Designed by Сайт города Читы

Хотел “Ivan Rilski & Spa“ 4*

 
Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на  800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети Иван Рилски се простира на површтина од 13,000 м2. 

Хотелот располага со: електронски игри (со доплата) сеф на рецепција (со доплата) room serviceресторан, a la carte ресторан, меана (ресторант со национален стил) SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, бизнис центар, продавница, перална (со доплата) 

-Во собите- два одделни или еден брачен кревет- телевизор- мини-бар- телефон- интернет (бесплатно)- купатило со туш/када- фен за коса- балкон- килим- чистење - секој ден- промена на постелнина - 3 пати неделно- крпи - секој ден 

-Апартмани- дневна соба и спална соба, целосно опремена кујна

-Делукс соба - 55м2 - 6 соби во главната зграда, брачно легло, фотеља која не се растега, софа, тоалет со туш и када, поголеми во квардатура со два мијалника и биде, тв, телефон, мини бар.  

-Во студио: две оделни легла или брачен кревет , целосно опремена кујна- електричен бокал

Во главната зграда каде е спа центарот и рестораните, се наоѓаат само двокреветни соби, студиата и апартманите се во други објекти кој не се поврзани со главната зграда со топла врска.   

 

Попусти за рани резервации /валидно за резервации со престој од минимум 6 ноќевања/:

20 % Попуст за резервации направени до 30.09.2017 и 100% уплатени до 10.10.2017, Не е валидно за период 28.12.-12.01.2018 incl !
15 % Попуст за резервации направени до 30.09.2017 и 100% уплатени до 10.10.2017, за период 28.12.-12.03.2018 incl
15 % Попуст за резервации направени до 15.11.2016 и 100% уплатени до 20.11.2017. Не е валидно за период 28.12.-12.01.2018 incl !
10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2017 и 100% уплатени до 20.11.2017. за период 28.12.-12.01.2018 incl !

Дополнителни попусти: 
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за престој во периоди 01.12.-27.12.2017 вкл. и 13.01.-31.03.2018 incl
* Дополнителните попусти се комбинираат со ЕВ попустот! 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ДВОКРЕВЕТНА СОБА -минимум 2;
максимум 2 +1 или 3 возрасни 
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
По лице во DBL BB 30.8 62.7 36.3 30.8
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-5,99 y.o.) 52.8 84.7 58.3 52.8
DBL ROOM 61.6 125.4 72.6 61.6
DBL ROOM + EXTRA BED 83.6 171.6 96.8 83.6
1 adult + 1 Chd (06-11,99) 55.0 105.6 63.8 55.0
1 adult + 2 Chd (02-05,99) 52.8 84.7 58.3 52.8
1 adult + 2 Chd (06-11,99) 58.3 108.9 67.1 58.3
1 adult + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99) 55.0 105.6 63.8 55.0
2 adult + 1 Chd (02-05,99) 61.6 125.4 72.6 61.6
2 adult + 1 Chd (06-11,99) 64.9 128.7 75.9 64.9
СТУДИО ВО АПАРТМАНСКИОТ ДЕЛ ОД ХОТЕЛОТ минимум 2; максимум 2 +1 или 3 возрасни  01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на STUDIO (2 pax) BB 59.4 125.4 72.6 59.4
STUDIO + EXTRA BED (3 adults) 75.9 141.9 89.1 75.9
2 Adults + 1 Chd (00-5,99) 59.4 125.4 72.6 59.4
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 62.7 128.7 75.9 62.7
АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА ВО АПАРТМАНСКИОТ ДЕЛ ОД ХОТЕЛОТ минимум 2;маскимум 2+2 или 3 возрасни  01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на FAM APP 1-Bedroom (2 persons) BB 72.6 138.6 84.7 72.6
Наем на FAM APP 1-Bedroom /3 person/ 89.1 155.1 101.2 89.1
Наем на FAM APP 1-Bedroom /4 person/ 105.6 171.6 117.7 105.6
2 Adults + 1 Chd (0-5,99) 72.6 138.6 84.7 72.6
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 75.9 141.9 88.0 75.9
2 Adults + 2 Chd (06-11,99) 79.2 145.2 91.3 79.2
2 Adults + 2 Chd (0-5,99)(06-11,99) 75.9 141.9 88.0 75.9
3 Adults + 1 Chd (06-11,99) 92.4 158.4 104.5 92.4
ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
ДВОКРЕВЕТНА СОБА-минимум 2; 
максимум 2 +1 или 3 возрасни 
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
По лице во DBL HB 39.6 72.6 46.2 39.6
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-5,99 y.o.) 61.6 94.6 68.2 61.6
DBL ROOM 79.2 145.2 92.4 79.2
DBL ROOM + EXTRA BED 108.9 199.1 124.3 108.9
1 adult + 1 Chd (06-11,99) 69.3 121.0 79.2 69.3
1 adult + 2 Chd (02-05,99) 61.6 94.6 68.2 61.6
1 adult + 2 Chd (06-11,99) 78.1 129.8 88.0 78.1
1 adult + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99) 69.3 121.0 79.2 69.3
2 adult + 1 Chd (02-05,99) 79.2 145.2 92.4 79.2
2 adult + 1 Chd (06-11,99) 88.0 154.0 101.2 88.0
СТУДИО ВО АПАРТМАНСКИОТ ДЕЛ ОД ХОТЕЛОТ -минимум 2; максимум 2+1 или 3 возрасни  01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на STUDIO (2 pax) HB 79.2 145.2 59.4 79.2
STUDIO + EXTRA BED (3 adults) 105.6 171.6 85.8 105.6
2 adult + 1 Chd (02-05,99) 79.2 145.2 59.4 79.2
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 88.0 154.0 68.2 88.0
АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА ВО АПАРТМАНСКИОТ ДЕЛ ОД ХОТЕЛОТ -минимум 2; маскимум 2+2 или 3 возрасни  01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на FAM APP 1-Bedroom (2 persons) HB 92.4 158.4 104.5 92.4
Наем на FAM APP 1-Bedroom /3 person/ 118.8 184.8 130.9 118.8
Наем на FAM APP 1-Bedroom /4 person/ 145.2 211.2 157.3 145.2
2 Adults + 1 Chd (0-5,99) 92.4 158.4 104.5 92.4
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 101.2 167.2 113.3 101.2
2 Adults + 2 Chd (06-11,99) 110.0 176.0 122.1 110.0
2 Adults + 2 Chd (0-5,99)(06-11,99) 101.2 167.2 113.3 101.2
3 Adults + 1 Chd (06-11,99) 127.6 193.6 139.7 127.6
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)  
Божиќна вечера - 39€ за возрасен и 22€ за дете од  6 дo 11,99 години 
Доплата  (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера  - 79€ за возрасен и 42€ за дете од  6 дo 11,99 години 
Минимум престој   1 4 1 1
Release  5 27 7 5
Политика за отказ на резервации 
(денови пред пристигнување)
3 14 5 3
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 2 1 1
Пенали за NO show 2 2 2 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ 
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.
Туристичка Такса (задолжително) - 1 евро по лице на ноќ.
Цените се изразени во евра со противвредност 1 еур = 62 ден.

Сподели!

63

Leave a comment

You are commenting as guest.