Designed by Сайт города Читы

Хотел “Bansko Spa & Holidays" 4*

banskospa.net

www.banskospa.net

Хотелот е одалечен 1 км од центарот на Банско и организира бесплатен превоз од гондолата (според распроед). Хотелот е реновиран во 2012 година
Хотелот има 98 соби. 87 од нив се двокреветни ( 20 м2), 6 се апартмани со една спална (28 м2) и 5 се фамилијарни соби (25 м2)
Сите соби имаат брачен кревет или две одделни легла, кауч на пуштање, кабелска телевизија, телефон, греење, мини бар, сеф, тоалет со туш кабина или када, фен за коса.
Фамилијарната соба: една голема соба со брачен кревет, дневна соба со кауч на пуштање за две лица. мaксимум сместување 3 возрасни лица или 2 возрасни  и 2 деца 
Апартманот со една спална има соба со брачен кревет и дневна соба со кауч на пуштање
СПА центарот содржи : инфра-црвена сауна, масажа, козметички третмани, џакузи
Во цената е вклучено користење на базенот, фитнес салата, сауна, превоз до гондолата и назад.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на базен, сауна, парна бања, фитнес, контраст туш, интернет, паркинг, транспорт до ски гондолата.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1 € возрасен / 0,5 € деца 2-12г. на ден. 
Доплата за новогодишна вечера (  задолжителна ) 75€ / возрасен, 37,5€ / дете (7-14г.)
Доплата за Божиќна вечера ( не задолжителна ) 30€ / возрсен , 15€ / дете ( 4-14 г)

Минимум престој 3 ноќевања во периодот 27.12-02.01.2018

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

99

Leave a comment

You are commenting as guest.