Designed by Сайт города Читы

Хотел “Medite Resort & Spa“ 4* Сандански

www.hotelmedite.com

Хотел Медите е сместен во мирниот дел на Сандански и нуди уникатен панорамски поглед кон градот. Составен е од главна зграда со 4*, помошна зграда Апарт Медите со 3* и посебен комплекс на луксузни вили со 5*. Сите гости имаат пристап до базените и спа центарот, како и ресторанот за појадок, ручек и вечера кој се наоѓа во главната зграда на хотелот. 
Бесплатен шатл автобус е на распологање на гостите за транспорт до центарот на градот и назад (според распоред на рецепција). 

Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање со појадок (BB)/ полупансион (HB) / полн пансион (FB)

  Ден недела – четврток петок и сабота
  Тип на соба \ Услуга BB   HB   FB BB   HB   FB
  DBL стандард 42   64   76 58   80   92
  SGL стандард 37   48   54 50   61   67
  DBL лукс 48   70   82 64   86   98
  SGL лукс 42   53   59 58   69   75
  Студио ( 2+1 ) 68   90   102 94   116   128
  APP (со 2 спални) 92   114   126 128   150   162
  ДОПЛАТИ                  
  Дете до 1,99 год. 0   0   0 0   0   0
  Дополнително легло – дете 2-5,99 год. 4   10   13 4   10   13
  Дополнително легло – дете 6-11,99 год. 12   18   21 12   18   21
  Дополнително легло – возрасен над 12 год. 12   23   29 12   23   29

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси. Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

*Само во Single собите цената е за еден возрасен и нема можност за сместување на деца, а во апартманот цената е за четворица возрасни

Базени 

 • -Внатрешен базен 12 x 8 m, висина 1.4 m, температура на вода 28-30°C

  Отворен во период:

  Лето: 09:00 – 21:00

  Зима - 09:00 – 19:00 (20:00 во петок и сабота)

 • -Надворешен базен, висина 1.8 m, температура на вода 28-30°C

  Отворен од мај до септември

 • -Надворешен детски базен со висина од 80 cm.

 

Спа центар

- зона за релаксација

- сауна

- џакузи 

- ароматични кади со минерална вода

- фитнес центар

- секаков вид на терапии и процедури (класични масажи, пилинг и спа ритуали, ароматерапија, антицелулитни терапии, терапии за мажи, чистење, стегање и подмладителни терапии за лице, геотермални терапии со вулкански камења, билни и цитрусни масажи

Структура

DBL стандард:
еден брачен кревет или два единечни и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.
*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

DBL лукс:
еден брачен кревет или два единечни, дополнително легло и можност за бебешко креветче (нова гарнитура)
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.
*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

Студио:
спална со еден брачен кревет или два единечни, дневна со дополнително легло и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет. 3 возрасни + 1 дете до 1,99 год.

Апартман лукс:
две спални со еден брачен кревет или два единечни, дневна со пдополнително легло и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет: 5 возрасни + 1 дете до 1,99 год.​

Сподели!

21

Leave a comment

You are commenting as guest.