Designed by Сайт города Читы

Шпанија автобуска програма 14 дена - 7 ноќевања во Лорет Де Мар, 1ноќевање во Венето, 1 во Ница или Кан со посети на Венеција, Верона, Барцелона, Ница, Кан, Монако Промо

Шпанија автобуска програма 14 дена - 7 ноќевања полни пансиони во Лорет Де Мар со посети на Венеција, Верона, Барцелона, Ница, Кан, Монако... 

Земја на Фламенгото, коридата и виното. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – “ Дива Обала” , со стрмни, избраздани карпи и проѕирно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, во позадина со борова и храстова шума. Коста Брава т.е. Каталонската Ривиера нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Фигерас, забавниот парк Порт Авентура, водени лудории, аквариум, Маринеленд… а ноќе многубројни дискотеки, барови и забава до раните утрински часови… Ние за Вас го одбравме најпознатиот центар наКоста Брава –  ЛОРЕТ ДЕ МАР+++ Гламурот на Азурниот Брег: Ница, Kан, Монако, Монте Карло и шармот на Северна Италија: Венеција и Верона.

Пакет аранжман со АВТОБУС                            

Термини: 30 Maj / 6, 13, 20 и 27 Јуни / 4, 11, 18 и 25

Јули 1, 8, 15, 22 и 29 Август / 5 и 12 Септември

 

ПРОГРАМА:

1 ДЕН. СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА: Состанок на групата во 13.00ч. на паркингот кај спортски центар Борис Трајковски.  Поаѓање во 13.30ч. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

2 ДЕН. ВЕНЕЦИЈА: Пристигнување во предпладневните часови, факултативна посета на заспаната убавица – Венеција: пловење со брод од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција, разглед на градот: Дуждевата палата, старата библиотека, плоштадот Сан Марко, Црквата Сан Марко, каналот Гранде, мостот Риалто... Сместување во хотел. Ноќевање.

3 ДЕН. ВЕНЕЦИЈА – ВЕРОНА – ЛОРЕТ ДЕ МАР:  Појадок. Патувањето продолжува кон Шпанија со целодневна посета на Верона. Прошетка низ центарот на Верона: плоштадите Бра, Ербе и Дел Сињори, куќата и гробот на Јулија, Арената... Слободно време за индивидуални разгледи и шопинг. Во вечерните часови поаѓање за Шпанија. Се патува покрај  Генова, Вентимиља, Сан Ремо, Ница, Перпињан со попатни паузи. Ноќно возење.

4 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР: Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч. Ноќевање.

4 – 11 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР: Престој на база 7 ноќевања со појадок, 7 полу пансиони, 7 полни пансиони во одбрана категорија на хотел. За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: Барселона, забавниот парк Порт Авентура, музејот на Салвадор Дали со Емпуриа Брава, Фламенко, Витешки борби, Аквариум, Пакет дискотеки и др.

 1. ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР – НИЦА: Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден. Предлагаме факултативно – Барселона Меџик и Шопинг + следење на спектаклот на магичната фонтана – незаборавно! Поаѓање за Ница во 23.00 ч. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење.  
 1. ДЕН НИЦА: Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Предлагаме факултативно посета на Кан познат со својата прочуена Кроасета, филмска палата, луксузните хотели, стариот град... Попладне сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта прошетка низ стариот дел на градот: плоштадите Масена, Солеја, атедралата, палатата на правдата. Ноќевање.
 1. ДЕН НИЦА – МОНАКО – СКОПЈЕ: Појадок. Напуштање на собите. НЕ ПРОПУШТАЈТЕ факултативен излет: МОНАКО со посета на парфимеријата Фрагонард и казината на Монте Карло (за патниците кои не одат на излет, поаѓањето е во

договорено време со водичот од железничката станица во Ница).

 1. ДЕН. СКОПЈЕ: Пристигнување во доцните вечерни часови.

 

АКОНТАЦИЈА: 30% од цената на аранжманот при склучување на договор.

