Designed by Сайт города Читы

Хотел "Lucky" 5* - Препорака

Зимувајте во еден од најдобрите хотели во Банско. Хотел "Lucky" 5*...

www.luckybansko.bg

 

 

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Опис на соби:

Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2).

Studio Lux: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
Apartman Lux: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба – бесплатно;
Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Услуга:

ВЛКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА:
Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на:

-внатрешни БИО базени со температура на водата 33°С, солен базен за деца и возрасни со соли од Мртво море (од 9 – 21 ч.);
-ледена соба, арома парна бања, џакузи, контрастни тушеви,фитнес центар Technogym од 09 – 21 ч.;
-солена соба за релакс со хималајска сол; https://luckybansko.com/spa-center-c142/ 
-безжичен интернет в целиот хотел и две целосно опремени компјутерски зони, каде децата ќе можат да се забавуваат со омилените компјутерски игри,
-Детски кат (09 – 22 ч.) за деца од 3 до 6 г.
- Еscape соба ("Египет" и "Собата на хакерот") https://luckybansko.com/escape-rooms-c12065/ 
-Професионална чувателка и аниматори за деца кои ќе се грижат и ќе ги забавуваат Вашите деца, а Вие ќе можете да оделите време и внимание за себе си;
-Безплатно користење на креветче за деца, детска количка, столче за бебе /во ресторанот/
-Ски гардеробер со греалки.
-Транспорт од и до ски гондолата на секои 15 / 30 минути за време на зимската сезона (цело време освен од 12 до 13:00 часот кога нема да транспортира патници)
-Транспорт директно до ски пистите во местноста Шилигарника со време на тргнување: 8.30; 9.30 и 10.30 ч.;
-Бесплатен вечерен транспорт по распис /шатл/ од хотелот до центарот на Банско и назад.

 

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации):

15 % Попуст за резервации направени до 15.10.2018 & уплата 100 % до 20.10.2018
НЕ е валидно за период 27.12.2018 - 01.01.2019
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2018 & уплата 100 % до 05.12.2018


Дополнителни попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
За пристигнувања во период 17.02 - 06.04.2019

10% попуст за резервации со престој повеќе од 7 ноќи
Валидно за пристигнување во период 11.01.2018 - 20.01.2019


* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации.
Попустот важи на услуга ноќевање со појадок.

