Designed by Сайт города Читы

Хотел "Ivan Rilski & Spa" 4* Промо

Хотел “Ivan Rilski & Spa“ 4* Наша препорака зима 2019

 
Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на  800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети Иван Рилски се простира на површтина од 13,000 м2. 

Хотелот располага со: електронски игри (со доплата) сеф на рецепција (со доплата) room serviceресторан, a la carte ресторан, меана (ресторант со национален стил) SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, бизнис центар, продавница, перална (со доплата) 

-Во собите- два одделни или еден брачен кревет- телевизор- мини-бар- телефон- интернет (бесплатно)- купатило со туш/када- фен за коса- балкон- килим- чистење - секој ден- промена на постелнина - 3 пати неделно- крпи - секој ден 

-Апартмани- дневна соба и спална соба, целосно опремена кујна

-Делукс соба - 55м2 - 6 соби во главната зграда, брачно легло, фотеља која не се растега, софа, тоалет со туш и када, поголеми во квардатура со два мијалника и биде, тв, телефон, мини бар.  

-Во студио: две оделни легла или брачен кревет , целосно опремена кујна- електричен бокал

Во главната зграда каде е спа центарот и рестораните, се наоѓаат само двокреветни соби, студиата и апартманите се во други објекти кој не се поврзани со главната зграда со топла врска.   

  

Попусти за рани резервации
валидно само за резервации со мин.престој од 5 ноки

20 % Попуст за резервации направени до 30.09.2019
и платени 100% до 10.10.2019, не валидно за период 28.12.2019-12.01.2020 вкл

15 % Попуст за резервации направени до 30.09.2019
и платени 100% до 10.10.2019, за период 28.12.2019-12.01.2020 вкл

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2019
и платени 100% до 10.11.2019. не валидно за период 28.12.2019-12.01.2020 вкл

10 % Попуст за резервации направени до 31.11.2019
и платени 100% до 05.12.2019. не валидно за период 28.12.2019-12.01.2020 вкл

10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2018
и платени 100% до 20.11.2019, за период 28.12.2019-12.01.2020 вкл

Дневни(дополнителни) попусти

7=6, 10=9 и 14=12 за период на престој
01.12.-27.12.2019 вкл. и 13.01.-31.03.2020 вкл

