Designed by Сайт города Читы

Хотел “Elegant Lux“ 4*

www.elegantbansko.com

Хотелот Elegant Lux преставува туристички комплекс со 4*, сместен во живописното одмарлиште за секое годишно време, Ванско. Нуди соби со спектакуларен поглед на околните планини Пирин, Рила, Родопи. Гостите можат бесплатно да го користат спа центарот.
СПА центарот вклучува затворен базен со минерална вода, џакузи, парна бања и разни сауни. Исто така хотелот поседува и фитнес центар. Гостите можат да ужуваат во козметичките третмани и големиот избор на масажи.
Хотелот поседува 2 ресторана, како и зимска /летна тераса со бесплатен прибор за скара. Во барот во лобите може да се ужива во пијалокот и пријатна музика на клавир.
Сите соби вклучуваат бесплатен бежичен интернет, а поголемиот дел од собите имаат и комплетно опремена кујна.
Хотелот Elegant Lux поседува и игротека за деца со пинг понг и билјард. Услугата чување на деца може да се користи на барање.
До гондолата, главната жичара во Банско, може да се стигне за 3 мин пешачење. Во текот на ски сезоната обебеден е и бесплатен превоз до жичарата. Гостите можат да изнајмат ски опрема во самиот хотел.
Во текот на летото гостите можат да планинарат или да отидат на риболов. До стариот град Банско може да се стигне за 7 минути пешечење. Гостите исто така можат да го посетат Рилскиот манастир или Националниот парк Пирин.

 

Попусти за рани резервации/валидно за пристигнување после 22.12/:

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017 
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017

Дополнителни попусти: 
"1 гратис ноќевање за резервации со престој од 7 дo 11 ноќевања за пристигнување 
во период 01.10.-21.12.2017 & 08.01.2017-30.04.2018"
"2 гратис ноќевања за резервации со престој 12 и повеќе ноќевања за пристигнување
во период 01.10.-21.12.2017 & 08.01.2017-30.04.2018"
* Дополнителните попуст се комбинираат со ЕВ попустот!


 

ПОЛУАПНСИОИН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА )
STUDIO-минимум 2; максимум
2+1 или 3 возрасни 
01.10-21.12.17 22.12-28.12.17 29.12-03.01.18 04.01-11.02.18 12.02-25.02.18 26.02-30.04.18
По лице во STUDIO HB 22.4 38.1 67.2 41.4 38.1 28.0
STUDIO - SGL USE (max 1 adl+1 chd 0-5,99 y.o.) 33.6 61.6 123.2 69.4 61.6 44.8
Rent STUDIO /2 pax/ 44.8 76.2 134.4 82.9 76.2 56.0
STUDIO + EXTRA BED (3 adults) 65.0 104.2 181.4 113.1 104.2 78.4
1 adult + 1 Chd (02-05,99) 40.3 68.5 121.0 74.6 68.5 50.4
1 adult + 1 Chd (06-11,99) 40.3 68.5 121.0 74.6 68.5 50.4
1 adult + 2 Chd (02-05,99) 40.3 68.5 121.0 74.6 68.5 50.4
1 adult + 2 Chd (06-11,99) 53.8 87.6 145.6 97.0 87.6 67.2
1 Adult + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99) 40.3 68.5 121.0 74.6 68.5 50.4
2 Adults + 1 Chd (02-05,99) 44.8 76.2 134.4 82.9 76.2 56.0
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 58.2 95.2 165.8 105.3 95.2 72.8
Апартман со 1 спална- минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни 
01.10-21.12.17 22.12-28.12.17 29.12-03.01.18 04.01-11.02.18 12.02-25.02.18 26.02-30.04
По лице во 1-Bedroom HB 25.2 42.6 78.4 45.9 42.6 30.8
Rent APP 1-Bedroom /2 pax/ 50.4 85.1 156.8 91.8 85.1 61.6
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 pax/ 70.6 113.1 203.8 122.1 113.1 84.0
1 adult + 1 Chd (06-11,99) 45.4 76.6 141.1 82.7 76.6 55.4
1 adult + 2 Chd (06-11,99) 58.8 95.6 172.5 105.1 95.6 72.2
2 Adults + 1 Chd (02-05,99) 50.4 85.1 156.8 91.8 85.1 61.6
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 63.8 104.2 188.2 114.2 104.2 78.4
Апартман со 1 спална - Family- минимум 4;
максимум 4 возрасни 
01.10-21.12.17 22.12-28.12.17 29.12-03.01.18 04.01-11.02.18 12.02-25.02.18 26.02-30.04
По лице во 1-Bedroom HB 20.7 31.9 53.8 35.0 31.9 23.8
Rent APP 1-Bedroom /4 pax/ 82.9 127.7 215.0 140.0 127.7 95.2
2 Adults + 2 Chd (02-05,99) 74.6 114.9 193.5 126.0 114.9 85.7
2 Adults + 2 Chd (06-11,99) 74.6 114.9 193.5 126.0 114.9 85.7
2 Adults + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99) 74.6 114.9 193.5 126.0 114.9 85.7
Апартман со 2 спални- минимум 4;
максимум 4+2 или 5 возрасни 
01.10-21.12.17 22.12-28.12.17 29.12-03.01.18 04.01-11.02.18 12.02-25.02.18 26.02-30.04
По лице во 2-Bedroom HB 22.1 34.7 63.8 38.6 34.7 26.6
Rent APP 2-Bedroom /4 pax/ 88.5 138.9 255.4 154.6 138.9 106.4
APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 pax/ 108.6 166.9 302.4 184.8 166.9 128.8
4 Adults + 1 Chd (02-05,99) 88.5 138.9 255.4 154.6 138.9 106.4
4 Adults + 1 Chd (06-11,99) 101.9 157.9 286.7 177.0 157.9 123.2
Апартман со 2 спални-Family- минимум 6; 
максимум 6 возрасни 
01.10-21.12.17 22.12-28.12.17 29.12-03.01.18 04.01-11.02.18 12.02-25.02.18 26.02-30.04
По лице во 3-Bedroom HB 20.2 31.7 52.3 33.6 31.7 24.3
Rent APP 3-Bedroom /6 pax/ 121.0 190.4 313.6 201.6 190.4 145.6
Комунална такса по лице
на ден (вкл. дете 6-11,99):
ЗАДОЛЖИТЕЛНО 
1,00 p.p.p.d.
FB Доплата за возрасен / дете  8,00 / 6,00
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО )  
Новогодишна Вечера - 75€ за возрасен и 40€ за дете од 06 дo 11,99 години. Бебе не користи услуги.
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО )  
Божиќна Вечера - 35€ за возрасен и 25€ за дете од  06  дo 11,99 години. Бебе не користи услуги.
Минимум престој  1 3 4 4 1 1
Release  3 10 30 15 10 7
Политика за отказ на резервација  3 10 30 15 10 7
Пенали за отказ на резервација   1 1 100% 1 1 1
Пенали за NO show (во ноќи)   2 2 100% 2 2 2
Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ (задолжително)

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР = 62 мкд.

 

Сподели!

46

Leave a comment

You are commenting as guest.