Designed by Сайт города Читы

Забелешка

Google Geocoding API error: The request was denied.

Хотел "Belvedere" 4* - Охрид

Локација: Хотел Белведере е сместен во борова шума на населбата Свети Стефан, на 4 километреи од Охрид и 100 метри од Охридското Езеро. Хотелеот нуди широк спектар на услуги, совршена рамнотежа на класична елеганција и современа удобност како и прекрасен поглед на Охридското Езеро.

Капацитет: хотелот располага со 80 стандардни соби, 5 студио соби, 4 апартмани. 

Услуги: ресторан со капацитет од 280 седишта, лоби, ресторан Белведере во центарот на Охрид, ресторан Билјанини Извори, конференциски сали со капацитет од 60 до 100 седишта, антикварница, издавање на велосипеди, организиран превоз со брод, wifi интернет.

Сподели!

682

Leave a comment

You are commenting as guest.