Designed by Сайт города Читы

Забелешка

Google Geocoding API error: You are over your quota.

Хотел “Sveti Nikola“ 3* Сандански

www.hotelsvetinikola.com

Хотелот Св. Никола се наоѓа во центарот на градот на главната пешачка улица. Располага со внатреен базен, спа центар, класичен ресторан, средоземноморски респоран, снек бар и пиано бар.  

 

Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање со појадок (BB)/ полупансион (HB)

Тип на соба/услуга

Ноќевање со појадок

Полупансион (појадок и вечера)

Двокреветна стандард соба

40 еур

58 еур

Еднокреветна стандард соба

32 еур

41 еур

Двокреветна лукс соба

50 еур

68 еур

Еднокреветна лукс соба

75 еур

84 еур

Студио (2+1)

75 еур

93 еур


Доплати:

- Дете до 2,99 години бесплатно
- Дополнително легло – дете 3-3,99 год. бесплатно на база ноќевање со појадок, 5 еур на ден на база полупансион (појадок и вечера)
- Дополнително легло – дете 4-9,99 год. 10 еур на база ноќевање со појадок, 15 еур на ден на база полупансион (појадок и вечера)
- Дополнително легло – дете 10-11,99 год. 10 еур на база ноќевање со појадок, 19 еур на ден на база полупансион (појадок и вечера)


Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси. Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

*Само во Single собите цената е за еден возрасен и нема можност за сместување на деца

 

Структура

SGL стандард:
единечен кревет
Макс. капацитет: 1 возрасен

SGL лукс:
единечен кревет, нова гарнитура
Макс. капацитет: 1 возрасен

DBL стандард:
Брачен кревет или два единечни
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.

DBL лукс:
Брачен кревет или два единечни, нова гарнитура
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.

Студио стандард:
еден брачен кревет и две фотељи на спуштање
Макс. капацитет: 3 возрасни лица + 1 дете до 12 год. 

Студио лукс:
еден брачен кревет и две фотељи на спуштање,  џакузи
Макс. капацитет: 3 возрасни лица + 1 дете до 12 год. 

Базени

 

  • Внатрешен базен со минерална вода и џакузи

 


Спа центар

 

  • зона за релаксација
  • сауна
  • римска бања
  • парна бања
  • солариум
  • фитнес центар
  • секаков вид на масажи, терапии и процедури 

 

Сподели!

19

Leave a comment

You are commenting as guest.