 

Цената  според табелата вклучува:

 • Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео
 • 7 НП , 7ПП или 7ПА во Лорет де Мар во одбрана категорија на хотел
 • 1НП на Азурен брег (Ница/Кан) хотел со 2*/3*
 • 1НП во регија Венето во хотел со2*/ 3*.
 • Наш претставник во Лорет Де Мар
 • Организација и придружник на патувањето

Цената НЕ вклучува:

 • Задолжително патничко осигурување
 • Туристичка такса Ница 95ден. (се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса Ница Италија 125ден. (се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса Лорет Де Мар од0,5€ - 1€ по лице на ден (се плаќа на рецепција во хотел)
 • Факултативни излети
 • Девизен дел: 25€ се плаќаат на водичот по пристигнување во

Лорет де Мар, за трошоци на аранжманот на шпанската локална  агенција.

(Деца 2-12 год. плаќаат по 10€, а излетот Монако за деца 2-12 е ГРАТИС)

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ:

 • Венеција (вклучен повратeн бродски билет) Кан, Монако
 • Барселона – разглед, Барселона – шопинг, магични фонтани, камп ноу, аквариум, музеј Дали, Фигерас и Емпуриабрава, фламенко, витешки борби, Порт а Вентура, пакет дискотека
 • Влезниците за излетите се плаќаат на лице место и не се вклучени во цената на излетот, освен каде што е наведено.

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • За реализација на програмата потребни се минимум 45 лица
 • Плаќање во денарска противвредност 1 евро = 62 денари  

 

 

 

 

 

FORTUNA PROGRAMA

 

 

LLORET DE MAR , SPAIN

 

 

 

 

                                 

DON JUAN 3*,  MONTANAMAR 3*, COPACABANA 3*, LA CAROLINA 3*, FERGUS FENALS MAR 3*, ...

ФОРТУНА 3*

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

ПОЛУПАНСИОН

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

389

389

435

435

469

469

499

499

539

539

539

539

469

435

410

389

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

349

349

389

389

419

419

449

449

475

475

475

475

419

389

370

349

Прво дете      2-10 г.

299

299

325

325

339

339

359

359

375

375

375

375

339

325

310

299

Второ дете     2-10 г.

299

299

325

325

339

339

359

359

375

375

375

375

339

325

310

299

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: 25 возрасни / 15 деца

50-500 м.од плажа

Singl: + 290 евра

 

                                 

FENALS GARDEN 4*, PLAZA PARIS 4*, METROPOL 4*, DON JUAN PALACE 4* ……

ФОРТУНА 4*

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

ПОЛУПАНСИОН

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

419

419

485

485

550

550

579

589

599

599

599

599

529

469

459

439

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

379

379

425

425

485

485

499

510

525

525

525

525

469

419

409

389

Прво дете      2-10 г.

310

310

350

350

385

385

399

399

410

410

410

410

369

339

335

325

Второ дете     2-10 г.

310

310

350

350

385

385

399

399

410

410

410

410

369

339

335

325

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: 30 евра возрасни / 20 евра деца

 

 

 

 

 

 

 

FORTUNA PROGRAMA 4*: 50-500 м.од плажа

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HOTELI 1*

 

 

 

 

LLORET DE MAR , SPAIN

 

 

 

 

                                 

www.hotelmaevalloret.com

MAEVA 1*

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

 

 

369

389

399

429

429

459

469

479

479

469

429

409

379

 

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

 

 

369

389

399

429

429

459

469

479

479

469

429

409

379

 

Прво дете      2-12 г.

 

 

289

299

305

319

319

339

345

349

349

339

319

309

295

 

Второ дете     2-12 г.

 

 

289

299

305

319

319

339

345

349

349

339

319

309

295

 

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

: Нема можност.

 

 

 

 

 

30м. од плажа

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Еднокреветна:+160

Дополнителен БОНУС за Early Booking 20 evra !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.santaana.com

SANTA ANA 1*   

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

 

 

439

439

439

475

480

485

485

485

485

485

439

429

429

429

3-то  ЛИЦЕ

 

 

399

399

399

435

440

445

445

445

445

445

399

399

399

399

Прво дете      2-12 г.

 

 

345

345

345

379

375

379

379

379

379

379

345

339

339

339

Второ дете     2-12 г.

 

 

365

365

365

399

375

379

379

379

379

379

365

359

359

359

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

: Нема можност.

