Designed by Сайт города Читы

Хотел "Shirok Sokak" 3* - Битола

Локација: Во срцето на амбиентот на улицата "Широк Сокак", според традицијата, кога сите значајни настани се случувале во Битола, се наоѓа хотелот "Широк Сокак" кој работи како анекс на познатиот хотел "Епинал".

Капацитет: Хотелот "Широк Сокак" има 22 соби комплетно реновирани и опремени по најсовремени стандарди, задржувајќи го гламурот што го има Хотел "Епинал".

 Секоја соба е опремена со: сопствена бања, клима уред, кабловска телевизија, безжичен интернет и други погодности кои ќе го направат Вашиот престој удобен.

Услуги: паркинг простор, мини лоби бар, рецепцијата (24 часа).

Може да се нарача појадок или да се користат услугите на "Спа центар Епинал", како базен, сауна, парна бања, масажа, фитнес или солариум во хотел "Епинал".

Сподели!

4

Leave a comment

You are commenting as guest.