* Попустите се комбинираат ! само во период 01.12-27.12., 13.01-31.03

Редовна Понуда | Зима 2019/20

ST. IVAN RILSKI 4*   BB/HB
DBL ECONOMY ROOM -min 2; max 2 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
по лице во DBL ECONOMY  BB 30.80 64.90 37.40 30.80 37.40 30.80
DBL ROOM /2 Лица/ 61.60 129.80 74.80 61.60 74.80 61.60
1 Возрасен + 1 Дете (00-11,99) 61.60 129.80 74.80 61.60 74.80 61.60
DBL ROOM -min 2; max 2+1 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
по лице во DBL BB 33.00 68.20 39.60 33.00 39.60 33.00
SGL ROOM /1 Лице/ 59.40 123.20 71.50 59.40 71.50 59.40
DBL ROOM /2 Лица/ 66.00 136.40 79.20 66.00 79.20 66.00
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Лица/ 90.20 184.80 106.70 90.20 106.70 90.20
1 Возрасен + 1 Дете (00-11,99) 59.40 123.20 71.50 59.40 71.50 59.40
1 Возрасен + 2 Дете (02-05,99) 59.40 123.20 71.50 59.40 71.50 59.40
1 Возрасен + 2 Дете (06-11,99) 68.20 132.00 80.30 68.20 80.30 68.20
1 Возрасен + 2 Дете (02-05,99)(06-11,99) 59.40 123.20 71.50 59.40 71.50 59.40
2 Возрасен + 1 Дете (02-05,99) 66.00 136.40 79.20 66.00 79.20 66.00
2 Возрасен + 1 Дете (06-11,99) 74.80 145.20 88.00 74.80 88.00 74.80
STUDIO -min 2; max 2+1 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем STUDIO /2 Лица/ RO 63.80 135.30 83.60 63.80 83.60 63.80
STUDIO + EXTRA BED /3 Лица/ 63.80 135.30 83.60 63.80 83.60 63.80
2 Возрасни + 1 Дете (00-5,99) 63.80 135.30 83.60 63.80 83.60 63.80
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 63.80 135.30 83.60 63.80 83.60 63.80
FAMILY APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем FAM APP 1-Bedroom /2 Лица/ RO 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
Наем FAM APP 1-Bedroom /3 Лица/ 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
Наем FAM APP 1-Bedroom /4 Лица/ 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
2 Возрасни + 1 Дете (0-5,99) 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
2 Возрасни + 2 Дете (06-11,99) 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
2 Возрасни + 2 Дете (0-5,99)(06-11,99) 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
3 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
STUDIO -min 2; max 2+1 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем STUDIO /2 Лица/ BB 77.00 148.50 96.80 77.00 96.80 77.00
STUDIO + EXTRA BED /3 Лица/ 83.60 155.10 103.40 83.60 103.40 83.60
2 Возрасни + 1 Дете (00-5,99) 77.00 148.50 96.80 77.00 96.80 77.00
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 80.30 151.80 100.10 80.30 100.10 80.30
FAMILY APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем FAM APP 1-Bedroom /2 Лица/ BB 94.60 166.10 114.40 94.60 114.40 94.60
Наем FAM APP 1-Bedroom /3 Лица/ 101.20 172.70 121.00 101.20 121.00 101.20
Наем FAM APP 1-Bedroom /4 Лица/ 107.80 179.30 127.60 107.80 127.60 107.80
2 Возрасни + 1 Дете (0-5,99) 94.60 166.10 114.40 94.60 114.40 94.60
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 97.90 169.40 117.70 97.90 117.70 97.90
2 Возрасни + 2 Дете (06-11,99) 101.20 172.70 121.00 101.20 121.00 101.20
2 Возрасни + 2 Дете (0-5,99)(06-11,99) 97.90 169.40 117.70 97.90 117.70 97.90
3 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 104.50 176.00 124.30 104.50 124.30 104.50
DBL ECONOMY ROOM -min 2; max 2 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
по лице во DBL ECONOMY  HB 42.90 77.00 49.50 42.90 49.50 42.90
DBL ROOM /2 Лица/ 85.80 154.00 99.00 85.80 99.00 85.80
1 Возрасен + 1 Дете (00-11,99) 85.80 154.00 99.00 85.80 99.00 85.80
DBL ROOM -min 2; max 2+1 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
по лице во DBL HB 45.10 80.30 51.70 45.10 51.70 45.10
SGL ROOM /1 Лице/ 71.50 135.30 83.60 71.50 83.60 71.50
DBL ROOM /2 Лица/ 90.20 160.60 103.40 90.20 103.40 90.20
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Лица/ 122.10 217.80 139.70 122.10 139.70 122.10
1 Возрасен + 1 Дете (00-11,99) 71.50 135.30 83.60 71.50 83.60 71.50
1 Возрасен + 2 Дете (02-05,99) 71.50 135.30 83.60 71.50 83.60 71.50
1 Возрасен + 2 Дете (06-11,99) 84.70 148.50 96.80 84.70 96.80 84.70
1 Возрасен + 2 Дете (02-05,99)(06-11,99) 71.50 135.30 83.60 71.50 83.60 71.50
2 Возрасен + 1 Дете (02-05,99) 90.20 160.60 103.40 90.20 103.40 90.20
2 Возрасен + 1 Дете (06-11,99) 103.40 173.80 116.60 103.40 116.60 103.40
STUDIO -min 2; max 2+1 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем STUDIO /2 Лица/ HB 101.20 172.70 121.00 101.20 121.00 101.20
STUDIO + EXTRA BED /3 Лица/ 119.90 191.40 139.70 119.90 139.70 119.90
2 Возрасни + 1 Дете (00-5,99) 101.20 172.70 121.00 101.20 121.00 101.20
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 110.00 181.50 129.80 110.00 129.80 110.00
FAMILY APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем FAM APP 1-Bedroom /2 Лица/ HB 118.80 190.30 138.60 118.80 138.60 118.80
Наем FAM APP 1-Bedroom /3 Лица/ 137.50 209.00 157.30 137.50 157.30 137.50
Наем FAM APP 1-Bedroom /4 Лица/ 156.20 227.70 176.00 156.20 176.00 156.20
2 Возрасни + 1 Дете (0-5,99) 118.80 190.30 138.60 118.80 138.60 118.80
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 127.60 199.10 147.40 127.60 147.40 127.60
2 Возрасни + 2 Дете (06-11,99) 136.40 207.90 156.20 136.40 156.20 136.40
2 Возрасни + 2 Дете (0-5,99)(06-11,99) 127.60 199.10 147.40 127.60 147.40 127.60
3 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 146.30 217.80 166.10 146.30 166.10 146.30
Доплата за DBL Deluxe room (по соба на ноќ, НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 16.50
Доплата (НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна вечера- 35,00 € за возрасен и 20.00 € за дете од  6 до 11,99 год.
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Новогодишна Вечера in Maво ресторант - 81.00 € за возрасен и 43.00 € за дете од  6 до 11,99 год.
Новогодишна Вечера in Меана "Chanove"- 91.00 € за возрасен и 48.00 € за дете од  6 до 11,99 год.
Минимум ноки 1 4 1 1 1 1

Цените се изразени во евра

 

Сподели!

449

Leave a comment

You are commenting as guest.