 

 

 

 

 

450м. од плажа

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Еднокреветна:+160

 

 

 

HOTELI 2*

 

 

 

 

LLORET DE MAR , SPAIN

 

 

 

 

                                 

www.hostalviladelmar.com

HOSTAL VILA DEL MAR 2*

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

365

365

390

395

429

429

470

470

545

545

545

545

499

419

405

390

3-то. ЛИЦЕ

365

365

390

395

429

429

470

470

545

545

545

545

499

419

405

390

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

нема можност

 

 

 

 

 

Singl: +210 евра

 

Доплата за соба со балкон :

40 евра по лице за 7 ноќи

 

 

 

 

 

40м. од плажа

 

                                 

www.alegria-hotels.com

ALEGRIA SAN JUAN PARK 2*

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

389

389

435

435

479

479

499

499

545

545

545

545

435

399

399

359

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

335

335

365

365

399

399

415

415

449

449

449

449

365

335

340

309

Прво дете      2-12 г.

259

259

269

269

279

279

285

285

295

295

295

295

269

259

259

249

Второ дете    2-12 г.

259

259

269

269

279

279

285

285

295

295

295

295

269

259

259

249

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

Возрасни: 40,  Деца: 20 евра

 

 

   Singl: нема

 

 

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

нема можност

 

 

 

 

 

400м. од плажа

 

Дополнителен БОНУС за Early Booking 20 evra !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 

www.hotelesgarbi.com

VILLA GARBI   2*

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

ПОЛУПАНСИОН

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

415

415

495

499

559

565

599

610

610

610

610

610

539

419

419

419

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

390

390

469

469

519

529

559

570

570

570

570

570

500

399

399

399

Прво дете       5-12 г.

220

220

220

220

299

299

309

315

315

315

315

315

220

220

220

220

Второ дете     5-12 г.

315

315

359

359

385

385

409

410

410

410

410

410

375

315

315

315

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 20, Деца: 15

 

 

 

     Single: нема

 

Доплата за 7 ПП во h.PLAZA 4*.

Возрасни: 55, Деца: 35

 

 

 

150м. од плажа

 

 

 

HOTELI 3*

 

 

 

 

LLORET DE MAR , SPAIN

 

 

 

 

                                 

www.hotelmontanamar.com

MONTANAMAR   3***

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

355

379

379

399

399

399

410

415

420

420

415

415

410

410

410

355

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

330

359

359

379

379

379

389

399

409

409

399

399

390

390

390

335

Прво дете       2-12 г.

210

220

220

299

299

299

299

310

310

310

310

310

210

210

210

210

Второ дете     2-12 г.

259

269

269

299

299

299

299

310

310

310

310

310

310

310

310

280

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

***

 

Возрасни: 35, Деца: 25

 

 

 

  Single: +190 евра

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

11.7-22.8

Возрасни: 55, Деца: 35   

 

 

550м. од плажа

 

 

 

 

 

www.copacabanalloret.com

COPACABANA  3***

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

379

379

445

445

465

475

565

565

565

629

629

629

479

479

419

419

3-то  ЛИЦЕ

339

339

399

399

415

420

490

490

490

545

545

545

429

429

369

369

Прво дете       0-10 г.

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

Второ дете     0-10 г.

295

295

325

325

339

340

390

390

390

420

420

420

349

349

310

310

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 25, Деца: 15  

 

 

 

Single: + 230 евра

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

Возрасни: 65, Деца: 35

 

 

 

  350 м. од плажа

 

www.blueseahotels.com

BLUE SEA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MONTEVISTA 3***

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

HAWAI ПОЛУПАНСИОН

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

489

489

489

499

549

559

659

659

659

659

659

659

659

539

539

469

3-то  ЛИЦЕ

415

415

415

419

459

469

539

539

539

539

539

539

539

450

450

399

Дете   2-10 г.

220

220

220

220

220

220

430

430

430

430

430

430

430

220

220

220

Доплата за

 

 

 

 

7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ

Возрасни:50, Деца:20евра  

Доплата за 7 All Inclusive

Возрасни:110, Деца:35

 

   300 м. од плажа

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

нема можност

 

 

 

  350 м. од плажа

Дополнителен БОНУС за Early Booking 25 evra !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GOLDEN SAND 3***

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

419

419

419

465

515

550

550

599

599

599

599

545

545

389

389

389

3-то, 4-то ЛИЦЕ

375

375

375

429

469

499

499

545

545

545

545

499

499

359

359

359

Прво дете       2-12 г.

