит (Ираклион) во 19:00ч.
 
 
Ден 3 - Крит (Ираклион)
26.09 (Вторник) Пристигнување на Крит (Ираклион) во 08:00ч. Прошетка на Крит со претставник од Кри Турс. Испловување за Санторини во 19:00ч.
 
 
Ден 4 - Санторини
27.09 (Среда) Пристигнување на Санторини во 07:00ч. Прошетка на Санторини со претставник од Кри Турс. Испловување за Миконос во 00:30ч.
 
 
Ден 5 - Миконос
28.09 (Четврток) Пристигнување на Миконос во 08:00ч. Слободно време за разглед. Можност за факултативен разглед со локален водич. Испловување за Милос во 02:00ч.
 
 
Ден 6 - Милос
29.09 (Петок) Пристигнување на Милос во 09:00ч. Прошетка или посета на плажа во Адамас со пратителот од Кри Турс. Можност за факултативна посета (со доплата) на познатата Саракинко плажа. Испловување за Атина во 19:00ч.
 
 
Ден 7 - Атина
30.09 (Сабота) Пристигнување во Атина (Пиреус) во раните утрински часови. Слободно време за разглед. Испловување за Солун во 17:00ч.
 
 
Ден 8 - Солун
 
 
01.10 (Недела) Пристигнување во Солун во раните утрински часови и слегување од крузерот. Поаѓање за Македонија.
 
 
ТИП НА КАБИНА
 
ВНАТРЕШНА БЕЗ ПРОЗОР
€845.00 по лице
 
НАДВОРЕШНА СО ПРОЗОР
€985.00 по лице
 
НАДВОРЕШНА СО ПРОЗОР ТИП XD
€1035.00 по лице

 

 

Крстарење со новиот брод крузер Celestyal Journey

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ : За резервација потребна е уплата од 50% од вкупната сума, остатокот треба да биди доплатен најдоцна 21 ден пред поаѓање.

ОТКАЗЕН РОК :  До 30 дена пред патувањето, се задржува од страна на агенцијата 50% од вкупната цена, а од 29 дена до почетокот на патувањето 100% од вкупната цена.

Оваа програма има многу ограничени места.

 

ВКЛУЧЕНО

 • ✅ Сместување во внатрешна кабина ( за надворешна кабина со прозор се доплаќа)
 • ✅ Појадок, ручек, вечера !
 • ✅ Алкохолни пијалоци,газирани и негазирани пијалоци,сокови,филтер кафе, чај ,за време на оброците
 • ✅ Пристанишни такси (289 €) вклучени во цената
 • ✅ Бакшиши вклучено во цената
 • ✅ Полудневна екскурзија со локален водич во Кушадаси – Турција – Ефес : Ancient Ephesus through the ages - Hellinistic and Roman (Антички Ефес низ вековите - хеленистички и римски)
 • ✅ Шатл за Миконос
 • ✅ Шатл за Санторини
 • ✅ Шатл за Милос
 • ✅ Прошетка во Хераклион- – Крит со претставник од Кри турс
 • ✅ Прошетка на Санторини со претставник од Кри турс
 • ✅ Прошетка или посета на плажа во Адамас, Милос со пратителот од Кри Турс
 • ✅ Дневни и ноќни активности, забавна програма, анимација, забавни програми , претстави , музички програми во барови , анимации (јога, танц, итн)
 • ✅ Користење на базен и џакузи( согласно временските услови) фитнес центар и сауна
 • ✅ Претставник од Кри Турс на целото патување

НЕ Е ВКЛУЧЕНО

 • ❌ Патничко осигурување
 • ❌ Факултативни екскурзии кои се организирани или надградени на лице место
 • ❌ Жичара за качување и слегување на Санторини (околу 6 евра по правец)
 • ❌ Услуги во салон за убавина и спа центар
 • ❌ Медицински услуги
 • ❌ индивидуално користење на екскурзии ,кои бродот ги организира како факултативи со доплата
 • ❌ Влезници
 • ❌ Трансфер индивидуален или групен
 • ❌ Други неспомнати услуги
 

Сподели!

241

Leave a comment

You are commenting as guest.