Designed by Сайт города Читы

Дубаи (Авион од Скопје) Промо!

Дубаи авионски аранжман со поаѓање од Скопје... Промо, 520 еур 6 дена/5 ноќевања. Термин 27/04

 Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете…

 

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 520 € / 32.136 ден

 

 

ПАКЕТ АРАНЖМАН DUBAI 5 НОЌИ 6 ДЕНА

ХОТЕЛ

Локација 1 / 2 Соба 1 / 1 Соба 3то лице Бебе
(0 – 1.99)
Дете
(2 – 5.99)
Дете
 (6  11.99)

Arabian Park Hotel 3*

3* Bur Dubai 520 670 N/A 75 330 N/A

Grand Central 4*

4* Deira 570 745 570 75 330

570

Lotus Grand Hotel 4*

4* Deira 570 745 570 75 330 570
Grand Excelsior Bur Dubai 4* 4* Bur Dubai 590 790 N/A 75 330

N/A

Holiday Inn Downtown 4*

4* Deira 595 800 595 75 330 595

Carlton Palace 5*

5* Deira 665 940 635 75 330 635

Swissotel Al Ghurair 5*

5* Deira 670 999 635 75 330

635

Media Rotana 5*

5 * Media City 730 1080 635 75 330 635

Movenpick Jumeirah L T 5*

5*  JLT 745 1090 N/A 75 330 N/A

Pullman Jumeirah Lakes Tower 5*

5 * JLT 770 1050 N/A 75 330 N/A
Hyatt Regency  Creeks Heights 5* 5* Healthcare City 780 1090 N/A 75 330

N/A

Nassima Royal Hotel 5*

5* Sheik Zayed 795 1030 635 75 330 635
Sheraton Grand Hotel 5* 5*Sheik Zayed 799 1050 N/A 75 330

N/A

The Retreat Palm Dubai-M Gallery 4++ 4*++

4*++Palm 855 1330 635 75 330 635

*Цените се дадени во евра

 

 

 

 

ДАТУМИ НА ЛЕТОВИ

SKP – DXB

DXB – SKP Ноќи
27.04.19 02.05.19

5

 
 

ВРЕМИЊА НА ЛЕТОВИ

Поаѓање (SKP – DXB)

Враќање (DXB – SKP)
13:05

09:15

 

 

 

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Екскурзии

Време на траење Цена по лице Опис
Desert Safari 5 часа 55 EUR

Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)

Dhow Cruise Creek/Marina

2 часа 55/80 EUR Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци (безалкохолни)
Abu Dhabi City Tour Целодневна 80 EUR

Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер, без ручек

Burj Khalifa & Dubai Mall

  80 EUR Влезница+ трансфер
Miracle garden  

43EUR

 

Aquawenture Water Park

  95EUR Влезница+трансфер
Global Village   40 EUR

Влезница+ трансфер

Helicopter 17 min

  220 EUR  
Seawings 20min   260 EUR  

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

 • Билет со авиокомпанија FlyDubai Airlines  директно од Скопје-Дубаи-Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж )
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи
 • 5 ноќевања ,6 дена во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок
 • Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
 • Аеродромски такси
 • Асистенција на аеродром во Дубаи
   

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно:
  * 4 – 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
  * 3 – 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
  * 2 – 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
 • Екстра трошоци во хотел ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )
 • Виза за влез во Дубаи 85 еур, потребен скениран пасош и фотографија во боја
   

НАПОМЕНИ

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
 • Плаќање исклучиво во денари
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
 • За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.
 

Сподели!

94

Leave a comment

You are commenting as guest.