Designed by Сайт города Читы

Хотел “Vihren Palace Ski&Spa“ 4*

 

www.vihrenpalace.com

Локација: централно во стариот дел на Банско.
Капацитет: 11 двокреветни соби, 8 мезонети, 2 апартмани.
Хотелски содржини: саунаа, џакузи, ски остава подземна гаража.
Опременост на собите: мини бар, сателитска ТВ, телефон, сеф.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на базен, сауна, парна бања, фитнес, Wi-Fi, детско креветче, детска игротекa.
       
Во цената НЕ е вклучено: 
Туристичка такса за престој на ден, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 80€ / возрасен, 20€/ дете ( 6-12 г.) 
Не е дозволено менување на име за резервации направени со ЕБ уплата !
Baby cot 4 € дневно

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:

1) -15% за уплати до 01.10.2017, -10% за уплати до 16.11.2017.  Промена на резервации со EB не е дозволена. 
2) 7=6, 10=8, 11=9 и 14=12 за пристигнувања 02.01-01.04.2018. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.

Минимум престој 4 ноќевања во периодот 28.12.2017-01.01.2018
Максимален број на лица: STUDIO ( 2+1 ) , APP 1 спална (3+1 дете), APP 2 спални (5+1 infant)  

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

47

Leave a comment

You are commenting as guest.