Designed by Сайт города Читы

Хотел “Green Life Ski&Spa Resort“ 4*

www.booking.com/hotel/bg/green_life

Модерни апартмани во прекрасно опкружување нудат поглед кон историскиот центар на Банско,Рила,Пирин.Голем број на комфортни соби,ресторан,бар,конференциска сала,спа центар.Комплексот се наоѓа на самата граница со националниот парк Пирин кој е заштитен од UNESCO.
Комплексот е на 2 км од центарот на Банско и 700 метра од гондолата. Има 8 блокови со 5 спрата и 5 лифта.Нуди бесплатен трансфер до гондолата. 
Има вкупно 200 соба:двокреветни(40 м2), студиа(40 м2),апартмани( 60-80 м2) апартмани со две спални(80-120 м2)
Сите соби имаат цетрално греење,сателитска телевизија,мини бар,телефон,WI-Fi интернет,туш,фен,балкон.Француски лежај или 2 одвоени кревети, кауч, трпезарија, кујна.Прилагодено за 2 лица. 
Апартмани со една спална имаат  соба за дневен престој со кујна,кауч и спална соба. Прилагодено за 4 возрасни. 
Апартман со 2 спални има соба за дневен престој со кујна  и 2 спални соби и кауч.
Прилагодено за 6 возрасни лица. Некои од апартманите имаат камин(огревното дрво е со доплата на лице место)

 

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

GREEN LIFE SKI & SPA RESORT 4*

Макс. лица во соба

01.11-21.12

21.01-27.01

06.03-31.03

22.12-26.12

27.12-01.01

02.01-06.01

 

28.01-10.02

 

07.01-20.01

11.02-05.03

 

Цена по соба на ден

Ноќ. со појадок

СТУДИО (цена за 2в+1д до11.99 год.)

2+1

52 €

75 €

133 €

88 €

72 €

70 €

СТУДИО -SGL

1

41 €

59 €

132 €

87 €

57 €

55 €

АПП со 1 спална (цена за мак.3в+1д. или 2 в+2 д. До 11.99)

2+2

74

104

183

119

97

94

АПП со 2 спални (цена за мак. 5в.; или 4в+2д до 11.99)

4+2

119

164

276

186

153

149

Двокреветна Супериор (цена за мак.2 воз.)

2+0

64

89

153

100

84

82

Двокреветна Супериор=SGL

1

51

71

152 €

99 €

67 €

65 €

 • Бесплатно користење на базен, фитнес центар, сауна, парна бања, превоз до ски терените, ски остава, WI-FI, паркинг

 • Минимум престој 3 ноќи во период: 27.12-01.01.2018

 • Доплата за вечера- 11 еур возрасен/ Дете 6-11.99 год. 5 еур на ден

 • Божиќна вечера (задолжителна)-25 еур возрасен / 15 еур дете од 6-11.99 год.

 • Новогодишна вечера (задолжителна)-95еур возрасен /50 еур дете од 6-11.99 год.

(за Божиќната и Новогодишната вечера децата седат во собата за анимација со специјално детско мени и програма. Доколку деца од 6-11.99 г. сакаат да седат со родителите, плаќаат полн износ за гала вечерите). Деца помали од 6 год. можат да седат со родителите, немаат столче и оброк.

 • Едно дете од 0-11.99 г. на редовно легло со 1 возрасен во Студио/Двокреветна Супериор=Еднокреветна

 • Доплата за туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Попусти за рана резервација

 • 20% попуст за резервации направени до 30.09.2017

 • 15% попуст за резервации направени до 31.10.2017

 • 10% попуст за резервации направени до 30.11.2017

Екстра попуст: за пристигнувања од 07.01-31.03 (5=4,6=5,7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10,12=11,13=12,14=12).

Двата попуста може да се комбинираат.

 

Сподели!

47

Leave a comment

You are commenting as guest.