Designed by Сайт города Читы

Хотел “Belmont“ 3*

www.belmontbansko.com

 

Помал хотел во традиционален бугарски стил. Петоспратна зграда, пространи и удобни соби, бар, затворен базен, фитнес сала, квалитетна услуга.
Хотелот е оддалечен на 1 км од центарот на Банско, 400 метри од жичарата, 220 км од аеродромот Македонија во Солун.
бесплатен трансфер до жичарата.
Услуга: наем ( room rate)
вкупно 50 соби: Studios (~25-30 m²) , Apartments 1-Broom (~45 m²), Apartments 2-Brooms min 4 pax (~60 m²).
Собите располагаат со: 2 кревети или француски лежај, кујна, апарат за кафе/чај, микровална печка, SAT TV, телефон, фрижидер, фен за коса, купатило (со туш кабина), балкон.
Вид на помошно легло - кауч на развлекување.
Студио - можат да се сместат до 2 возрасни лица
Апартман со 1 спална - дневна соба, кауч на развлекување, одвоена спална соба со две посебни легла. Можат да се сместат 4 возрасни или 2 возрасни и 2 деца.
Апартман со 2 спални мин.4 лица - дневна соба, кауч на развлекување, 2 одвоена спална соба (со две посебни легла или француски лежај). Можат да се сместат 6 возрасни или 4 возрасни и 2 деца.

Попусти за рани резервзции:

15 % Попуст за резервации направени до 15.09.2017 и 100% уплатени до 20.09.2017 
10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2017 и 100% уплатени до 20.11.2017

Дополнителни попусти: 
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11 и 14=11 за престој во периоди 01.12-27.12 & 04.01.-15.03.
7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10 за пристигнување од 01.03.2018
* Дополнителните попусти се комбинираат со ЕВ попустот!

НАЕМ НА СОБА 
Aпартман со 1 спална - минимум 2; 
максимум 2+2 или 4 возрасни 
01.12-27.12.17 28.12-03.01.18 04.01-15.04.18
Наем на APP 1-Bedroom /2 pax/ RO 45.1 104.5 45.1
Наем на APP 1-Bedroom /3 adults/ RO 45.1 104.5 45.1
Наем на APP 1-Bedroom /4 adults/ RO 45.1 104.5 45.1
2 adults + 2 Chd (02-11,99) 45.1 104.5 45.1
3 adults + 1 Chd (02-11,99) 45.1 104.5 45.1
Aпартман со 2 спални - минимум 4;
максимум 4+2 или 6 возрасни
01.12-27.12.17 28.12-03.01.18 04.01-15.04.18
Наем на APP 2-Bedroom /4 pax/ RO 62.7 129.8 62.7
Наем на APP 2-Bedroom /5 pax/ RO 62.7 129.8 62.7
Наем на APP 2-Bedroom /6 pax/ RO 62.7 129.8 62.7
4 Adults + 2 Chd (02-11,99) 62.7 129.8 62.7
5 Adults + 1 Chd (02-11,99) 62.7 129.8 62.7
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Aпартман со 1 спална - минимум 2;
максимум 2+2 или 4 возрасни 
01.12-27.12.17 28.12-03.01.18 04.01-15.04.18
Наем на APP 1-Bedroom /2 pax/ BB 55.0 114.4 55.0
Наем на APP 1-Bedroom /3 adults/ BB 60.0 119.4 60.0
Наем на APP 1-Bedroom /4 adults/ BB 64.9 124.3 64.9
2 adults + 2 Chd (02-11,99) 70.4 129.8 70.4
3 adults + 1 Chd (02-11,99) 62.7 122.1 62.7
Aпартман со 2 спални - минимум 4; 
максимум 4+2 или 6 возрасни
01.12-27.12.17 28.12-03.01.18 04.01-15.04.18
Наем на APP 2-Bedroom /4 pax/ BB 82.5 149.6 82.5
Наем на APP 2-Bedroom /5 pax/ BB 87.5 154.6 87.5
Наем на APP 2-Bedroom /6 pax/ BB 92.4 159.5 92.4
4 Adults + 2 Chd (02-11,99) 88.0 155.1 88.0
5 Adults + 1 Chd (02-11,99) 90.2 157.3 90.2
ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
Aпартман со 1 спална - минимум 2; 
максимум 2 +2 или 4 возрасни
01.12-27.12.17 28.12-03.01.18 04.01-15.04.18
Наем на APP 1-Bedroom /2 pax/ HB 74.8 134.2 74.8
Наем на APP 1-Bedroom /3 adults/ HB 89.7 149.1 89.7
Наем на APP 1-Bedroom /4 adults/ HB 104.5 163.9 104.5
2 adults + 2 Chd (02-11,99) 100.1 159.5 100.1
3 adults + 1 Chd (02-11,99) 97.4 156.8 97.4
Aпартман со 2 спални - минимум 4; 
максимум 4+2 или 6 возрасни
01.12-27.12.17 28.12-03.01.18 04.01-15.04.18
Наем на APP 2-Bedroom /4 pax/ HB 122.1 189.2 122.1
Наем на APP 2-Bedroom /5 pax/ HB 137.0 204.1 137.0
Наем на APP 2-Bedroom /6 pax/ HB 151.8 218.9 151.8
4 Adults + 2 Chd (02-11,99) 137.5 204.6 137.5
5 Adults + 1 Chd (02-11,99) 144.7 211.8 144.7
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)  
Божиќна вечера - 27€ за возрасен и 16€ за дете од  6 дo 11,99 години. Бебе 00-05.,99 - не користи услуги 
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)  
Новогодишна Вечера  - 47€ за возрасен и 26€ за дете од  6 дo 11,99 години. Бебе 00-05.,99 - не користи услуги 
Минимум престој   1 3 1
Политика за отказ на резервации 
(денови пред пристигнување)
1 15 1
Пенали за отказ на резервација (во ноќи)  1 100% 1
Пенали за NO show  2 100% 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ 
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

 

Сподели!

59

Leave a comment

You are commenting as guest.