Designed by Сайт города Читы

Хотел "Continental" 4* - Скопје

Локација: Хотел "Continental" се наоѓа во Скопје, овој хотел е во рамките на 1 км oд Старата скопска чаршија, Скопје и Даут Паша бањи. Црквата Свети Спас и Порта Македонија се исто така во рок 3 кm.

Капацитет: Хотелот располага со 200 соби од кои 6 апартмани, еднокреветни и двокреветни соби и на барање трокреветни соби.

Сите соби се опремени со бесплатен Wi-Fi интернет, сателитска ТВ, мини бар, сеф, клима со контрола на температурата, директни телефонски линии и фен за коса. Услуга во соба е достапна секојдневно од 6 до 12 часот.

Услуги: Експресен check-in, Тераса Бар, Лифт, Банкомат / банкарство, Назначени области за пушење, Конференциски сали, Ресторан, Кафуле, Хемиско чистење / перење услуги, WiFi (доплата).

Сподели!

618

Leave a comment

You are commenting as guest.