Designed by Сайт города Читы

Хотел “Mountain Paradise by walnut trees“ 4*

www.mountain-paradise.org 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК ПО НОЌ

 

Mountine Paradise

4*

Полу-

пансион

02- 08.01.2018

26.01-11.02

29 евра - студио

31 евра - АПП

Деца 0 – 7 г. гратис

7 -13 г. 50 % попуст

Мин 3 ноќи

08.01-25.01.2018

12-28.02

25 евра -студио

27 евра - АПП

Деца 0 – 7 г. гратис

7 – 13 г. 50% попуст

Мин 3 ноќи

01.12-22.12.2017

01 – 31 .03.2018

23 евра -студио

25 евра - АПП

Деца 0 – 7 г. гратис

7 – 13 г. 50% попуст

Мин 3 ноќи

Цената вклучува: користење на базен, џакузи, сауна, парна бања, туристичка такса, WI – FI, трансфер: хотел – гондола – хотел.

 

 

 

ХИТ  ПОНУДА

ЗИМА 2018

 БАНСКО - (Бугарија)
Hotel  MOUNTAIN PARADISE 4*

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА БАЗА  и  7 ПОЛУПАНСИОНИ 

 

Х. MOUNTAIN PARADISE 4*

 

Се наоѓа на 500 м.од гондола.и од центарот

    ТЕРМИНИ: 08-14.01.2018 = 6 ПП                                                               14-21.01.2018  =7 ПП

150 евра (9300 ден) во студио(25еур)

 159 евра ( 9800 ден) во АПП(26,5еур)  

7 ДЕНА - ПОЛУПАНСИОНИ

168 (10400 ден) во студио (24еур)

 175 евра (10800 ден) во АПП (25еур)                  

8 ДЕНА - 7 ПОЛУПАНСИОНИ

- ДЕЦА со родители: 0 - 6.99 год. гратис

 Прво дете од 7 - 12.99 год – 50 %;

 Второ дете од 7 - 12.99 - гратис

 лица над 13 год. плаќаат 70%, користат: храна и дополнителен кревет.

- ДЕЦА со родители: 0 - 6.99 год. гратис

 Прво дете од 7 - 12.99 год – 50 %;

 Bторо дете од 7 -12.99 год. - гратис

 лица над 13 год. плаќаат 70 %, користат: храна и дополнителен кревет.

(појадок, вечера - шведски стол) 

-туристичка такса

-користење на сауна, , базен, џакузи фитнес, WI – FI.

-превоз:хотел-гондола-хотел

(појадок, вечера - шведски стол)  

-туристичка такса

-користење на сауна ,џакузи,базен,

фитнес,

-превоз: хотел – гондола - хотел

ДОПЛАТА ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ САМО ЗА ТЕРМИНИ:

08 – 14 и 14-21.01.2018

1600 денари возрасен а деца од 2 до 14 години 1000 ден.

-Можност за плаќање со VISA и МASTER картички.

-Доплата - патничко здравствено осигурување 300 ден ( без франшиза со вклучена спортска незгода), а за деца до 18 години  200 ден. (задолжително) 

-    Можност  за  изнајмување на ски - опрема чизми + ски (карвинг) + стапчиња = 600 денари за 7 дена.

 

 

Сподели!

75

Leave a comment

You are commenting as guest.