Designed by Сайт города Читы

Забелешка

Google Geocoding API error: The request was denied.

Хотел "Holiday M" 3* - Охрид

Локација: Холидеј М е нов хотел на охридската ривиера. Лоциран е на самиот брег на Охридското Езеро во населбата Св. Стефан и располага со сопствена плажа, а од хотелската тераса и балконите на собите се пружа неповторлива гледка на езерото. Лоциран на источната страна од езерскиот брег, плажата пред хотелот е на најсончевиот дел од брегот, а позната е и по спектакуларните зајдисонца кои се гледаат од хотелот и плажата.

Капацитет: Холидеј М располага со 26 соби од кои 14 се со поглед на езерото (4/4, 15/3 и 9/2 соби) , додека останатите се со поглед на Националниот Парк Галичица. Сите соби се со кабелска телевизија и брза безжична интернет врска.

Услуги: Ресторанот има капацитет од 170 луѓе, тераса со капацитет од 150 луѓе, вип секција (погодна за одржување на средби и состаноци, промоции и мини семинари), паркинг, плажа, мало пристаниште кое ви овозможува до хотелот да пристигнете со брод, wifi интернет.

 

 

Сподели!

2263

Leave a comment

You are commenting as guest.