Редовен Ценовник

LUCKY BANSKO SPA & RELAX Aparthotel 5*  BB/HB
STUDIO LUX -min 1+1; max 2+1/3 01.12-19.12 20.12-26.12 27.12-02.01 03.01-10.01 11.01-20.01 21.01-23.02 24.02-03.03 04.03-06.04
p.p. in STUDIO LUX  BB 35.20 49.50 85.80 49.50 41.80 49.50 41.80 35.20
STUDIO LUX - SGL USE (max 1 Ad+1 Chd (00-03.99) 63.80 89.10 171.60 89.10 74.80 89.10 74.80 63.80
Rent STUDIO LUX ROOM /2 Persons/ 70.40 99.00 171.60 99.00 83.60 99.00 83.60 70.40
STUDIO LUX + EXTRA BED /3 Persons/ 91.52 128.70 223.08 128.70 108.68 128.70 108.68 91.52
1 adult + 1 Chd (04-11.99) 63.36 89.10 154.44 89.10 75.24 89.10 75.24 63.36
1 Adult + 2 Chd (00-11.99) 70.40 99.00 171.60 99.00 83.60 99.00 83.60 70.40
2 Adults + 1 Chd (04-11.99) 70.40 99.00 171.60 99.00 83.60 99.00 83.60 70.40
APP 1-Bedroom LUX -min 2; max 2+1/3 01.12-19.12 20.12-26.12 27.12-02.01 03.01-10.01 11.01-20.01 21.01-23.02 24.02-03.03 04.03-06.04
p.p. in APP 1-Bedroom LUX  BB 46.20 58.30 97.90 58.30 51.70 58.30 51.70 46.20
Rent APP 1-Bedroom LUX ROOM /2 Persons/ 92.40 116.60 195.80 116.60 103.40 116.60 103.40 92.40
App 1-Bedroom LUX + EXTRA BED /3 Persons/ 120.12 151.58 254.54 151.58 134.42 151.58 134.42 120.12
1 adult + 1 Chd (04-11.99) 92.40 116.60 195.80 116.60 103.40 116.60 103.40 92.40
1 Adult+2 Chd (04-11.99) 92.40 116.60 195.80 116.60 103.40 116.60 103.40 92.40
2 Adults + 1 Chd (04-11.99) 92.40 116.60 195.80 116.60 103.40 116.60 103.40 92.40
APP 1-Bedroom DELUXE -
min 2; max 2+3/3+1/3+2
01.12-19.12 20.12-26.12 27.12-02.01 03.01-10.01 11.01-20.01 21.01-23.02 24.02-03.03 04.03-06.04
p.p. in APP 1-Bedroom DELUXE  BB 55.00 69.30 107.80 69.30 62.70 69.30 62.70 55.00
Rent  APP 1-Bedroom DELUXE ROOM /2 Persons/ 110.00 138.60 215.60 138.60 125.40 138.60 125.40 110.00
APP 1-Bedroom DELUXE + EXTRA BED /3 Persons/ 143.00 180.18 280.28 180.18 163.02 180.18 163.02 143.00
1 adult + 1 Chd (04-11.99) 110.00 138.60 215.60 138.60 125.40 138.60 125.40 110.00
1 Adult+2 Chd (04-11.99) 110.00 138.60 215.60 138.60 125.40 138.60 125.40 110.00
2 Adults + 1 Chd (04-11.99) 110.00 138.60 215.60 138.60 125.40 138.60 125.40 110.00
2 Adults + 2 Chd (04-11.99) 110.00 138.60 215.60 138.60 125.40 138.60 125.40 110.00
2 Adults + 3 Chd (04-11.99) 126.50 155.10 232.10 155.10 141.90 155.10 141.90 126.50
3 Adults + 1 Chd (04-11.99) 143.00 180.18 280.28 180.18 163.02 180.18 163.02 143.00
3 Adults + 2 Chd (04-11.99) 159.50 196.68 296.78 196.68 179.52 196.68 179.52 159.50
APP 1-Bedroom EXECUTIVE -
min 2; max 2+3/3+1/3+2
01.12-19.12 20.12-26.12 27.12-02.01 03.01-10.01 11.01-20.01 21.01-23.02 24.02-03.03 04.03-06.04
p.p. in APP 1-Bedroom EXECUTIVE BB 70.40 83.60 114.40 83.60 77.00 83.60 77.00 70.40
Rent APP 1-Bedroom EXECUTIVE ROOM /2 Persons/ 140.80 167.20 228.80 167.20 154.00 167.20 154.00 140.80
APP 1-Bedroom EXECUTIVE + EXTRA BED /3 Persons/ 183.04 217.36 297.44 217.36 200.20 217.36 200.20 183.04
1 adult + 1 Chd (04-11.99) 140.80 167.20 228.80 167.20 154.00 167.20 154.00 140.80
1 Adult+2 Chd (04-11.99) 140.80 167.20 228.80 167.20 154.00 167.20 154.00 140.80
2 Adults + 1 Chd (04-11.99) 140.80 167.20 228.80 167.20 154.00 167.20 154.00 140.80
2 Adults + 2 Chd (04-11.99) 140.80 167.20 228.80 167.20 154.00 167.20 154.00 140.80
2 Adults + 3 Chd (04-11.99) 157.30 183.70 245.30 183.70 170.50 183.70 170.50 157.30
3 Adults + 1 Chd (04-11.99) 183.04 217.36 297.44 217.36 200.20 217.36 200.20 183.04
3 Adults + 2 Chd (04-11.99) 199.54 233.86 313.94 233.86 216.70 233.86 216.70 199.54
APP 2-Bedroom LUX -
min 4; max 4+1/ 5
01.12-19.12 20.12-26.12 27.12-02.01 03.01-10.01 11.01-20.01 21.01-23.02 24.02-03.03 04.03-06.04
p.p. in APP 2-Bedroom LUX  BB 50.60 55.00 105.60 55.00 53.90 55.00 53.90 50.60
Rent APP 2-Bedroom LUX ROOM /4 Persons/ 202.40 220.00 422.40 220.00 215.60 220.00 215.60 202.40
APP 2-Bedroom LUX + EXTRA BED /5 Persons/ 232.76 253.00 485.76 253.00 247.94 253.00 247.94 232.76
4 Adults + 1 Chd (04-11.99) 202.40 220.00 422.40 220.00 215.60 215.60 215.60 202.40
Доплата за HB
возрасен / дете 04-11.99
16.00/ 10.00
Доплата за Новогодишна вечера во ресторан Le Bistro
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете 4-11.99 
127.00 / 70.00
Доплата за Новогодишна вечера во Italian restaurant Leonardoo
НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете 4-11.99 
197.00 / 101.00
Доплата за Божиќна вечера ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете 4-11.99 
50.00 / 32.00
Минимум престој (во ноќи) 1 4 4 4 1 4 1 1

 

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

 

Сподели!

508

Leave a comment

You are commenting as guest.