215

215

215

339

365

380

380

410

410

410

410

380

380

220

220

220

Второ дете     2-12 г.

310

310

310

339

365

380

380

410

410

410

410

380

380

299

299

299

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 30, Деца: 15 евра

 

 

Single: + 250 евра

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

Возрасни: 65, Деца: 35  

 

 

 

400м. од плажа

 

 

www.vivehotels.com

SUN BEACH  3***

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

 

 

529

529

529

529

565

565

585

585

585

585

529

445

 

 

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

 

 

435

435

435

435

459

459

470

470

470

470

435

375

 

 

Прво дете       2-12 г.

 

 

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

 

 

Второ дете     2-12 г.

 

 

370

370

370

370

389

389

399

399

399

399

370

329

 

 

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни:35, Деца:20      евра

 

 

Single: +190 евра

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

Возрасни:50, Деца:35

 

 

 

 

200м. од плажа

 

Доплата за 7 ALL INCLUSIVE.

 

Возрасни: 120 евра , Деца: 70 евра

 

 

 

 

 

 

 

    

 

www.guitarthotels.com

GUITAR ROSA 3***

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

399

399

399

499

499

559

559

620

620

620

620

599

510

419

410

410

3-то. ЛИЦЕ

345

345

345

415

415

449

449

499

499

499

499

479

420

355

349

349

Прво дете       2-12 г.

310

310

310

359

359

385

385

415

415

415

415

399

360

315

309

309

Второ дете     2-12 г.

310

310

310

359

359

385

385

415

415

415

415

399

360

315

309

309

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 35, Деца:20      евра

 

 

Single: +290 евра

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

Возрасни: 70, Деца:35   

 

 

 

  350 м. од плажа

Доплата за 7 ALL INCLUSIVE.

 

Возрасни: 155 евра , Деца: 80 евра

 

 

 

 

 

 

 

www.hotelvictoriacostabrava.com

VICTORIA  3***

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

399

399

445

499

535

535

589

589

645

645

645

645

579

459

459

459

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

360

360

399

439

469

469

509

509

550

550

550

550

499

399

399

399

Прво дете       2-12 г.

220

220

220

220

220

220

309

309

320

320

320

320

299

220

220

220

Второ дете     2-12 г.

305

305

329

355

369

369

399

399

429

429

429

429

399

339

339

339

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 90, Деца:45  

 

 

 

Single: +250 евра

Доплата за 1/4 Fam.soba so balkon

80 evra za soba za 7 dena

 

 

 

  150 м. од плажа

 

www.hotellacarolina.com

LA CAROLINA  3***

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

419

429

429

530

530

585

585

590

659

669

669

669

585

465

450

399

3-то, 4-то. ЛИЦЕ

389

399

399

495

495

545

545

549

615

615

615

615

545

439

420

389

Прво дете       2-12 г.

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

Второ дете     2-12 г.

309

315

315

369

369

399

399

400

435

435

435

435

399

455

329

310

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 70, Деца:35     евра

 

 

Single: + 220 евра

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

Возрасни:50, Деца:25

 

 

 

 

  350 м. од плажа

 

www.alegriafenalsmar.com 

ALEGRIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FENALS MAR 3***

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

419

419

445

469

539

660

660

660

680

680

680

680

590

535

535

445

3-то. ЛИЦЕ

359

359

379

399

449

550

550

550

565

565

565

565

495

450

450

385

Прво дете       2-12 г.

359

359

379

399

449

550

550

550

565

565

565

565

495

450

450

385

Второ дете     2-12 г.

359

359

379

399

449

550

550

550

565

565

565

565

495

450

450

385

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 35, Деца:25     евра

 

 

Single: нема

 

 

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

Возрасни: 65, Деца:50   

 

 

 

150м. од плажа

 

Доплата за 7 ALL INCLUSIVE.

