Designed by Сайт города Читы

Пакети Се во едно - хотел “Пирин“ или "Банско"4* (Вклучена ски карта, ски/сноуборд опрема, ски/сноборд учител...) Промо!

Пакети Се во едно - хотел “Пирин“ или "Банско"4* (Вклучена ски карта, ски/сноуборд опрема, ски/сноборд учител...)

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !

Хотел Пирин и Банско 4*

важи за престој до 27-ми Декември
од 02-ри Јануари до 20-ти Јануари
и од 26-ти Јануари до 04-ти Април 2020

ПОПУСТИ :
-5% за престој од 26/01 до 21/02
-10% за престој од 14/12 до 20/12
-10% за престој од 11/01 до 15/01
-10% за престој од 22/02 до крај на сезоната


620 €
 

         Цената вклучува :

 • 7 ПП - полу пансиони (појадок и вечера) - шведска маса
  во хотели (Пирин или Банско 4*)

 • 6 дневна ски карта

 • 6 дена наем на опрема за ски или snowboard

 • ски/snowboard* школа

 • ноќна ски презентација

 • бесплатен трансфер до гондола лифтот

 • бесплатно користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, фитнес 

        Попусти и доплати :

 • деца до 7 год. на дополнително легло користат бесплатни услуги**

 • деца до 7 год на редовно легло плаќаат 40% од регуларната цена

 • возрасен на дополнително легло ја плаќа регуларната цена

 • деца од 7 -12 год. на дополнително легло плаќаат 40%

 • деца од 7 -12 г на редовно легло плаќаат 70%

 • деца до 7 год не користат ски/сноубоард школа**

 • деца до 12 год не користат школо за сноуборд*

 • доплата за 1/1 соба + 12 еур на ден

 • сноубоард школата за сите понуди е во траење од 3 дена по 2 часа 

      Промотивната понуда важи и за:

 • 4 НОЌИ / 3 ДЕНА СКИ..................................................350 € 
 • 5 НОЌИ / 4 ДЕНА СКИ..................................................435 € 
 • 6 НОЌИ / 5 ДЕНА СКИ..................................................540 € 
 • 7 НОЌИ / 6 ДЕНА СКИ..................................................620 € 
 • 10 НОЌИ / 9 ДЕНА СКИ................................................880 €  
 • 14 НОЌИ / 13 ДЕНА СКИ..............................................1200 € 

  

Хотел Пирин 4*  http://www.odisea.mk/index.php/zima/bugarija/bansko-zima/item/hotel-pirin-bansko
Хотелот "Пирин" се наоѓа на 1км одалеченост од гондола ски лифтот и 150 м од центарто на градот.
Капацитет:  Хотелот има 56 двокреветни соби, 4 еднокреветни, 7 апартмани и 1 студио.
Услуги: Сауна, Турска бања,Солариум, Масажа, Фитнесс, затворерн базен, пинг-понг, билијард, интернет. Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар, air-condition.

 

Хотел Банско 4*   http://www.odisea.mk/index.php/zima/bugarija/bansko-zima/item/bansko-hotel-zima
Прекрасен хотел со пријатна атмосфера и меѓу најдобрите водечки хотели во градот Банско а лоциран е на многу атрактивна локација во централното подрачје.Овој хотел работи преку целата година а на гостите во ски сезоната им овозможува трансфер до ски лифтот.
Капацитет: 51 соба од кој 23 двокреветни, 11 супериор, 8 апартмани со една спална соба, 4 апартмани со две спали соби.
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, затворен базен, сауна,масажа, фитнес центар, соба за игри, сеф на рецепција, паркинг.
Опременост на собите: сите соби и апартмани се опремени со бања, ТВ, телефон, мини бар.

 

НАПОМЕНА:
Името на хотелот ќе се знае 3 дена пред поаѓање.

 

Сподели!

867

Leave a comment

You are commenting as guest.