Designed by Сайт города Читы

Хотел “Friends“ 3*

www.friendshotel.org

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА) ПО ЛИЦЕ ВО СОБА ИЛИ ЗА 2 ЛИЦА ВО АПАРТМАН
Тип на сместување 01.12.2017 - 18.12.2017
12.03.2018 - 15.04.2018 HB
19.12.2017 - 25.12.2017
09.01.2018 - 22.01.2018
06.02.2018 - 11.03.2018 HB
02.01.2018 - 08.01.2018
23.01.2018 - 05.02.2018 HB
26.12.2017 - 01.01.2018 HB
Цена по лице во двокреветна соба 25,00 € 27,50 € 32,00 € 49,00 €
Еднокреветна соба 35,50 € 39,00 € 45,50 € 70,00 €
Апартман за 2 лица 72,00 € 79,00 € 93.5 185,00 €
Делукс Апартман за 2 лица 95,00 € 99,00 € 119,00 € 161,00 €

 

Цената вклучува:      
ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)      
Бесплатно користење на сауна, парна бања, џакузи, фитнес      
трансфер до гондола лифтот и назад      
Паркинг – на барање      
Туристичка такса      
       
Минимум престој 3 ноќи за следниве периоди 02.01.2018 - 08.01.2018 and 23.01.2018 - 05.02.2018!      
Минимум престој 5 ноќи од 26.12.2017 - 01.01.2018!      
       
Капацитет на собите      
Двокреветна соба 2 возразни + 2 деца или 3 возрасни      
Апартман 2 возразни + 2 деца или 3 возрасни      
Апартман делукс 2 возразни + 2 деца или 3 возрасни      
       
Доплати      
Божична вечер (не задолжителна) - 35 euro за возрасни и 20 еур за деца (2.00 - 11.99 години)      
Божична вечер 07.01 (не задолжителна) - 25 euro за возрасни и 15 еур за деца (2.00 - 11.99 години)      
Новогодишна вечер ( задолжителна) - 50 euro за возрасни и 35 еур за деца (2.00 - 11.99 години)      
Новогодишна вечер Механа ( задолжителна) - 80 euro за возрасни и 40 еур за деца (2.00 - 11.99 години)      
       
Попусти:      
Дете до 2 год гратис      
Дете од 2-12 год со 2ца возрасни гратис      
Дете од 2-12 год со 1 возрасен плаќа редовна цена      
Две деца од 2-12 год со 1 возрасен секое плаќа по 50%      
Две деца од 2-12 год со 2ца возрасни – едно дета гратис дуго плаќа 50%      
Возрасен на дополнително лего – 30%      
       
Попусти за рани резервации:      
20% за резервации направени до 30.09.2017 и платени до 05.10.2017      
15% за резервации направени до 31.10.2017 и платени до 05.11.2017      
10% за резервации направени до 30.11.2017 и платени до 05.12.2017      
       
Extras:      
7=6, 14=12, 21=18 за престој од 01.12.2017 - 25.12.2017 и 09.01.2018 - 22.01.2018 и 06.02.2018 - 15.04.2018      

Сподели!

45

Leave a comment

You are commenting as guest.