Designed by Сайт города Читы

Дубаи 5 ноќевања ( Промо )

Дубаи се повеќе станува туристички посакувана дестинација како град кој нуди хедонизам и уживање! 5 ноќевања...

6 ДЕНА / 5 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ


Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете...


Во цената се вклучени следните услуги:
 Билет со авиокомпанија FlyDubai Airlines директно од Скопје-Дубаи-Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж );
 Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи;
 5 ноќевања ,6 дена во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок;
 Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич;
 Аеродромски такси;
 Асистенција на аеродром во Дубаи.


Во цената не се вклучени следните услуги:
 Факултативни екскурзии;
 Патничко и здравствено осигурување;
 Таксата за престој се плаќа директно:
o 4 - 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
o 3 - 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
o 2 - 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
 Екстра трошоци во хотел ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци );
 Виза за влез во Дубаи 85 еур, потребен скениран пасош и фотографија во боја.

 

 

Важна напомена:


 Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
 Плаќање исклучиво во денари
 Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
 За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.

Сподели!

221

Leave a comment

You are commenting as guest.