Designed by Сайт города Читы

Софија (автобус, превоз од Охрид) Промо!

Софија - Спа и шопинг, 8-ми Март со поаѓање од Охрид. Цена 79 еур. Вклучено: превоз, 1 ноќевање со појадок во хотел со 4*, користење на Спа ценартот, разглед на градот со професионален водич...

Спа и шопинг викенд1 Ден. 09.03.2018  ОХРИД -  БИТОЛА - СКОПЈЕ – СОФИЈА Состанок на групата  на договоренот место  во 00:00 часот. Поаѓање за Софија со попатни паузи и царински формалности.

2.Ден  10.03.2018 СОФИЈА По пристигнувањето, панорамски разглед на градот со локален водич: градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи,  Дворецот на културата. Сместување во хотел.Слободно време за користење на спа центарот или индивиуални прошетки. Ноќевање.      

3 Ден. 11.03.2018 СОФИЈА – БИТОЛА - ОХРИД  
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и прошетки . Во пладневните часови посета на некој од познатите шопинг центри (The Mall, Ikea, Сердика). Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во вечерните часови.ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 79 €

 • Во цената на аранжманот e вклучено:
  • Превоз со туристички автобус (Организирано поаѓање од Охрид, Битола, Прилеп, Велес, Скопје)
  • Едно ноќевање со појадок во хотел со 4*
  • Користење на СПА центарот на хотелот (хамам, џакузи, финска сауна, парна бања, базен)
  • Разглед на Софија со професионален водич
  • Организација и водство на патувањето

 

 • Во цената на аранжманот НЕ Е вклучено:
  • Факултативните излети и посети.
  • Патувачко осигурување (120 денари )

                Се она што не е наведено во цената
 

Сподели!

24

Leave a comment

You are commenting as guest.