Designed by Сайт города Читы

Хотел “Dream Aparthotel“ 4*

www.dreambansko.com

Апартманскиот комплекс Dream е сместен во подножјето на планината Пирин на 350 метри од жичарата. Поседува СПА центар со затворен базен, ресторан во склоп на хотелот и бесплатен приватен паркинг. Бесплатен бежичен интернет е обезбеден во лоби барот.
Сите апартмани содржат ТВ со кабловска телевизија и проњстор за седење со софа. Исто така нудат и добро опремена кујна или чајна кујна со трпезарија и купатило со туш кабина или када. Секој сместувачки капацитет има гардеробер и соствен балкон.
Сауна, џакузи, руска бања и масажите се на располагање со доплата во спа центарот во склоп на хотелот. Затворениот базен може да се користи бесплатно.
Во ресторанот се служат јадења од бугарската и европската кујна. Барот во фоајето нудеи пријатен амбиент покрај камин и голем избор на безалкохолни и алкохолни пијалоци.
Гардероба за ски опрема во хотелот може да се користи бесплатно. Услугите како изнајмување на автомобил и ски опрема се достапни со доплата. 

Попусти за рани резервации:

15 % Попуст за резервации направени до 15.10.2017 и уплатени 100 % до 20.10.2017
10 % Попуст за резервации направени до 01.12.2017 и уплатени 100 % до 05.12.2017

Дополнителни попусти:
"1 ноќевње гратис за резервации со престој од 4 дo 6 ноќевања и пристигнувања 
во период 01.12-20.12 и 12.03-15.04.18"
"2 ноќевања гратис за резервации со престој од 7 и повеќе ноќевања и пристигнување
во период 08.01-15.04.18"
*Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустите!


 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА -минимум 2; максимум 2+2/3+1/4 01.12-22.12.17;
12.03-15.04.18
23.12-04.01.18 05.01-11.03.18
Наем на App 1-Bedroom BB за 2 лица  56.0 107.5 78.4
APP + EXTRA BED (3 adults) 69.4 141.1 95.2
APP + 2 EXTRA BED (4 adults) 82.9 174.7 112.0
2 adult+ 1 Chd (4-11,99) 56.0 107.5 78.4
2 adult+ 2 Chd (4-11,99) 63.8 115.4 86.2
3 adult+ 1 Chd (4-11,99) 69.4 141.1 95.2
AПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ /3+2/-минимум 3; максимум 3+2/4+1/5 01.12-22.12.17;
12.03-15.04.18
23.12-04.01.18 05.01-11.03.18
Наем на App 2-Bedroom BB  за 3 лица  80.6 134.4 100.8
APP + EXTRA BED (4 adults) 94.1 162.4 117.6
APP + 2 EXTRA BED (5 adults) 107.5 190.4 134.4
3 adult+ 1 Chd (4-11,99) 80.6 134.4 100.8
3 adult+ 2 Chd (4-11,99) 88.5 142.2 108.6
4 adult+ 1 Chd (4-11,99) 94.1 162.4 117.6
АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ (ПОГОЛЕМ) /4+2/-min 4; max 4+2/ 5+1/6 01.12-22.12.17;
12.03-15.04.18
23.12-04.01.18 05.01-11.03.18
Наем на App 2-Bedroom BB  за 4 лица  98.6 188.2 134.4
APP + EXTRA BED (5 adults) 112.0 216.2 151.2
APP + 2 EXTRA BED (6 adults) 125.4 244.2 168.0
4 adult+ 1 Chd (4-11,99) 98.6 188.2 134.4
4 adult+ 2 Chd (4-11,99) 106.4 196.0 142.2
5 adult+ 1 Chd (4-11,99) 112.0 216.2 151.2
ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА -минимум 2; максимум 2+2/3+1/4 01.12-22.12.17;
12.03-15.04.18
23.12-04.01.18 05.01-11.03.18
Наем на App 1-Bedroom HB за 2 лица  80.6 138.3 105.7
APP + EXTRA BED (3 adults) 104.7 184.9 133.5
APP + 2 EXTRA BED (4 adults) 128.7 231.5 161.3
2 adult+ 1 Chd (4-11,99) 85.1 142.8 110.2
2 adult+ 2 Chd (4-11,99) 93.0 150.7 118.0
3 adult+ 1 Chd (4-11,99) 109.1 189.4 138.0
АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ /3+2/-минимум 3; максимум 3+2/4+1/5 01.12-22.12.17;
12.03-15.04.18
23.12-04.01.18 05.01-11.03.18
Наем на App 2-Bedroom HB  за 3 лица  117.2 177.4 139.8
APP + EXTRA BED (4 adults) 141.2 217.7 167.6
APP + 2 EXTRA BED (5 adults) 165.2 258.0 195.3
3 adult+ 1 Chd (4-11,99) 121.7 181.9 144.3
3 adult+ 2 Chd (4-11,99) 134.0 194.2 156.6
4 adult+ 1 Chd (4-11,99) 145.7 222.2 172.0
АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ ПОГОЛЕМ /4+2/-min 4; max 4+2/ 5+1/6 01.12-22.12.17;
12.03-15.04.18
23.12-04.01.18 05.01-11.03.18
Наем на App 2-Bedroom HB  за 4 лица  146.2 246.6 186.4
APP + EXTRA BED (5 adults) 170.2 286.9 214.1
APP + 2 EXTRA BED (6 adults) 194.3 327.2 241.9
4 adult+ 1 Chd (4-11,99) 150.7 251.1 190.8
4 adult+ 2 Chd (4-11,99) 158.5 258.9 198.7
5 adult+ 1 Chd (4-11,99) 174.7 291.4 218.6
Доплата ( ЗАДОЛЖИТЕЛНО )  
Ново Годишна Вечера - 80€ за возрасен и 35€ за дете од 6 дo 11,99години 
Доплата ( ЗАДОЛЖИТЕЛНО )  
Божиќна Вечера  - 40€ за возрасен и 20€ за дете од 6 дo 11,99години 
Cancellations 5 25 10
Пенали за отказ (во ноќи)   1 100% 1
Пенали за NO show (во ноќи) 2 100% 2
Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ (задолжително)


Цената вклучува: Бесплатно користење на внатрешен базен, ски гардероба за сопствена опрема, сауна и Wi-Fi.
Дете од 4-11.99години на дополнително легло плаќа фиксна цена. 
Дете од 4 дo 11.99години на редовно легло - Не користи попуст 
Возрасен на дополнително легло плаќа фискна цена

Цената е дадена во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Сподели!

43

Leave a comment

You are commenting as guest.