Designed by Сайт города Читы

Хотел "Bellevue" 4* Похорје Промо!

Зима во Словенија, Мариборско Похорје... Погледнете ја понудата...

 
Локација: Хотел Белви се наоѓа на горната станица на жичарницата Похорје во близина на ски-центарот. Од хотелот има прекрасен поглед на Марибор, втор по големина словенечки град со богато културно наследство. Се наоѓа на надморска височина од 1.050 м, со поволна клима, чист планинскиот воздух помеѓу зелените шуми на Мариборското Похорје.
Капацитет: 42 двокреветни соби  и 8 апартмани со кујна 
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, интернет пристап, фитнес центар, сауни (Turkish sauna, Finnsh sauna, Milld sauna, Ice Cave)
паркинг. Можности за рекреација - велосипедизам, јавање, пешачење итн
Опременост на собите: ТВ, телефон, безжичен интернет, сеф, бања, минибар и клима. Апартманите се со комплетно опремена кујна со две или една спална.

7=6 ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНА
ULTRA first minute -20% попуст до 15.09.2018  и -10% попуст на ски картa
7=6 ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНА
ULTRA first minute -10% попуст до 15.09.2018


7=6 ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНА
ULTRA first minute -15% попуст до 15.09.2018 и -10% попуст на ски карти

Цените се дадени по лице од ден за сместување во соба по избор од табелата.
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)
Попустите за деца и трето лице важат при сместување во соба со 2 возрасни лица


Во цената е вклучено:
Сместување во двокревтна соба
Полупансион (појадок и вечера)
Неограничен влез во Wellness centar Bellevue
Фитнес
Бесплатен WI-FI
Паркинг
Вклучени ски карти за сите денови престој

Задолжителна доплата за Нова Година:
BELLEVUE- 80 € возрасен, деца од 0-2г.- БЕСПЛАТНО, 2-12г. -50%

Попусти:
* деца до 6 години во соба со родители – БЕСПЛАТНО
* деца 6-12 години во соба со родители на основно легло -30%
* деца 6-12 години во соба со родители на дополнително легло -50%
* деца до 6 години во соба со родители на дополнително легло – 15€ вo SUPERIOR соба

Доплати:
* еднокреветна соба 9€ доплата од ден
* baby cot 9€
* домашни миленици 15€


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

242

Leave a comment

You are commenting as guest.