Designed by Сайт города Читы

Забелешка

Google Geocoding API error: The request was denied.

Хотел "Casa Karina"4* Промо!

Хотел “Casa Karina“ 4*, Банско. Предности: близина до ски гондолата, пристпната цена, добрата услуга...

www.bansko-casakarina.com

 

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард.

Каса Карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турка бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата.

Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата од 5еур на ден.

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi, перална, ски гардероба и собен сервис.

Попусти за рани резервации

30 % Попуст за резервации направени до 15.08.2019 и платено 100% до30.08.2019
25 % Попуст за резервации направени до 01.11.2019 и платено 100% до 15.11.2019
20 % Попуст за резервации направени до 01.12.2019 и платено 100% до15.12.2019
15 % Попуст за резервации направени до 15.12.2019 и платено 100% до20.12.2019

НОВО 

 -20% ПОПУСТ за резервации во период од 09.12.2019 - 20.12.2019 
Период на престој:
23.01.2020 - 31.01.2020
01.02.2020 - 22.02.2019
* минимум - 5 ноќевања
* типови на соба: Double room, One bedroom apartment 
 
-25% ПОПУСТ за резервации во период од 09.12.2019 - 20.12.2019
 
Период на престој:
23.01.2020 - 31.01.2020
01.02.2020 - 22.02.2020
* минимум - 7 ноќевања
* типови на соба: Double room, One bedroom apartment   

 

Дневни(дополнителни) попусти:

7=6, 9=8, 11=10, 14=12 за резервации
со престој во период 01.12.-26.12.2019 и 04.01.-31.03.2020

Попустите НЕ се комбинираат !!

Редовна Понуда | Зима 2019/20

CASA KARINA 4* HB
DBL ROOM -min 1+1; max 2+2 01.12-21.12 22.12-26.12 27.12-03.01 04.01-29.02 01.03-31.03
по лице во DBL ROOM HB 33.00 35.20 57.20 42.90 33.00
SGL ROOM /1 Лице/ 49.50 52.80 85.80 64.90 49.50
DBL ROOM /2 Лица/ 66.00 70.40 114.40 85.80 66.00
1 Возрасен + 1 Дете (04-11,99) 55.00 58.30 94.60 70.40 55.00
1 Возрасен+ 2 Дете (04-11,99) 74.80 79.20 128.70 95.70 74.80
2 Возрасни + 1 Дете (04-11,99) 83.60 89.10 146.30 107.80 83.60
2 Возрасни + 2 Дете (04-11,99) 103.40 110.00 180.40 133.10 103.40
STUDIO ROOM -min 1+1; max 2+1 01.12-21.12 22.12-26.12 27.12-03.01 04.01-29.02 01.03-31.03
по лице во STUDIO HB 35.20 36.30 60.50 45.10 35.20
Наем STUDIO /1 Лице/ 49.50 52.80 85.80 64.90 49.50
Наем STUDIO /2 Лица/ 70.40 72.60 121.00 90.20 70.40
1 Возрасен + 1 Дете (04-11,99) 57.20 59.40 97.90 72.60 57.20
1 Возрасен+ 1 Дете (04-11,99) +1 Дете (0-3,99) 57.20 59.40 97.90 72.60 57.20
2 Возрасни + 1 Дете (00-03,99) 70.40 72.60 121.00 90.20 70.40
STUDIO LUX ROOM -min 2; max 2+1 01.12-21.12 22.12-26.12 27.12-03.01 04.01-29.02 01.03-31.03
по лице во STUDIO LUX HB 40.70 41.80 66.00 50.60 40.70
Наем STUDIO LUX /2 Лица/ 81.40 83.60 132.00 101.20 81.40
2 Возрасни + 1 Дете (00-03,99) 81.40 83.60 132.00 101.20 81.40
2 Возрасни + 1 Дете (04-11,99) 101.20 104.50 166.10 126.50 101.20
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+1/ 3 01.12-21.12 22.12-26.12 27.12-03.01 04.01-29.02 01.03-31.03
по лице во APP 1-Bedroom HB 44.00 46.20 66.00 50.60 44.00
APP 1-Bedroom /2 Лица/ 88.00 92.40 132.00 101.20 88.00
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Лица/ 114.40 121.00 178.20 135.30 114.40
2 Возрасни + 1 Дете (04-11,99) 107.80 113.30 166.10 126.50 107.80
2 Возрасни + 2 Дете (00-03,99) 88.00 92.40 132.00 101.20 88.00
APP 2-Bedroom -min 2+2; max 4+1/ 5 01.12-21.12 22.12-26.12 27.12-03.01 04.01-29.02 01.03-31.03
по лице во APP 2-Bedroom HB 44.00 46.20 66.00 50.60 44.00
APP 2-Bedroom /4 Лица/ 176.00 184.80 264.00 202.40 176.00
APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Лица/ 202.40 213.40 310.20 236.50 202.40
4 Возрасни + 1 Дете (04-11,99) 195.80 205.70 298.10 227.70 195.80
4 Возрасни + 2 Дете (00-03,99) 176.00 184.80 264.00 202.40 176.00
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Новогодишна Вечера Доплата за возрасен /дете 5-11,99
95,00 / 50,00
Минимум ноки 3 3 5 5 3

Цените се изразени во евра

Во цената е вклучено:

Бесплатно користење на базен, сауна, Фитнес, парна бања.
 

 

 

Сподели!

1016

Leave a comment

You are commenting as guest.