Designed by Сайт города Читы

Хотел "Ivan Rilski & Spa" + Ски пакети 4* Промо

Хотел “Ivan Rilski & Spa“ 4* Наша препорака зима 2019

 
Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на  800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети Иван Рилски се простира на површтина од 13,000 м2. 

Хотелот располага со: електронски игри (со доплата) сеф на рецепција (со доплата) room serviceресторан, a la carte ресторан, меана (ресторант со национален стил) SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, бизнис центар, продавница, перална (со доплата) 

-Во собите- два одделни или еден брачен кревет- телевизор- мини-бар- телефон- интернет (бесплатно)- купатило со туш/када- фен за коса- балкон- килим- чистење - секој ден- промена на постелнина - 3 пати неделно- крпи - секој ден 

-Апартмани- дневна соба и спална соба, целосно опремена кујна

-Делукс соба - 55м2 - 6 соби во главната зграда, брачно легло, фотеља која не се растега, софа, тоалет со туш и када, поголеми во квардатура со два мијалника и биде, тв, телефон, мини бар.  

-Во студио: две оделни легла или брачен кревет , целосно опремена кујна- електричен бокал

Во главната зграда каде е спа центарот и рестораните, се наоѓаат само двокреветни соби, студиата и апартманите се во други објекти кој не се поврзани со главната зграда со топла врска.   

  

Попусти за рани резервации
валидно само за резервации со мин.престој од 5 ноки

20 % Попуст за резервации направени до 30.09.2019
и платени 100% до 10.10.2019, не валидно за период 28.12.2019-12.01.2020 вкл

15 % Попуст за резервации направени до 30.09.2019
и платени 100% до 10.10.2019, за период 28.12.2019-12.01.2020 вкл

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2019
и платени 100% до 10.11.2019. не валидно за период 28.12.2019-12.01.2020 вкл

10 % Попуст за резервации направени до 31.11.2019
и платени 100% до 05.12.2019. не валидно за период 28.12.2019-12.01.2020 вкл

10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2018
и платени 100% до 20.11.2019, за период 28.12.2019-12.01.2020 вкл

Дневни(дополнителни) попусти

7=6, 10=9 и 14=12 за период на престој
01.12.-27.12.2019 вкл. и 13.01.-31.03.2020 вкл