 

Возрасни: 180 евра, Деца: 120   евра

 

 

 

 

 

 

 

  

 

HOTELI 4*

 

 

 

 

LLORET DE MAR , SPAIN

 

 

 

 

                                 

www.grandhoteldonjuan.com

 GH DON JUAN PALACE 4****

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

435

435

449

480

520

535

589

589

650

650

650

650

579

449

449

419

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

395

395

419

445

485

499

540

540

599

599

599

599

539

419

419

399

Прво дете       2-11 г.

320

320

329

345

365

369

395

395

429

429

429

429

395

329

329

315

Второ дете     2-11 г.

320

320

329

345

365

369

395

395

429

429

429

429

395

329

329

315

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 35, Деца: 20

 

 

 

Single: + 250 евра

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

Возрасни: 85, Деца: 50

 

 

 

 400 м. од плажа

 

Доплата за 7 ALL INCLUSIVE.

 

Возрасни: 220 евра, Деца: 110 евра

 

 

 

 

 

 

 

www.alegria-hotels.com

PLAZA PARIS  4**** Sup.

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

459

459

459

499

589

610

669

669

669

669

669

669

515

485

485

480

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

385

385

385

405

475

489

529

529

529

529

529

529

419

395

395

385

Прво дете       2-13 г.

220

220

220

345

399

415

439

439

439

439

439

439

359

345

345

220

Второ дете     2-13 г.

335

335

335

345

399

415

439

439

439

439

439

439

359

345

345

335

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 45, Деца: 25

 

 

 

Single: +250 евра

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

Возрасни: 80, Деца: 40

 

 

 

  250 м. од плажа

Доплата за 7 ALL INCLUSIVE.

 

Возрасни: 180 евра , Деца: 90 евра

 

 

 

 

 

 

 

www.hotelmetropol.com-lloretdemar.com

METROPOL  4****

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

429

459

459

529

529

590

590

590

685

685

685

685

525

525

525

459

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

370

420

420

479

479

530

530

530

569

569

569

569

445

445

445

399

Прво дете       2-12 г.

320

399

399

449

449

495

495

495

449

449

449

449

369

369

369

339

Второ дете     2-11 г.

320

399

399

449

449

495

495

495

449

449

449

449

369

369

369

339

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 35, Деца: 25

 

 

 

Single: + 290 евра

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

Возрасни: 80, Деца:60

 

 

 

30м. од плажа

 

 

www.mariadelmarhotel.com

MARIA DEL MAR 4***

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

445

445

445

510

585

599

625

625

650

689

669

599

599

539

510

475

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

405

405

405

469

529

545

565

565

585

615

615

539

539

489

465

435

Прво дете       2-12 г.

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

220

Второ дете     2-12 г.

329

329

329

365

399

405

420

420

430

449

449

405

405

375

360

345

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 35, Деца: 20

 

 

 

Single: + 220 евра

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

Возрасни: 50, Деца: 25

 

 

 

  300 м. од плажа

 

  

www.fenalsgarden.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FENALS GARDEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4**** sup

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

465

465

465

589

589

589

615

629

669

719

719

719

599

589

589

465

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

389

389

389

475

475

475

495

499

529

569

569

569

485

475

475

389

Прво дете       2-12 г.

220

220

220

345

345

345

355

359

370

390

390

390

350

345

345

220

Второ дете     2-12 г.

339

339

339

399

399

399

415

419

439

465

465

465

410

399

399

339

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 50, Деца: 30

 

 

 

Single: +320 евра

Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ.

Возрасни: 90, Деца: 50

 

 

 

  400 м. од плажа

 

www.metropolmiramar.com

MIRAMAR 4**** Sup.

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

479

479

489

489

639

639

699

699

730

730

730

730

639

530

530

479

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

425

425

435

435

555

555

605

605

629

629

629

629

555

465

465

425

Прво дете       2-12 г.

415

415

420

420

530

530

580

580

599

599

599

599

530

450

450

415

Второ дете     2-12 г.

410

410

420

420

530

530

580

580

599

599

599

599

530

450

450

410

Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.

