Designed by Сайт города Читы

Хотел "Karpos" 4* - Скопје

Локација: Хотелот Карпош е лоциран во тивок дел на Скопје, на само 10 минути пешачење до центарот на градот. Старата скопска чаршија е лесно достапна, а во непосредна близина се наоѓа најголемиот шопинг центар во Скопје.

Капацитет: Хотелот располага со 59 комфорни, целосно опремени и пространи соби. Делукс собите и апартманите располагаат со целосно опремени кујни и се идеални за семејства и за подолг престој.
Лесен пристап и прилагодено сместување за гости со различни типови на попреченост и инвалидитет. 

Услуги: Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Масажа • Паркинг (надворешен сопствен) • Паркинг (сопствена гаража) • Перална • Ресторан • Сауна • Соби за непушачи • Собна услуга • Фитнес центар

Сподели!

900

Leave a comment

You are commenting as guest.