* Попустите се комбинираат ! само во период 01.12-27.12., 13.01-31.03

Редовна Понуда | Зима 2019/20

ST. IVAN RILSKI 4*   BB/HB
DBL ECONOMY ROOM -min 2; max 2 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
по лице во DBL ECONOMY  BB 30.80 64.90 37.40 30.80 37.40 30.80
DBL ROOM /2 Лица/ 61.60 129.80 74.80 61.60 74.80 61.60
1 Возрасен + 1 Дете (00-11,99) 61.60 129.80 74.80 61.60 74.80 61.60
DBL ROOM -min 2; max 2+1 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
по лице во DBL BB 33.00 68.20 39.60 33.00 39.60 33.00
SGL ROOM /1 Лице/ 59.40 123.20 71.50 59.40 71.50 59.40
DBL ROOM /2 Лица/ 66.00 136.40 79.20 66.00 79.20 66.00
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Лица/ 90.20 184.80 106.70 90.20 106.70 90.20
1 Возрасен + 1 Дете (00-11,99) 59.40 123.20 71.50 59.40 71.50 59.40
1 Возрасен + 2 Дете (02-05,99) 59.40 123.20 71.50 59.40 71.50 59.40
1 Возрасен + 2 Дете (06-11,99) 68.20 132.00 80.30 68.20 80.30 68.20
1 Возрасен + 2 Дете (02-05,99)(06-11,99) 59.40 123.20 71.50 59.40 71.50 59.40
2 Возрасен + 1 Дете (02-05,99) 66.00 136.40 79.20 66.00 79.20 66.00
2 Возрасен + 1 Дете (06-11,99) 74.80 145.20 88.00 74.80 88.00 74.80
STUDIO -min 2; max 2+1 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем STUDIO /2 Лица/ RO 63.80 135.30 83.60 63.80 83.60 63.80
STUDIO + EXTRA BED /3 Лица/ 63.80 135.30 83.60 63.80 83.60 63.80
2 Возрасни + 1 Дете (00-5,99) 63.80 135.30 83.60 63.80 83.60 63.80
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 63.80 135.30 83.60 63.80 83.60 63.80
FAMILY APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем FAM APP 1-Bedroom /2 Лица/ RO 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
Наем FAM APP 1-Bedroom /3 Лица/ 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
Наем FAM APP 1-Bedroom /4 Лица/ 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
2 Возрасни + 1 Дете (0-5,99) 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
2 Возрасни + 2 Дете (06-11,99) 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
2 Возрасни + 2 Дете (0-5,99)(06-11,99) 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
3 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 81.40 152.90 101.20 81.40 101.20 81.40
STUDIO -min 2; max 2+1 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем STUDIO /2 Лица/ BB 77.00 148.50 96.80 77.00 96.80 77.00
STUDIO + EXTRA BED /3 Лица/ 83.60 155.10 103.40 83.60 103.40 83.60
2 Возрасни + 1 Дете (00-5,99) 77.00 148.50 96.80 77.00 96.80 77.00
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 80.30 151.80 100.10 80.30 100.10 80.30
FAMILY APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем FAM APP 1-Bedroom /2 Лица/ BB 94.60 166.10 114.40 94.60 114.40 94.60
Наем FAM APP 1-Bedroom /3 Лица/ 101.20 172.70 121.00 101.20 121.00 101.20
Наем FAM APP 1-Bedroom /4 Лица/ 107.80 179.30 127.60 107.80 127.60 107.80
2 Возрасни + 1 Дете (0-5,99) 94.60 166.10 114.40 94.60 114.40 94.60
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 97.90 169.40 117.70 97.90 117.70 97.90
2 Возрасни + 2 Дете (06-11,99) 101.20 172.70 121.00 101.20 121.00 101.20
2 Возрасни + 2 Дете (0-5,99)(06-11,99) 97.90 169.40 117.70 97.90 117.70 97.90
3 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 104.50 176.00 124.30 104.50 124.30 104.50
DBL ECONOMY ROOM -min 2; max 2 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
по лице во DBL ECONOMY  HB 42.90 77.00 49.50 42.90 49.50 42.90
DBL ROOM /2 Лица/ 85.80 154.00 99.00 85.80 99.00 85.80
1 Возрасен + 1 Дете (00-11,99) 85.80 154.00 99.00 85.80 99.00 85.80
DBL ROOM -min 2; max 2+1 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
по лице во DBL HB 45.10 80.30 51.70 45.10 51.70 45.10
SGL ROOM /1 Лице/ 71.50 135.30 83.60 71.50 83.60 71.50
DBL ROOM /2 Лица/ 90.20 160.60 103.40 90.20 103.40 90.20
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Лица/ 122.10 217.80 139.70 122.10 139.70 122.10
1 Возрасен + 1 Дете (00-11,99) 71.50 135.30 83.60 71.50 83.60 71.50
1 Возрасен + 2 Дете (02-05,99) 71.50 135.30 83.60 71.50 83.60 71.50
1 Возрасен + 2 Дете (06-11,99) 84.70 148.50 96.80 84.70 96.80 84.70
1 Возрасен + 2 Дете (02-05,99)(06-11,99) 71.50 135.30 83.60 71.50 83.60 71.50
2 Возрасен + 1 Дете (02-05,99) 90.20 160.60 103.40 90.20 103.40 90.20
2 Возрасен + 1 Дете (06-11,99) 103.40 173.80 116.60 103.40 116.60 103.40
STUDIO -min 2; max 2+1 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем STUDIO /2 Лица/ HB 101.20 172.70 121.00 101.20 121.00 101.20
STUDIO + EXTRA BED /3 Лица/ 119.90 191.40 139.70 119.90 139.70 119.90
2 Возрасни + 1 Дете (00-5,99) 101.20 172.70 121.00 101.20 121.00 101.20
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 110.00 181.50 129.80 110.00 129.80 110.00
FAMILY APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 3 ad 01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-26.01 27.01-16.02 17.02-31.03
Наем FAM APP 1-Bedroom /2 Лица/ HB 118.80 190.30 138.60 118.80 138.60 118.80
Наем FAM APP 1-Bedroom /3 Лица/ 137.50 209.00 157.30 137.50 157.30 137.50
Наем FAM APP 1-Bedroom /4 Лица/ 156.20 227.70 176.00 156.20 176.00 156.20
2 Возрасни + 1 Дете (0-5,99) 118.80 190.30 138.60 118.80 138.60 118.80
2 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 127.60 199.10 147.40 127.60 147.40 127.60
2 Возрасни + 2 Дете (06-11,99) 136.40 207.90 156.20 136.40 156.20 136.40
2 Возрасни + 2 Дете (0-5,99)(06-11,99) 127.60 199.10 147.40 127.60 147.40 127.60
3 Возрасни + 1 Дете (06-11,99) 146.30 217.80 166.10 146.30 166.10 146.30
Доплата за DBL Deluxe room (по соба на ноќ, НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 16.50
Доплата (НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна вечера- 35,00 € за возрасен и 20.00 € за дете од  6 до 11,99 год.
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Новогодишна Вечера in Maво ресторант - 81.00 € за возрасен и 43.00 € за дете од  6 до 11,99 год.
Новогодишна Вечера in Меана "Chanove"- 91.00 € за возрасен и 48.00 € за дете од  6 до 11,99 год.
Минимум ноки 1 4 1 1 1 1