 

Возрасни: 50, Деца: 25

 

 

 

Single: + 350 евра

Доплата за поглед на море:

Јуни : Возрасни 95, Деца 45   евра

 

 

  50 м. од плажа

 

 

 

Јули-Септ. Возрасни: 110, деца 80 евра

 

 

 

 

 

 

 

www.hotelmariner.es

 HOTEL MARINER 4***

Maj

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТ

ПОЛУПАНСИОН

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

По ЛИЦЕ во 1/2 соба

479

479

489

489

639

639

699

699

730

730

730

730

639

530

530

479

3-то и 4-то. ЛИЦЕ

425

425

435

435

555

555

605

605

629

629

629

629

555

465

465

425

Прво дете       2-12 г.

415

415

420

420

530

530

580

580

599

599

599

599

530

450

450

415

Второ дете     2-12 г.

410

410

420

420

530

530

580

580

599

599

599

599

530

450

450

410

доп. 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Јун,Сеп:

Возрасни: 35, Деца: 25

 

 

50 м. од плажа

 

доп. 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Јул,Авг :

Возрасни: 45, Деца: 30

 

 

 

 

 

 

 

 

Доплата за 7 ALL INCLUSIVE Јун,Сеп:

Возрасни: 120, Деца: 90

 

 

 

 

 

 

 

Доплата за 7 ALL INCLUSIVE Јул,Авг:

Возрасни: 130, Деца: 95

 

 

 

 

 

 

 

 

    

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ – ШПАНИЈА 2018

 

Излет

Опис

Вклучува

Цена

БАРСЕЛОНА

ПАНОРАМИКА

Ремек делата на Антони Гауди се неизбежни во обиколка на Барселона на најелегантната авенија Passeig de Gracia ќе ги видите неговите куќи како од бајка, Casa Batllo и Casa Mila. Неговото најголемо ремек дело црквата Sagrada Familia. Нема да ве остават рамнодушни ни плоштадите Каталуња и Еспања, Националната палата, арените за корида. А за крај прошетка по најшарената улица на светот. Ла Рамбла, улица која ќе посакате да нема крај...

* разглед на градот со водич.

20€

БАРСЕЛОНА ШОПИНГ + МАГИЧНИ ФОНТАНИ

Барселона нуди вистинска можност за шопинг особено во период од (01.07 – 31.09) кога се големите попусти и распродажби кои одат до неверојатни намалувања на цените до 70 – 80 % Првиот настап на магичната фонтана била на 29 Мај 1929 за време на втората светска изложба. Магичната фонтана е спектакуларен приказ на бои, светлина, движење, музика и акробатика со вода – ако ги измешате сите овие елементи заедно во една целост ќе добиете чиста магија! Магичната фонтана е нешто што мора да се види и доживее.

*превоз до Барселона, посета на магичните фонтани

15 €

КАН

Посета на брдото Сиќе со панорамски поглед на градот, стариот град , монденската улица La Croisette, Филмската Палата, престижните хотели, плажата... Разглед на прекрасното градче со вистински француско – провансалски шмек.

*превоз, разглед на градот со водич

10€

МОНАКО И МОНТЕ КАРЛО + фабрика за парфеми ФРАГОНАРД

Разглед на кнежевството Монако- Принчевата палата, катедралата Св.Никола, Океанографскиот музеј, егзотичните градини, патеката на Ф1 ... и секако гламурот на казината во Монте Карло.

 

*Превоз,

разглед на градот со водич

25 €

КОСТА БРАВА

Посета на Tossa de Mar, град со типичен Шпански шмек, автентичен на Шпанската архитектура со прекрасната средновековна тврдина. Посета на ботаничката градина Pinya de Rosa со преку 100 видови на кактуси... излетот завршува со дегустција на вино и сангрија во винарска визба

*Превоз, + влезница за ботаничка градина

15

ДИСКО

ЛОРЕТ ДЕ МАР

Вип клуб картичка за 7 вечери во дискотека во Лорет де мар, секоја вечер со различна програма

влезница

15

АКВАРИУМ

Во огромните аквариуми живеат 11.000 животни од 450 различни видови кои пливаат во 6 милиони литри вода, а движејќи се низ подводен тунел долг 80 метри ќе може да ги запознаете и истражите сите. Чуството да се биде толку близу до водениот свет што живее во водите на медитеранот е уникатно и незаборавно. Аквариумот на Барселона е најголемиот аквариум во Европа, посетен од над 14 милиони посетители до сега.

