Designed by Сайт города Читы

Хотел “Rimska Banya“ 3* село Бања на 5 км од Банско (со минерална вода)

www.rimskabania.com

 

Име на Хотел

Вид на сместување

Услуга

15.12-01.03.2018

Петок - Сабота

Недела - Четврток

Rimska bania 4*

 DBL room /2+1/

HB

42.50€

38.00€

 SNGL /1+0/

54.00€

48.50€

 DBL room /2+1/ without balcony

40.00€

35.50€

 SNGL /1+0/ without balcony

50.50€

45.50€

 Studio /2+1/

45.00€

40.50€

 Studio /2+1/ without balcony

42.50€

38.00€

 One bedroom APT /2+2/

49.00€

44.00€

 One bedroom APT /2+2/ without balcony

46.50€

42.00€

 Two bedroom APT-Lux /4+1/

38.00€

34.50€

 Two bedroom APT-Lux /4+1/ without balcony

36.00€

32.50€

 Дeте до 4 години

бесплатно

 Дете (4-12г.) на допол. легло во DBL, Studio или APT Lux

19.50€

17.50€

 Дете (4-12г.) на допол. легло во APT со 1 спална

10.00€

9.50€

 Возрасен на дополнително легло

30.00€

27.00€

 

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во One bedroom APT /2+2 / плаќаат минимум 2 лица, во Two bedroom APT-Lux /4+1/ плаќаат минимум 4 лица;
 • Цените не се валидни за Новогодишниот период;
 • Сместувањето во собите е по 14 часот А напуштање до 12 часот;
 • На деца до 12 години не им следуваат бањарки;
 • За early check in (пред 02.00 часот) и late check out (до 18.00 часот) се плаќа 50% од цената на собата;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - термален СПА центар од 09 до 20:30 часот,
 •      - два внатрешни базени со минерала вода со темепература на водата од +31°С и +35°С,
 •      - џакузи / сауна / парна бања / ледена соба / турска бања / солена сауна / јапонска бања / фитнес / релакс соба,
 •      - Wi-Fi интернет во целиот хотел,
 •      - сеф,
 •      - baby cot,
 •      - надворешен паркинг. 

Максимално сместување: 

 • DBL Room /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години/ 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedroom APT Lux /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни). 

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;

 

Сподели!

14

Leave a comment

You are commenting as guest.