Цените се изразени во евра

 

Ски Пакети | Пакетите се важечки од 01.12.2019 г.

ST. IVAN RILSKI 4*  7 ноќевања + 6 дневен ски пакет (ски влез+скии+штеки+чизми) BB/HB
DBL ECONOMY ROOM -min 2; max 2 05.01-12.01 12.01-19.01 19.01-26.01 26.01-02.02 02.02-09.02 09.02-16.02
p.p. in DBL ECONOMY  BB 507.92 469.04 432.32 471.20 471.20 471.20
DBL ROOM /2 Persons/ 1015.84 938.08 864.64 942.40 942.40 942.40
1 adult + 1 Chd (07-11,99) 916.16 838.40 764.96 842.72 842.72 842.72
DBL ROOM -min 2; max 2+1 or 3 ad 05.01-12.01 12.01-19.01 19.01-26.01 26.01-02.02 02.02-09.02 09.02-16.02
p.p. in DBL BB 523.04 484.16 445.28 484.16 484.16 484.16
SGL ROOM /1 Person/ 742.28 671.00 600.80 672.08 672.08 672.08
DBL ROOM /2 Persons/ 1046.08 968.32 890.56 968.32 968.32 968.32
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/ 1485.96 1388.76 1284.00 1381.20 1381.20 1381.20
1 adult + 1 Chd (07-11,99) 893.48 822.20 752.00 823.28 823.28 823.28
1 adult + 2 Chd (07-11,99) 1105.16 1033.88 955.04 1026.32 1026.32 1026.32
2 adult + 1 Chd (07-11,99) 1257.76 1180.00 1093.60 1171.36 1171.36 1171.36
STUDIO -min 2; max 2+1 or 3 ad 05.01-12.01 12.01-19.01 19.01-26.01 26.01-02.02 02.02-09.02 09.02-16.02
Rent STUDIO /2 Persons/ RO 1076.32 959.68 877.60 994.24 994.24 994.24
STUDIO + EXTRA BED /3 Persons/ 1327.20 1210.56 1128.48 1245.12 1245.12 1245.12
2 Adults + 1 Chd (07-11,99) 1227.52 1110.88 1028.80 1145.44 1145.44 1145.44
FAMILY APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 or 3 ad 05.01-12.01 12.01-19.01 19.01-26.01 26.01-02.02 02.02-09.02 09.02-16.02
Rent FAM APP 1-Bedroom /2 Persons/ RO 1197.28 1080.64 981.28 1097.92 1097.92 1097.92
Rent FAM APP 1-Bedroom /3 Persons/ 1448.16 1331.52 1232.16 1348.80 1348.80 1348.80
Rent FAM APP 1-Bedroom /4 Persons/ 1699.04 1582.40 1483.04 1599.68 1599.68 1599.68
2 Adults + 1 Chd (07-11,99) 1348.48 1231.84 1132.48 1249.12 1249.12 1249.12
2 Adults + 2 Chd (07-11,99) 1499.68 1383.04 1283.68 1400.32 1400.32 1400.32
3 Adults + 1 Chd (07-11,99) 1599.36 1482.72 1383.36 1500.00 1500.00 1500.00
STUDIO -min 2; max 2+1 or 3 ad 05.01-12.01 12.01-19.01 19.01-26.01 26.01-02.02 02.02-09.02 09.02-16.02
Rent STUDIO /2 Persons/ BB 1167.04 1050.40 955.36 1072.00 1072.00 1072.00
STUDIO + EXTRA BED /3 Persons/ 1462.28 1346.64 1245.12 1361.76 1361.76 1361.76
2 Adults + 1 Chd (07-11,99) 1340.92 1224.28 1126.00 1242.64 1242.64 1242.64
FAMILY APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 or 3 ad 05.01-12.01 12.01-19.01 19.01-26.01 26.01-02.02 02.02-09.02 09.02-16.02
Rent FAM APP 1-Bedroom /2 Persons/ BB 1288.00 1171.36 1059.04 1175.68 1175.68 1175.68