 

*превоз + влезница

20

PORT AVENTURA

PortAventura е парк, каде што ќе доживеете неверојатни авантури и искуства во рамките на неверојатните пет тематски зони како: Империјал Кина, Дивиот Запад, егзотичната Полинезија, Мексико, и топлата Mediterrània. Кои нудат многу атракции и забава.
Во паркот, што не само што ќе уживате во возбудливите возења на лудите железници

*превоз + влезница

68

CAMP NOU

Стадионот Камп ноу со капацитет од 99.354 седишта, го прави најголемиот стадион во Европа и дванаесеттиот по големина во светот. Доживејте ја магијата на најубавиот стадион на светот, каде ќе имате можнот да го посетите музејскиот дел со сите трофеи освоени од FC BARCELONA, трибините, сликајте се со најпознатите фудбалски ѕвезди, купете сувенир и испишете го своето име на дрес...

 

* влезница

27

ФЛАМЕНКО

Шпанска вечер со традиционалниот шпански танц Фламенко кој го изведуваат екипа на врвни танчерки и танчери. Шоуто е поделено во неколку дела, каде ќе уживате во феноменалниот глас на тенорот Сам, и специјалната изведба на светскиот рекордер во нај брз фламенко танц Хосе Леон. Вкусот на сангријата (кој можете да го конзумирате во неограничени количини) ќе го збогати уживањето во традиционалните танци и шпанската гитара... и на крајот сме сигурни дека некој од вас ќе го поведе ритамот и ќе заигра.

* влезница + 1Шампањ и неограничено сангрија

25€

ВЕНЕЦИЈА

Прошетка и разглед низ Венеција: Дуждевата Палата, плоштадот и базиликата San Marco, Венецијанските столбови, каналот Grande, мостот Rialto, Santa Maria della Salute, мостот на воздишките... Слободно време за индивидуални прошетки

*превоз + повратна карта за брод (Punta Sabioni- Venezia – Punta sabioni)

20

ФИГУЕРАС - МУЗЕЈ НА ДАЛИ + ЕМПУРИА БРАВА

Посета на родниот град на Салвадор Дали и неговиот музеј отворен во 1974 година. Дали Театар - музеј е изграден врз остатоците од поранешниот Figueres театар. Тој содржи најширока палета на дела кои ѓи опфаќа уметничката кариера на Салвадор Дали (1904-1989), од неговите најрани уметнички искуства и неговите надреалистички креации се до делата на последните години од неговиот живот. Музејот на Дали нуди уникатно искуство да бидете во можност да ги почуствувате делата и да уживате во работата и мислите на еден гениј. Empuriabrava (или по позната како Шпанска Венеција) е едно од најголемите пристаништа во земјата. Лоцирана е на брегот на Гирона (Каталонија, Шпанија) Empuriabrava првично била изградена на мочуриште, а потоа била претворена во туристичка атракција. Идејата е уште од 1964 година, а се реализирала 1975 година. Во градот има повеќе од 30 километри канали каде денес свои луксузни летни вили имаат врвни спортисти, пеачи, луѓе од уметноста... Сезонски преку лето Empuriabrava брои население од околу 80.000 жители. Вистинско доживување е можноста да изнајмите глисер, кој ќе го управувате сами по каналите, а тоа е супер – забавно искуство за целото друштво.

*превоз + влезница за музејот на Дали

30 €

ВИТЕШКИ БОРБИ

Во средновековниот замок во Тордера Ви приредуваат навистина интересна програма во средновековен стил, каде што можете да видите на кој начин се бореле витезите. Со самото влегување во замокот ќе бидете пречекани од “Грофот и Грофицата од Валтордера” кои  на влезот ќе Ви посакаат добредојде, а нивните слуги ќе Ве испратат до главните сали. По вечерата се оди кон салата за танцување каде можете да се забавувате танцувајќи на разни ритми (танго, валцер,ча-ча-ча....и.т.н.) Некаде околу полноќ следува програма на шпански национални игри и танци

*Превоз + влезница

40

 • Цените на влезниците може да бидат променливи, во зависнот од самите локалитети

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподели!

285

Leave a comment

You are commenting as guest. Optional login below.