Designed by Сайт города Читы

Хотел " Yanakiev " 4* Препорака

Хотел “Yanakiev“ 4* наша  препорака зима Боровец

www.hotel-yanakiev.com

 

 

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

 

            
АКО РЕЗЕРВИРАТЕ И УПЛАТИТЕ ДО: ЌЕ ДОБИЕТЕ ПОПУСТ ОД:
31/10/2018 10%
 
                                                                       

          

          

Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и конфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.

       

ЛОКАЦИЈА: во близина на ски лифтовите.

СМЕСТУВАЊЕ:34 двокреветни соби и 2 апартмани.

Собите се опремени со бања, сателитска TV, телефон, балкон, фен, мини бар.

    

УСЛУГА: ноќевање со појадок или/и вечера.

    

СОДРЖИНИ: ресторан, пијано бар, рецепција 24 часа, соби за непушачи, сеф, остава за багаж, остава за скии, тераса, простор за пушачи, прилагоден за лица со инвалидитет.

СКИ ТЕРЕНИ: хотелот е на ски терените.

СПОРТ И ЗАБАВА: внатрешен базен, фитнес центар, спа центар: сауна, парна бања, турска бања, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии, детско катче, билијард, пинг понг, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража,.

    

                 

 

HOTEL YANAKIEV 4*- БОРОВЕЦ

www.hotel–yanakiev.com

 

      
по лице за ЕДНО ноќевање полупансион

 

НВ

 

01.12-22.12.18

мин.4 ноќ.

 

23.12-29.12.18

13.01-09.02.19

 

30.12-05.01.19

 

06.01-12.01.19

10.02-23.02.19

 

24.02-01.04.19

Вид на сместување
Двокреветна соба 2+1 38.00 € 60.00 € 88.00 € 74.00 € 41.00 €
Едноспален апп 2+2 50.00 € 72.00 € 115.00 € 92.00 € 56.00 €
Еднокреветна  1+1 60.00 € 95.00 € 150.00 € 120.00 € 66.00 €

   

ДОПЛАТА ЗА ПОГЛЕД НА ПЛАНИНА:

5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани).

              

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

▪ ПП - појадок и вечера

▪ Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.)

▪ Користење на интернет.

▪ Паркинг.

            

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

▪ Деца до 5.99 год. - бесплатно

▪ Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 50% попуст

▪ Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман - 8€ на ден

▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба - 30% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло во апартман - 15€ на ден

▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло - се наплаќа за еднокреветна соба.

                              

ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ДОПЛАТИ:

• НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА: возрасни - 90€, дете - 50€.

• ТУРИСТИЧКА ТАКСА, за возрасни и деца над 2 години: 1€ по лице на ден.

                 

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот што Ве интересира.

Сподели!

355

Leave a comment

You are commenting as guest.