Designed by Сайт города Читы

Хотел “Mura“ 3*

www.murahotel.com

Хотелот Мура се наоѓа на пат кон патеките за скиење, покрај реката Глазне и центарот на Банско. Има сопствен спа центар со гелема хидромасажна када, како и прекрасен ресторан.
На располагање Ви е бесплатен трансфер до гондолата.
Хотел Мура Ви нуди бесплатно користење на хидромасажната када, парнатабања и сауна.
Обезбеден е и бесплатен безжичен интернет.

Попусти за рани резервации:

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017


Early bookings за ски услуги (задолжително сместување во хотелите Bansko 4*/Pirin 4*/Strazhite 4*, Mura 3* ):
10 % ПОПУСТ за резервации за ски услуги до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017
10 % ПОПУСТ за резервации за ски услуги до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017
*Резервациите за новогодишен период мора да бидат платени до 05.12.2017

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Двокреветна соба -минимум 2; максимум 2+1или 3 возрасни  01.12-14.12.17;
02.03-02.04.18
15.12-28.12.17;
12.01-25.01.18;
16.02-01.03.18
29.12-11.01.18 26.01-15.02.18
По лице во DBL BB 19.8 22.0 30.8 25.3
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-1,99 y.o.) 36.3 38.5 47.3 41.8
DBL ROOM 39.6 44.0 61.6 50.6
DBL ROOM + EXTRA BED (3 adults) 55.4 61.6 86.2 70.8
1 adult + 1 Chd (02-11,99) 29.7 33.0 46.2 38.0
1 Adult + 2 Chd (02-11,99) 29.7 33.0 46.2 38.0
2 Adults + 1 Chd (02-11,99) 39.6 44.0 61.6 50.6
Трокреветна соба -минимум 2+1; максимум 3 возрасни 01.12-14.12.17;
02.03-02.04.18
15.12-28.12.17;
12.01-25.01.18;
16.02-01.03.18
29.12-11.01.18 26.01-15.02.18
По лице во DBL BB 19.8 22.0 30.8 25.3
TRPL ROOM 59.4 66.0 92.4 75.9
2 Adults + 1 Chd (02-11,99) 49.5 55.0 77.0 63.3
Хотелска такса (задолжително): 5€ по лице за престој (возрасни и деца)
Доплата  (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Божиќна вечера - 40€ за возрасен и 22.5€ за дете од  2 дo 11,99 години .  Бебе 00-01,99 год - не користи услуги.
Доплата  (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера  - 90€ за возрасен и 47.5€ за дете од  2 дo 11,99 години .  Бебе 00-01,99 год - не користи услуги.
Политика за отказ на резервации 
(денови пред пристигнување)
7 7 12/1/2017 7
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 1 100% 1
Пенали за NO show 2 2 100% 2

Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќЦената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Сподели!

38

Leave a comment

You are commenting as guest.