Designed by Сайт города Читы

Хотел “Emerald Spa“ 4*

www.spahotelemerald.com

Хотел Емералд се наоѓа непосредно спроти почетката станица на ски гондолата од каде се гледат снежните врвори на Пирин планина.
Хотелот нуди 140 пространи и елегантни соби. На располагање се 52 двокреветни соби, 25 фамилијарни соби, 8 студија, 45 апартмани со една спална и 10 апартмани со 2 спални. Сите се убаво и модерно опремени со прекрасен поглед кон планината Пирин. Опремени се со телефон, фрижидер, кабловска телевизија, купатило, тераса, кијнски дел.
Во склоп на хотелот можете да играте биљард, а на располагање Ви е и услуга за изнајмување ски опрема и велосипеди. Сандански се наоѓа на 33 км од хотелот Емералд, а Добриниште е на 7 км оддалеченост.

Попусти за рани резервации:

15 % Попуст за резервации направени до 15.10.2017 и уплатени 100 % до 25.10.2017
10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2017 и уплатени 100 % до 25.11.2017

Дополнителни попусто:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=10, 13=11, 14=12, 15=13 ... Валидно за пристигнувања од 01.03.2018 - 25.03.2018
Дополнителните попусти се комбинираат со Early Booking попустот!


 

ПОЛУПАНСИОН + (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА + ПИЈАЛОЦИ)
ДВОКРЕВЕТНА -минимум 2; максимум 2+1/3 22.12-28.12.17;
04.01-10.01.18
29.12-03.01.18 11.01-31.01.18;
01.03-25.03.18
01.02-28.02.18
По лице во DBL HB+ 44.8 56.0 31.4 38.1
SGL ROOM  76.2 112.0 53.8 65.0
DBL ROOM 89.6 112.0 62.7 76.2
DBL + EXTRA BED /3 Person/ 121.0 151.2 84.7 102.8
1 adult + 1 Chd (2-12,99) 71.7 89.6 50.2 60.9
1 adult + 2 Chd (2-12,99) 82.9 100.8 61.4 72.1
2 adults + 1 Chd (2-12,99) 100.8 123.2 73.9 87.4
FAMILY ROOM -минимум 2+2/3; максимум  2+2/3+1/4 22.12-28.12.17;
04.01-10.01.18
29.12-03.01.18 11.01-31.01.18;
01.03-25.03.18
01.02-28.02.18
По лице во FAMILY ROOM HB+ 44.8 56.0 31.4 38.1
Наем на FAMILY ROOM /3 Person/ 134.4 168.0 94.1 114.2
Наем на FAMILY ROOM /4 Person/ 165.8 207.2 116.0 140.9
2 adult + 2 Chd (2-12,99) 134.4 168.0 94.1 114.2
3 adult + 1 Chd (2-12,99) 156.8 196.0 109.8 133.3
АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА минимум 2; максимум 2+2/3+1 22.12-28.12.17;
04.01-10.01.18
29.12-03.01.18 11.01-31.01.18;
01.03-25.03.18
01.02-28.02.18
По лице во APP 1-Bedroom HB+ 50.4 61.6 37.0 43.7
Наем на APP 1-Bedroom /2 Person/ 100.8 123.2 73.9 87.4
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Person/ 136.1 166.3 99.8 117.9
2 adult + 1 Chd (2-12,99) 112.0 134.4 85.1 98.6
2 adult + 2 Chd (2-12,99) 123.2 145.6 96.3 109.8
3 adult + 1 Chd (2-12,99) 147.3 177.5 111.0 129.1
АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ -минимум 4; максимум 4+2/5+1 22.12-28.12.17;
04.01-10.01.18
29.12-03.01.18 11.01-31.01.18;
01.03-25.03.18
01.02-28.02.18
Наем на APP 2-Bedroom HB+ /4 Person/   /up to 6 persons/ 190.4 224.0 134.4 168.0
4 adult + 1 Chd (2-12,99) 190.4 224.0 134.4 168.0
4 adult + 2 Chd (2-12,99) 190.4 224.0 134.4 168.0
5 adult + 1 Chd (2-12,99) 190.4 224.0 134.4 168.0
Ново Годишна Вечера доплата за возрасен/дете 2-12,99 ЗАДОЛЖИТЕЛНО 70,00 / 45,00
Минимум престој во ноќи 1 3 1 1
Cancellations 3 27 3 3
Пенали за отказ (во ноќи) на резервации 1 2 1 1
Пенали за NO show (во ноќи) 2 3 2 2
Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ (задолжително)


HB + програма во хотел EMERALD SPA- Bansko 
Вклучени услуги:
ОСНОВЕН РЕСТОРАН
07:30 – 10:00 - појадок на шведска маса
17:30 – 20:00 вечера на шведска маса
Пијалоци за појадок: вода, топли пијалоци (чај, кафе, какао, млеко, капучино), џус.
Пијалоци за вечера: вода, топли пијалоци (чај, кафе, какао, млеко), џус, вино
Цената е дадена во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд

Сподели!

42

Leave a comment

You are commenting as guest.