Designed by Сайт города Читы

Дубаи 7 ноќевања ( Промо )

Луксузни автомобили, прекрасни градби, раскош, изобилие како во бајките. Таа слика се сервира на сите кои сакаат да го посетат Дубаи... 

 

8 ДЕНА / 7 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ


Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете...


Во цената се вклучени следните услуги:
 Билет со авиокомпанија FlyDubai Airlines директно од Скопје – Дубаи - Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж);
 Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи;
 7 ноќевања, 8 дена во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок;
 Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич;
 Аеродромски такси;
 Асистенција на аеродром во Дубаи.


Во цената не се вклучени следните услуги:
 Факултативни екскурзии;
 Патничко и здравствено осигурување;
 Таксата за престој се плаќа директно:
o 4 - 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
o 3 - 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
o 2 - 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
 Екстра трошоци во хотел ( Телефон,Ручек & Вечера, Минибар, пијалоци );
 Виза за влез во Дубаи 85 еур,потребен скениран пасош и фотографија во боја.

 

 

Важна напомена:
 Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
 Плаќање исклучиво во денари
 Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
 За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.

 

Сподели!

226

Leave a comment

You are commenting as guest.