Designed by Сайт города Читы

Хотел “Casa Karina“ 4*

www.bansko-casakarina.com

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила.
Овој хотел располага со кафе бар и елегантно уреден ресторан со капацитет до 140 особи.
Хотелот Casa Karina од своите СПА услуги нуди базен, финска сауна, парна бања, хамам и разновидни масажи и третмани. Бањарките се со доплата.
Деца до 5 години можат да ја користат игротеката со присуство на родител.
Во либи барот е обезбеден бесплатен бежичен интернет. На гостите им е на располагање паркинг во околината на објектот.

30 % Попуст за резервации направени до 15.08.2017 и 100% уплатени до 30.08.2017
25 % Попуст за резервации направени до 15.11.2017 и 100% уплатени до 25.11.2017
20 % Попуст за резервации направени до 01.12.2017 и 100% уплатени до 15.12.2017
15 % Попуст за резервации направени до 15.12.2017 и 100% уплатени до 20.12.2017


Дополнителни попусти: 
7=6, 9=8, 11=10, 14=12 за престој во период 01.12.-26.12.2017 и 04.01.-30.04.2018
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!

ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
Двокреветна соба-минимум 1+1; максимум 2+2 01.12-21.12.17 22.12-26.12.17 27.12-03.01.18 04.01-28.02.18 01.03-30.04.18
По лице во DBL ROOM HB 27.5 31.9 55.0 34.1 29.7
DOUBLE ROOM SGL USED 
(max 1 adult+ 1 Chd 0-3,99)
41.8 48.4 82.5 51.7 45.1
DOUBLE ROOM 55.0 63.8 110.0 68.2 59.4
1 adult + 1 Chd (4-11,99) 46.2 52.8 84.7 57.2 49.5
1 adult+ 2 Chd (4-11,99) 62.7 71.5 116.6 78.1 67.1
2 adults + 1 Chd (4-11,99) 71.5 82.5 141.9 89.1 77.0
2 adults + 2 Chd (4-11,99) 88.0 101.2 173.8 110.0 94.6
Студио -минимум 1+1; максимум 2+1 01.12-21.12.17 22.12-26.12.17 27.12-03.01.18 04.01-28.02.18 01.03-30.04.18
По лице во STUDIO HB 29.7 34.1 57.2 37.4 31.9
STUDIO ROOM SGL USED 
(max 1 adult+ 1 Chd 0-3,99)
41.8 48.4 82.5 51.7 45.1
STUDIO ROOM 59.4 68.2 114.4 74.8 63.8
1 adult + 1 Chd (4-11,99) 48.4 55.0 86.9 60.5 51.7
1 adult+ 1 Chd (4-11,99)+1 Chd (0-3,99) 48.4 55.0 86.9 60.5 51.7
2 adults + 1 Chd (0-3,99) 59.4 68.2 114.4 74.8 63.8
Апартман со 1 спална -минимум 2; максимум 2 +1/ 3 01.12-21.12.17 22.12-26.12.17 27.12-03.01.18 04.01-28.02.18 01.03-30.04.18
По лице во APP 1-Bedroom HB (min 2 persons) 36.3 40.7 63.8 42.9 38.5
APP 1-Bedroom ROOM 72.6 81.4 127.6 85.8 77.0
APP 1-Bedroom ROOM + EXTRA BED 94.6 106.7 166.1 113.3 101.2
2 adults + 1 Chd (4-11,99) 89.1 100.1 159.5 106.7 94.6
2 adults + 2 Chd (0-3,99) 72.6 81.4 127.6 85.8 77.0
Апартман со 2 спални -min 2+2; max 4+1/ 5 01.12-21.12.17 22.12-26.12.17 27.12-03.01.18 04.01-28.02.18 01.03-30.04.18
По лице во APP 2-Bedroom HB (min 4 persons) 36.3 40.7 63.8 42.9 38.5
APP 2-Bedroom ROOM 145.2 162.8 255.2 171.6 154.0
APP 2-Bedroom ROOM + EXTRA BED 167.2 188.1 293.7 199.1 178.2
4 adults + 1 Chd (4-11,99) 161.7 181.5 287.1 192.5 171.6
4 adults + 2 Chd (0-3,99) 145.2 162.8 255.2 171.6 154.0
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Новогодишна Вечера  Доплата  
за возрасен / дете 6-11,99
95,00 / 50,00
Минимум престој   3 3 5 5 3
Release  7 14 21 14 7
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
3 7 14 7 3
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 25% 50% 100% 50% 25%
Пенали за NO show 100% 100% 100% 100% 100%
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ 
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.Цената вклучува: Бесплатно користење на базен, сауна, фитнес, парна бања.

 

Сподели!

45

Leave a comment

You are commenting as guest.