Rent FAM APP 1-Bedroom /3 Persons/ 1584.24 1467.60 1348.80 1465.44 1465.44 1465.44
Rent FAM APP 1-Bedroom /4 Persons/ 1880.48 1763.84 1638.56 1755.20 1755.20 1755.20
2 Adults + 1 Chd (07-11,99) 1461.88 1345.24 1229.68 1346.32 1346.32 1346.32
2 Adults + 2 Chd (07-11,99) 1635.76 1519.12 1400.32 1516.96 1516.96 1516.96
3 Adults + 1 Chd (07-11,99) 1758.12 1641.48 1519.44 1636.08 1636.08 1636.08
DBL ECONOMY ROOM -min 2; max 2 05.01-12.01 12.01-19.01 19.01-26.01 26.01-02.02 02.02-09.02 09.02-16.02
p.p. in DBL ECONOMY  HB 591.10 552.20 503.60 542.48 542.48 542.48
DBL ROOM /2 Persons/ 1182.16 1104.40 1007.20 1085.00 1085.00 1085.00
1 adult + 1 Chd (07-11,99) 1082.50 1004.72 907.52 985.28 985.28 985.28
DBL ROOM -min 2; max 2+1 or 3 ad 05.01-12.01 12.01-19.01 19.01-26.01 26.01-02.02 02.02-09.02 09.02-16.02
p.p. in DBL HB 606.20 567.32 516.56 555.44 555.44 555.44
SGL ROOM /1 Person/ 825.44 754.16 672.08 743.36 743.36 743.36
DBL ROOM /2 Persons/ 1212.40 1134.64 1033.12 1110.88 1110.88 1110.88
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/ 1712.76 1609.08 1471.92 1575.60 1575.60 1575.60
1 adult + 1 Chd (07-11,99) 976.64 905.36 823.28 894.56 894.56 894.56
1 adult + 2 Chd (07-11,99) 1218.56 1147.28 1052.24 1123.52 1123.52 1123.52
2 adult + 1 Chd (07-11,99) 1454.32 1376.56 1262.08 1339.84 1339.84 1339.84
STUDIO -min 2; max 2+1 or 3 ad 05.01-12.01 12.01-19.01 19.01-26.01 26.01-02.02 02.02-09.02 09.02-16.02
Rent STUDIO /2 Persons/ HB 1333.36 1216.72 1097.92 1214.56 1214.56 1214.56
STUDIO + EXTRA BED /3 Persons/ 1712.76 1596.12 1458.96 1575.60 1575.60 1575.60
2 Adults + 1 Chd (07-11,99) 1545.04 1428.40 1300.96 1417.60 1417.60 1417.60
FAMILY APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 or 3 ad 05.01-12.01 12.01-19.01 19.01-26.01 26.01-02.02 02.02-09.02 09.02-16.02
Rent FAM APP 1-Bedroom /2 Persons/ HB 1454.32 1337.68 1201.60 1318.24 1318.24 1318.24
Rent FAM APP 1-Bedroom /3 Persons/ 1833.72 1717.08 1562.64 1679.28 1679.28 1679.28
Rent FAM APP 1-Bedroom /4 Persons/ 2213.12 2096.48 1923.68 2040.32 2040.32 2040.32
2 Adults + 1 Chd (07-11,99) 1666.00 1549.36 1655.52 1521.28 1521.28 1521.28
2 Adults + 2 Chd (07-11,99) 1877.68 1761.04 1607.68 1724.32 1724.32 1724.32
3 Adults + 1 Chd (07-11,99) 2045.40 1928.76 1765.68 1882.32 1882.32 1882.32

Цените се изразени во евра

Напомени:

  • Во цената не е вклучена Тур такса (возр./дете(2-11,99г.) - 1,1 еур / 0,6 еур
  • Пакетите можат да се направат најдоцна 3 дена пред влез во собите
 

Сподели!

512

Leave a comment

You are commenting as guest.