Designed by Сайт города Читы

Хотел "Evergreen&Spa" 3* (Апарт-хотел) Препорака!

Поволна цена, убава локација, спа центар, услуга ноќевање со појадок или полупансион. Ви го препорачуваме хотел "Evergreen" 3* Банско за оваа зимска сезона... Цени од 22 еур по лице во Јануари...

www.evergreen-bansko.com

Мал хотел во близина на гондолата. Избор на удобни студиа и апартмани, во традиционален архитектонски стил, бар, ресторан, интернет, добра услуга, СПА (затворен базен, теретана, сауна, парна бања). Погоден е за економичен одмор.                              

На 300 метри од гондолата и 800 метри од центарот на Банско. На 220 км од аеродромот ‘‘Македонија‘‘ во солун. Бепалтен трансфер до гондола.

Има 62 соби: Студиа (~40 м2), Апартмани (~55 м2), Апартмани 5 pax (~65 m2).

Собите се опремени со: мини кујна, фрижидер, кабловска ТВ, телефон, интернет, када/туш, балкон.

Студио: чајна кујна, 2 одвоени легла, софа на развлекување.

Апартман: дневна соба со кујна и софа на развлекување, спална соба

Апартман 5 pax: дневна соба со кујна и софа на развлекување, 2 спални соби

 

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации):

25 % Попуст за резервации направени до 30.09.2018 & уплата 100% до 05.10.2018
20 % Попуст за резервации направени до 31.10.2018 & уплата 100% до 05.11.2018
15 % Попуст за резервации направени до 30.11.2018 & уплата 100% до 05.12.2018
10 % Попуст за резервации направени до 15.12.2018 & уплата 100% до 20.12.2018

Дополнителни попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=10, 13=11 & 14=12 за престој во периоди 10.12 - 28.04

* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

Редовен ценовник | Зима 2018 / 2019

EVERGREEN Aparthotel 3* BB/HB
STUDIO-min 2; max 2+1 or 3 Adults 10.12-20.12 21.12-27.12 28.12-03.01 04.01-17.01 18.01-17.02 18.02-17.03 18.03-28.04
p.p. in STUDIO BB 18.70 22.00 39.60 22.00 24.20 22.00 18.70
Rent STUDIO /1 Person/ 28.60 33.00 66.00 33.00 35.20 33.00 28.60
Rent STUDIO /2 Persons/ 37.40 44.00 79.20 44.00 48.40 44.00 37.40
STUDIO + EXTRA BED /3 Persons/ 52.36 61.60 110.88 61.60 67.76 61.60 52.36
1 Adults + 1 Chd (03-11.99) 37.40 44.00 79.20 44.00 48.40 44.00 37.40
2 Adults + 1 Chd (03-11.99) 37.40 44.00 79.20 44.00 48.40 44.00 37.40
APP 1-Bedroom-min 2; max 3+1 or 4 Ad.  10.12-20.12 21.12-27.12 28.12-03.01 04.01-17.01 18.01-17.02 18.02-17.03 18.03-28.04
p.p. in APP 1-Bedroom BB 20.90 24.20 41.80 24.20 26.40 24.20 20.90
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/ 41.80 48.40 83.60 48.40 52.80 48.40 41.80
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/ 58.52 67.76 117.04 67.76 73.92 67.76 58.52
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/ 75.24 87.12 150.48 87.12 95.04 87.12 75.24
2 Adults + 1 Chd (03-11.99) 41.80 48.40 83.60 48.40 52.80 48.40 41.80
2 Adults + 2 Chd (03-11.99) 52.25 60.50 104.50 60.50 66.00 60.50 52.25
3 Adults + 1 Chd (03-11.99) 58.52 67.76 117.04 67.76 73.92 67.76 58.52
APP 2-Bedroom-min 4; max 5+1 or 6 Ad.  10.12-20.12 21.12-27.12 28.12-03.01 04.01-17.01 18.01-17.02 18.02-17.03 18.03-28.04
p.p. in APP 2-Bedroom BB 19.80 23.10 40.70 23.10 25.30 23.10 19.80
Rent APP 2-Bedroom /4 Persons/ 79.20 92.40 162.80 92.40 101.20 92.40 79.20
APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/ 95.04 110.88 195.36 110.88 121.44 110.88 95.04
APP 2-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 Persons/ 110.88 129.36 227.92 129.36 141.68 129.36 110.88
4 Adults + 1 Chd (03-11.99) 79.20 92.40 162.80 92.40 101.20 92.40 79.20
4 Adults + 2 Chd (03-11.99) 89.10 103.95 183.15 103.95 113.85 103.95 89.10
5 Adults + 1 Chd (03-11.99) 95.04 110.88 195.36 110.88 121.44 110.88 95.04
STUDIO-min 2; max 2+1 or 3 Adults 10.12-20.12 21.12-27.12 28.12-03.01 04.01-17.01 18.01-17.02 18.02-17.03 18.03-28.04
p.p. in STUDIO HB 26.40 29.70 47.30 29.70 31.90 29.70 26.40
Rent STUDIO /1 Person/ 40.70 44.00 77.00 44.00 47.30 44.00 40.70
Rent STUDIO /2 Persons/ 52.80 59.40 94.60 59.40 63.80 59.40 52.80
STUDIO + EXTRA BED /3 Persons/ 73.92 83.16 132.44 83.16 89.32 83.16 73.92
1 Adults + 1 Chd (03-11.99) 52.80 59.40 94.60 59.40 63.80 59.40 52.80
2 Adults + 1 Chd (03-11.99) 66.00 74.25 118.25 74.25 79.75 74.25 66.00
APP 1-Bedroom-min 2; max 3+1 or 4 Ad.  10.12-20.12 21.12-27.12 28.12-03.01 04.01-17.01 18.01-17.02 18.02-17.03 18.03-28.04
p.p. in APP 1-Bedroom HB 28.60 31.90 49.50 31.90 34.10 31.90 28.60
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/ 57.20 63.80 99.00 63.80 68.20 63.80 57.20
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/ 80.08 89.32 138.60 89.32 95.48 89.32 80.08
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/ 102.96 114.84 178.20 114.84 122.76 114.84 102.96
2 Adults + 1 Chd (03-11.99) 57.20 63.80 99.00 63.80 68.20 63.80 57.20
2 Adults + 2 Chd (03-11.99) 71.50 79.75 123.75 79.75 85.25 79.75 71.50
3 Adults + 1 Chd (03-11.99) 80.08 89.32 138.60 89.32 95.48 89.32 80.08
APP 2-Bedroom-min 4; max 5+1 or 6 Ad.  10.12-20.12 21.12-27.12 28.12-03.01 04.01-17.01 18.01-17.02 18.02-17.03 18.03-28.04
p.p. in APP 2-Bedroom HB 27.50 30.80 48.40 30.80 33.00 30.80 27.50
Rent APP 2-Bedroom /4 Persons/ 110.00 123.20 193.60 123.20 132.00 123.20 110.00
APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/ 132.00 147.84 232.32 147.84 158.40 147.84 132.00
APP 2-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 Persons/ 154.00 172.48 271.04 172.48 184.80 172.48 154.00
4 Adults + 1 Chd (03-11.99) 110.00 123.20 193.60 123.20 132.00 123.20 110.00
4 Adults + 2 Chd (03-11.99) 123.75 138.60 217.80 138.60 148.50 138.60 123.75
5 Adults + 1 Chd (03-11.99) 132.00 147.84 232.32 147.84 158.40 147.84 132.00
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Новогодишна вечера - 65.00 € за возрасен, 35.00 € за дете од 06 до 11.99 години,  инфант 00-05.99 - не користи услуги. 
Minimum stay  1 1 4 3 3 3 1
Отказ 3 7 21 7 14 7 3
Пенали за отказ (во ноќи) 100% 100% 100% 100% 100% 100% 100%
NO show пенали (во ноќи) 100% 100% 100% 100% 100% 100% 100%

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

 

далечина од

Далечина од центарот: 800 m
Жичара: 300 m
 

Хотелски содржини и услуги

 Ресторан
 Менувачница
 Хотелски паркинг
 Лифт
 Бесплатен трансфер до гондола
 Лоби бар
 Собна услуга
 Перална
 Сервис за пеглање
 Wi-fi бесплатно (јавни места)
 

Активности во близина на хотелот

 Пинг-Понг
 Скијање
 

сите соби се опремени со

 ТВ
 Телефон
 Сателитска ТВ
 Мини Бар
 Фен
 Греење
 Бања/Тоалет
 Бањарки и папучи
 Балкон или Тераса
 

локација

X Координати: 41.823813
Y координати: 23.478212
 

Спа Услуги

 Внатрешен базен (бесплатно)
 Џакузи (бесплатно)
 Сауна (бесплатно)
 Парна бања (бесплатно)
 Фитнес (бесплатно)
 Mасажа третмани

Сподели!

234

Leave a comment

You are commenting as guest.