Designed by Сайт города Читы

Хотел “Hot Springs“ 4* село Бања на 5 км од Банско (со минерална вода)

 www.hotsprings-spa.com 

Хотелот  се наоѓа во селото Бања на 5 км од Банско. Отворен е мај 2017 година. Познато е по своите термални минерални извори, хотелот нуди СПА и Wellness центар со минерлна вода до 36 степени, парна бања, турска бања, финска сауна, ледена фонтана, био сауна, тепидариум, лакониум, rain walk.
Хотелот е место каде што  гостите можат да уживаат во активна рекреација, одлични медицински и велнес услуги, најразлични третмани,  локални јадења  од природни производи, спокоен одмор во срцето на Пирин. Хотелот за помладите посетители нуди забавен мини-клуб , каде што ке можат да учат, играат и да се дружат.
Хотелот е лоциран на само 5 минути од најголемиот и најмодерниот скијачки центар на Балканот – Банско.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
Tип на соба 01.12.2017 - 22.12.2017
05.02.2018 - 06.04.2018
07.01.2018 - 04.02.2018
07.04.2018 - 16.04.2018
22.12.2017 - 28.12.2017 02.01.2018 - 06.01.2018 29.12.2017 - 02.01.2018
1 ноќ Петок/Сабота 1 ноќ Недела – Четврок 5 ноќи Петок/Сабота 5 ноќи Недела – Четврок Плати 3 остани 4 ноќи Недела/Четврток 1 ноќ Петок/Сабота 1 ноќ Недела – Четврок 5 ноќи Петок/Сабота 5 ноќи Недела – Четврок Плати 3 остани 4 ноќи Недела/Четврток
Цена по лицe во комфорт двокреветна соба € 59,00 € 48,00 € 50,00 € 41,00 € 39,00 € 61,00 € 51,00 € 52,00 € 42,00 € 40,00 € 74,50 € 92,00
Цена по лице во ексекјутив двокреветна соба € 60,00 € 50,00 € 53,00 € 43,00 € 40,00 € 64,00 € 54,00 € 54,00 € 48,00 € 42,50 € 77,50 € 96,00
Цена по лице во Алпин студио € 74,00 € 64,00 € 63,00 € 54,00 € 50,00 € 80,00 € 70,00 € 69,00 € 59,00 € 54,50 € 97,00 € 120,00
Еднокреветна соба € 95,00 € 67,50 € 78,00 € 65,00 € 60,00 € 96,00 € 80,00 € 82,00 € 67,00 € 63,00 € 109,00 € 143,00
Дете од 6-11,99 год на прво дополнително легло € 31,00 € 31,00 € 26,00 € 26,00 € 26,00 € 31,00 € 31,00 € 26,00 € 26,00 € 26,00 € 31,00 € 31,00
Дете од 6-11,99 год на второ дополнително легло € 21,00 € 21,00 € 19,00 € 19,00 € 18,50 € 21,00 € 21,00 € 19,00 € 19,00 € 18,50 € 21,00 € 21,00
Возрасен на дополнително легло € 41,00 € 41,00 € 35,00 € 35,00 € 35,00 € 41,00 € 41,00 € 35,00 € 35,00 € 35,00 € 41,00 € 41,00

Цената вклучува: 
1 ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)            
Бесплатно користење на СПА центарот со минерална вода            
Внатрешен и надворешен базен со минерална вода до 36 степени, парна бања, турска бања, финска сауна, ледена фонтана, био сауна, тепидариум, лакониум, rain walk            
Wi-Fi интернет, Паркинг            
Игротека за деца                                      
Бесплатен превоз до Банско до гондола лифтот и назад неколку пати во текот на денот
Минимум престој 4 ноќи за период од 29.12.2017 - 02.01.2018!                         

Максимум број на лица:
Двокреветна комфорт соба - 2 + 1 лица            
Двокреветна екзекјутив соба - 2 + 1 лица            
Алипн студио 2+2 лица                         

Попусти: 
Дете до 6 год на дополнително легло – бесплатно            
Дете до 11,99 год на редовно легло -25% попуст од редовната цена      


   
 

Сподели!

82

Leave a comment

You are commenting as guest.