Designed by Сайт города Читы

Хотел “Trinity Residence & Spa“ 4*

www.trinity-bansko.bg

Локација: Се наоѓа на 900 метри од гондола.
Капацитет: 42 стандардни двокреветни соби, 8 делукс двокреветни соби, 4 делукс апартмани и 4 VIP апартмани.
Хотелски содржини: ресторант, a-la-cate, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, затворен паркинг со доплата (10 лева на ден), Room Service, трансфер до гондола со доплата, 24 часа рецепција, просториа за багаж, лифт и греење.
SPA & Wellnes: туркса бања, римска и хидромасажна бања со доплата (16 лева по лице на час), финска сауна, камена бања, парна бања, салони за масажа, спа и арома терапи, солариум, фреш и витамин бар, базен, детски топол базен, jakkuzi и фитнес центар.
Опременост на собите:
ДВОКРЕВЕТНА СОБА се опремени со сеф, бесплатен Wi Fi Internet, ТВ, Room Service.
AПАРТМАН опремени се со сеф, бесплатен Wi Fi Internet, ТВ, Room Service.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
 
WiFi интернет, парна бања, базен, сауна,  паркинг, транспорт до ски гондолата.    

Во цената НЕ е вклучено:  

Туристичка такса за престој на ден, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 70€ / возрасен, 350€ / дете (7-14г.)  

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -15% за уплати до 31.10.2017, -10% за уплати до 01.11.2017 ,освен во период  29.12.2017-02.01.2018

Минимум престој 4 ноќевања во периодот 29.12-02.01.2018
Максимален број на лица:  DBL ( 2+1 ) , Апартман ( 2+2 )         

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

56

Leave a comment

You are commenting as guest.