Designed by Сайт города Читы

Хотел “Grand Hotel“ 4*

www.grandhotelbansko.bg

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.  
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²). 
Услуга: Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса) 

 

Период  20.01.2018-29.01.2018 30.01.2018-13.02.2018
SPO 7=6
14.02.2018-16.02.2018
SPO 7=6

17.02.2018-

09.03.2018

10.03.2018-31.03.2018 Максимум 
сместување
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАВЕДНИОТ БРОЈ ЛИЦА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
Double standard room (цена по лице) 41.3 36.3 38 31.3 25 2 возрасни
Studio (цена по лице) 41.3 36.3 38 31.3 25 2 возрасни
Double deluxe room (цена по лице) 45 39 41.4 35.0 28.8 2 возрасни+1 дете
One-bedroom apartment (цена за 2 лица) 102.5 90 94.3 82.5 64.0 3 возрасни+1 дете
Two-bedroom apartment (цена за 4 лица) 177.5 156 163.3 137.5 106.3 5 возрасни+1 дете
VIP room (цена по лице) 57.5 50 53 47.5 35.0 2 возрасни
Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ден
Минимум престој 3 ноќевања 
Дете од 0-5.99 години Бесплатно
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен  -30%Доплати:
Доплата за ручек (не е задолжително):  11€ за возрасен и 6€ за дете (дете од 0-5.99 години - бесплатно)
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62мкд.
Цените не се валидни за празници. 
Цените вклучуваат: ноќевање со појадок и вечера на шведска маса, користење на финска сауна, солена сауна, инфраред сауна, арома сауна, парна бања, хамам, закузи, релакс соба, базен, базен за деца, фитнес, ски гардероба за сопствена опрема, шатл трансфер до прва станица на гондола лифт."

Хотелска содржина:
• Ресторан
• Лоби бар 
• Ноќен бар
• казино
• сеф (бесплатно) 
• room service   
• СПА центар 
• Салон за убавина
• Конференциска сала 
• Продавница
• Пеглање (со доплата) 
• обезбеден паркинг (со доплата) 
• паркинг необезбеден (бесплатно) 

DOUBLE ROOM:
• два одделни или еден брачен кревет 
• централно греење  
• сателитска ТВ
• мини-бар
• телефон 
• радио
• Wi-Fi (бесплатно) 
• куптило со туш 
• фен за коса
• бањарка и папучи
• балкон
• чистење на собата - секој ден
• промена на постелнина – 2 пати неделно
• промена на крпи - секој ден

LUXURY ROOM:
• два одделни или еден брачен кревет 
• централно греење  
• сателитска ТВ
• мини-бар
• телефон 
• радио
• Wi-Fi (бесплатно) 
• куптило со туш 
• фен за коса
• бањарка и папучи
• чистење на собата - секој ден
• промена на постелнина – 2 пати неделно
• промена на крпи - секој ден
• софа кревет

STUDIO:
• поголема double room 


APARTMENT:
• дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални

ЗА ДЕЦА:
• базен за деца 
• детско креветче - бесплатно 
• столче за хранење - бесплатно
• електронски игри - со доплата

SKI:
• транспорт до гондола лифт - бесплатно  
• ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно 

СПА центар:
Бесплатно користење на:
• внатрешен базен 
• фитнес
• џакузи 
• сауна
• инфрацрвена сауна 
• локаниум парна бања 
• релакс соба
• хамам
• финска сауна 
• солена сауна 
• арома сауна 

Со доплата:
• масажа 

 
Далечина од центарот: 150 m
 

Хотелски содржини и услуги

 Надворешен базен (бесплатно)
 Внатрешен базен (бесплатно)
 Сауна
 Интернет
 Соби за не-пушачи
 Велнес центар
 Хотелски паркинг
 Пристап за хендикепирани лица
 Бар на базен
 Лифт
 

сите соби се опремени со

 ТВ
 Интернет конекција
 Телефон
 Бежичен интернет
 Сателитска ТВ
 Сеф во соба
 Клима Уред (во некои од собите)
 Мини Бар
 Фен
 Греење
 Бања/Тоалет
 Сет пешкири (2 за член)
 

 

Сподели!

18

Leave a comment

You are commenting as guest.