Designed by Сайт города Читы

Хотел “Astera“ 4*

www.asterabansko.com

www.asterabansko.com

Локација: на 200 метри од Гондолата
Капацитет: 84 двокреветни соби, 7 студија, 34 апартмани.
Хотелски содржини: Лоби бар, ресторан, Спа центар, турска бања, парна и финска сауна, џакузи, внатрешен и надворешен базен, аква парк...
Опременост на собите: сите соби се опремени со кабловска ТВ, сопствен тоалет, телефон, мини бар, сеф.

Попусти за рани резервации /не е валидно за новогодишен период 28.12.-03.01./:

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017


Дополнителни попусти: 
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за престој во периоди 23.12.-27.12.2017 и 11.01.-28.02.2018
"15 % Попуст за резервации со престој од 2-6 ноќевања за престој во периоди 23.12.-27.12.2017 и 11.01.-28.02.2018. 
*Валидно за резервации направени после 01.12."
7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11 и 14=10 за престој во периоди 01.12.-22.12.2017 и 01.03.-15.04.2018
"15 % Попуст за резервации со престој од 2-6 ноќевања за престој во периоди 01.12.-22.12.2017 и 01.03.-15.04.2018. 

*Валидно за резервации направени после 01.12."
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!


ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
Двокреветна соба -минимум 2;
максимум 2 +1 или 3 возрасни 
01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18
23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18
28.12-03.01.18 04.01-10.01.18
По лице во DBL HB 35.8 44.6 75.9 49.5
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.) 47.9 60.5 110.0 72.6
DBL ROOM 71.5 89.1 151.8 99.0
DBL + EXTRA BED (3 adults) 96.5 120.3 204.9 133.7
1 adult + 1 Chd (03-12,99) 53.6 66.8 113.9 74.3
1 Adult+2 Chd (03-12,99) 71.5 89.1 151.8 99.0
2 Adults + 1 Chd (03-12,99) 71.5 89.1 151.8 99.0
Aпартман со 1 спална -минимум 2; 
максимум 2 +2/ 3+1 или 4 возрасни
01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18
23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18
28.12-03.01.18 04.01-10.01.18
Наем на APP 1-Bedroom /2 person/ HB 110.0 136.4 195.8 156.2
APP 1-Bedroom + 1 EXTRA BED /3 person/ 148.5 184.1 264.3 210.9
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 person/ 187.0 231.9 332.9 265.5
2 Adults + 1 Chd (03-12,99) 110.0 136.4 195.8 156.2
2 Adults + 2 Chd (03-12,99) 137.5 170.5 244.8 195.3
3 Adults + 1 Chd (03-12,99) 148.5 184.1 264.3 210.9
Aпартман со 2 спални -минимум 4;
максимум 4+2/5+1 или 6 возрасни
01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18
23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18
28.12-03.01.18 04.01-10.01.18
Наем на APP 2-Bedroom /4 person/ HB 264.0 316.8 435.6 360.8
APP 2-Bedroom + 1 EXTRA BED /5 person/ 310.2 372.2 511.8 423.9
APP 2-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 person/ 356.4 427.7 588.1 487.1
4 Adults + 1 Chd (03-12,99) 264.0 316.8 435.6 360.8
4 Adults + 2 Chd (03-12,99) 297.0 356.4 490.1 405.9
5 Adults + 1 Chd (03-12,99) 310.2 372.2 511.8 423.9
ПОЛН ПАНСИОН (ПОЈАДОК РУЧЕК И ВЕЧЕРА)
Двокреветна соба -минимум 2; 
максимум 2 +1 или 3 возрасни 
01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18
23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18
28.12-03.01.18 04.01-10.01.18
По лице во DBL FB 44.6 53.4 84.7 58.3
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.) 56.7 69.3 118.8 81.4
DBL ROOM 89.1 106.7 169.4 116.6
DBL + EXTRA BED (3 adults) 122.9 146.7 231.3 160.1
1 adult + 1 Chd (03-12,99) 66.8 80.0 127.1 87.5
1 Adult+2 Chd (03-12,99) 89.1 106.7 169.4 116.6
2 Adults + 1 Chd (03-12,99) 93.5 111.1 173.8 121.0
Aпартман со 1 спална -минимум 2;
максимум 2 +2/ 3+1 or 4 ad
01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18
23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18
28.12-03.01.18 04.01-10.01.18
Наем на APP 1-Bedroom /2 person/ FB 127.6 154.0 213.4 173.8
APP 1-Bedroom + 1 EXTRA BED /3 person/ 174.9 210.5 290.7 237.3
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 person/ 222.2 267.1 368.1 300.7
2 Adults + 1 Chd (03-12,99) 132.0 158.4 217.8 178.2
2 Adults + 2 Chd (03-12,99) 163.9 196.9 271.2 221.7
3 Adults + 1 Chd (03-12,99) 179.3 214.9 295.1 241.7
Aпартман со 2 спални -минимум 4;
максимум 4+2/5+1 или 6 возрасни
01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18
23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18
28.12-03.01.18 04.01-10.01.18
Наем на APP 2-Bedroom /4 person/ FB 299.2 352.0 470.8 396.0
APP 2-Bedroom + 1 EXTRA BED /5 person/ 354.2 416.2 555.8 467.9
APP 2-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 person/ 409.2 480.5 640.9 539.9
4 Adults + 1 Chd (03-12,99) 303.6 356.4 475.2 400.4
4 Adults + 2 Chd (03-12,99) 341.0 400.4 534.1 449.9
5 Adults + 1 Chd (03-12,99) 358.6 420.6 560.2 472.3
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)  
Божиќна вечера - 45€ за возрасен и 25€ за дете од  3 дo 12,99 години 
Доплата  (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера - 85€ за возрасен и 45€ за дете од  3 дo 12,99 години 
Политика за отказ на резервации 
(денови пред пристигнување)
5 10 21 14
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 1 2 1
Пенали за NO show 2 2 2 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ 
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Цената вклучува: користење на аква парк, базен, сауна, фитнес, ски гардероба за сопствена опрема, трансфер до прва станица на гондола лифт, интернет во лоби


Максимален број на лица: DBL 2+1,  App 1 спална ( 2+2 ), APP 2 спални (4+2)

 

Сподели!

94

Leave a comment

You are commenting as guest.