Designed by Сайт города Читы

Препорака! Еднодневна екскурзија Лутраки и Воден

Препорака! Еднодневна екскурзија Лутраки и Воден (МАГИЈАТА НА ВОДАТА)

 
Лутраки - лековитиот дар од природата
 
 
Еднодневна екскурзија
(секоја недела)

 

 

Програма:

 

Поаѓање од Охрид (Лукоил) во 06.00ч.

Царински формалности, попатни паузи.

 

Се упатуваме кон Воден (градот на водопадите)

Време за прошетка, разглед и уживање во прекрасните видици на водопадите...

 

Во одредено време тргнување за Лутраки каде ќе имате можност да се капите во прекрасните термални извори.

 

По договореното време групата се упатува на ручек во некоја од познатите традиционални грчки таверни.

 

Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

Цена: 1300 ден.
 
 
 

Во цената Е вклучено:

*Посета на Воден

*Посета на Лутраки

*Превоз со лиценциран туристички автобус

*Придружник од агенцијата

*Организација и водство на патувањето

 

Во цената НЕ Е вклучено:

*Патничко осигурување

*Индивидуални трошоци

*Ручек 

*Влезница за термални бањи - 3 еур

Сподели!

1308

Leave a comment

You are commenting as guest.