Designed by Сайт города Читы

Хотел “Gardenia“ 4*

www.parkhotelgardenia.com

Локација: 100м од центарот на Банско, 900м од Гондолата 
Капацитет: 81 стандардна соба, 4 двокреветни лукс соби, 3 фамилијарни соби и 1 претседателски апартман. 
Хотелски содржини: 2 ресторани (A-La-carte и бугарски национален ресторан), внатрешен базен со посебен дел за деца, фитнес, масажа, SPA центар, салон за убавина, солариум, џакузи, сауна, турска бања, доктор, интернет кафе, Wi-Fi во лоби бар, остава за скии, конференциска сала, перална, сеф, shuttle бус до Гондола, паркинг... Има детски кат за децата во склоп на лоби барот.
Опременост на собите: клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини бар, сеф, интернет (кабловски), тоалет, фен.


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
користење на базен, фитнес,  ски остава, интернет, сауна, парна бања, џакузи, мини клуб, транспорт до ски гондолата.

Во цената НЕ е вклучено:  
Туристичка такса за престој на ден, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 60€ eur / возрасен, 30€ / дете (7-14г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 25€ / возрaсен , 12,5€ / дете (7-14 г).

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
-10% за престој од минимум 3 ноќи во период од 13/01-02/02/2018

14=12, 7=6 за пристигнувања после 03.01.2018.  Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона.

Попустите не се комбинираат

Минимум престој 3 ноќевања освен за период 01.12-21.12 & 04.03-31.03.2018 !
Максимален број на лица: DBL economy (2), DBL stand.(2+2), Family (2+2), DBL lux ( 2+2 ), APP 1 спална (2+2).      

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

122

Leave a comment

You are commenting as guest.