Designed by Сайт города Читы

Хотел “Green Wood“ 4*

http://greenwood-hotel.com/ 

www.greenwood-hotel.com

Локација: Разлог, на 500 метри од голф игралиштето Пирин Голф, на 6 км од Банско
Капацитет: хотелот е изграден во 2008 год. и истиот е реновиран во 2011 год. Располага со вкупно 67 модерно и стилски опремени двокреветни соби, студија и апартмани
Хотелски содржини: рецепција, сеф на рецепција( се доплатува), менувачница,ски гардероба, конференциска сала, ресторан, лоби бар, детски катче, интернет во јавните простории, надворешен базен, СПА центар, фитенс, затворен базен, џакузи, масажа, турска бања, парна бања, сауна, пинг понг, шател бус до лифт станицата
Опременост на собите: сателитска TV, телефон, кујна, фен. 

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот. 
Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани. 
Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг. 
СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 31.10.2017 | 10% за резервација и уплата до 30.11.2017

(не важи за период 28.12-02.01.2018, не се пресметува на доплатите за полупансион и се вклучено)

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-27.12.2017 | 02.01-31.03.2018

(се комбинира со попуст за рана резервација, важи за ноќевање со појадок, полупансион и се вклучено)

Цените се по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12-20.12.2017

15.01-28.02.2018

21.12-27.12.2017

28.12-01.01.2018

Вид на сместување | Период на престој

01.03-31.03.2018

02.01-14.01.2018

ПП

Двокреветна соба

2+0

20,00 €

22,00 €

24,00 €

54,00 €

Студио

2+2

24,00 €

26,00 €

28,00 €

55,00 €

Едноспален апартман

2+2

28,00 €

30,00 €

33,00 €

59,00 €

Двоспален апартман

4+2

25,00 €

27,00 €

29,00 €

59,00 €

Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет.

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен - 11€, дете - 7€

Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО : возрасен - 17€, дете од 4-13.99 год. - 11€ (појадок, ужина, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 11-23 часот)

Дополнителни услови :

▪ Дете до 3.99 год. на дополнително легло - бесплатно

▪ Прво дете од 4-13.99 год. на дополнително легло - бесплатно

▪ Второ дете од 4-13.99 год. на дополнително легло - 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло - 20% попуст

▪ Едно дете со 1 возрасен на редовно легло - 20% попуст од цената за двајца

▪ Две деца со 1 возрасен - двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен

▪ Еднокреветна соба - 20% попуст од цената за двајца

▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 110€, дете - 40€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Сподели!

62

Leave a comment

You are commenting as guest.