Designed by Сайт города Читы

Хотел “Kempinski Grand Arena" 5*

Image result for kempinski bansko

 
Локација: веднаш до Гондолата
Капацитет: 110 делукс соби, 22 егзекјутив клуб соби, 17 апартмани јуниор, 7 апартмани делукс, 3 алпски свити
Хотелски содржини: главен ресторан “Gallery”, италијански ресторан “Coma Prima”, суши бар, лоби бар, Bella Vista лонџ, витамин бар, егзекјутив клуб, СПА и велнес центар, затворен базен, сауна, Џакузи, парна бања, солариум, фитнес, менувачница, ски остава, безжичен интернет, занимална соба за деца.
Опременост на собите: делукс собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, бањарка, клима уред, греење, сеф, бања. Егзекјутив клуб собите се попространи со дел за трпезарија и ги користат услугите од Егзекјутив клубот кое вклучува и рано пријавување и доцно одјавување на собите. Јуниор апартманите имаат дневна и спална соба, опремени искто како собите. Делукс апартманите се попространи од јуниор апартманите со спална и дневна соба и работен кабинет исто опремени. Алпските свити се за клиенти кои бараат највисок квалитет и комфор. на површина од 80 м2 гостите на располагање имаат бања и одвоен туш, приватна сауна, Џакузи, покрај стандардната опременост.
 
 

ЕКСЛУЗИВНА И ЕДИНСТВЕНА ПОНУДА
VIP SKI-IN & SKI-OUT
КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА БАНСКО 5*
+ ЕДНА БЕСПЛАТНА ALPHA SPHERE СЕАНСА ИЛИ 20 МИНУТИ СОЛАРИУМ ПО СОБА ЗА ПРЕСТОЈ

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

-70€ EARLY BOOKING ПОПУСТ за резервации до и целосна уплата до 31.10.2017
-50€ EARLY BOOKING ПОПУСТ за резервации до и целосна уплата до 15.11.2017

Early Booking попустот е валиден за резервации со престој во период 07.01-14.01.2017 и 14.01-21.01.2017


7 ноќевања со појадок и вечера (HALF BOARD) во DOUBLE DELUXE

Термини

Услуга

Цена по лице
во двокреветна
DELUXE соба

DBL Deluxe 
2 ADL

Single 
Deluxe
1 ADL

Цена за 3-ет возрасен

Цена за дете 0-5.99 години 
не користи доп. легло

Цена за 2 ро дете 0-5.99 години
не користи доп. легло

Цена за дете 6-11.99 години
на доп. Легло

07.01-14.01.2018

7 HB

759

1518

1439

519

Бесплатно

259

259

14.01-21.01.2018

7 HB

759

1518

1439

519

Бесплатно

259

259

21.01-28.01.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

28.01-04.02.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

04.02-11.02.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

11.02-18.02.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

18.02-25.02.2018

7 HB

819

1638

1519

522

Бесплатно

259

259

25.02-04.03.2018

7 HB

819

1638

1519

522

Бесплатно

259

259

04.03-11.03.2018

7 HB

819

1638

1519

522

Бесплатно

259

259

11.03-18.03.2018

7 HB

719

1438

1229

514

Бесплатно

257

257

18.03-25.03.2018

7 HB

719

1438

1229

514

Бесплатно

257

257

Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

-40€ EARLY BOOKING ПОПУСТ за резервации до и целосна уплата до 31.10.2017
-30€ EARLY BOOKING ПОПУСТ за резервации до и целосна уплата до 15.11.2017

Early Booking попустот е валиден за резервации со престој во период 03.01-07.01.2017; 07.01-12.01 и 14.01-29.01.2017


4 или 5 ноќевања со појадок и вечера (HALF BOARD) во DOUBLE DELUXE 

Термини

Услуга

Цена по лице
во двокреветна
DELUXE соба

DBL Deluxe 
2 ADL

Single 
Deluxe
1 ADL

Цена за 3-ет возрасен

Цена за дете 0-5.99 години 
не користи доп. легло

Цена за 2 ро дете 0-5.99 години
не користи доп. легло

Цена за дете 6-11.99 години
на доп. Легло

03.01-07.01.2018

4 HB

469

936

729

299

Бесплатно

179

179

07.01-12.01.2018

5 HB

579

1158

905

375

Бесплатно

219

219

14.01-19.01.2018

5 HB

579

1158

905

375

Бесплатно

219

219

21.01-26.01.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

28.01-02.02.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

04.02-09.02.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

11.02-16.02.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

18.02-23.02.2018

5 HB

549

1098

859

369

Бесплатно

186

186

25.02-02.03.2018

5 HB

549

1098

859

369

Бесплатно

186

186

04.03-09.03.2018

5 HB

549

1098

859

369

Бесплатно

186

186

11.03-16.03.2018

5 HB

514

1028

797

367

Бесплатно

184

184

18.03-23.03.2018

5 HB

514

1028

797

367

Бесплатно

184

184

Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ2 ноќевања (Викенд)  со појадок (BED AND BREAKFAST) во DOUBLE DELUXE 

Термини

Услуга

Цена по лице
во двокреветна
DELUXE соба

DBL Deluxe 
2 ADL

Single 
Deluxe
1 ADL

Цена за 3-ет возрасен

Цена за дете 0-5.99 години 
не користи доп. легло

Цена за 2 ро дете 0-5.99 години
не користи доп. легло

Цена за дете 6-11.99
години на доп. Легло

05.01-07.01.2018

2 HB

247

494

460.2

104

Бесплатно

52

52

12.01-14.01.2018

2 HB

247

494

460.2

104

Бесплатно

52

52

Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ*Доплата за HB (вечера) – 29€ по лице на ден 

Во цената е вклучено: 
•7, 5, 4 или 2 ноќевања во стилно опремени Deluxe соби
•7, 5, 4 или 2 појадока и вечери на база “Шведска маса”
•Една бесплатна ALPH SPHERE сеанса по соба или 20 min солариум по соба.
•Користење на два типа на сауни – Финска и Био Сауна
•Користење на два типа на парна бања – Турска и Ароматизирана бања
•Користење на два затоплени базени - внатрешен и надворешен
•Користење на 2 вида џакузи (внатрешен и надворешен)
•Користење на фитнес центар
•Бесплатно користење на крпи за време на престојот во Спа центарот
•Користење на безжичен интернет

Ски ВИП КЕМПИНСКИ влез до ски лифтовите – За сите гости кој ќе ја купат ски влезницата од хотелот, Кемпински им гарантира приватен директен влез до гондолата, !!!БЕЗ ЧЕКАЊЕ!!!

  • Check in: после 15:00 – Check out: пред 12:00;
  • Паркинг 10€ на ден (32 паркинг места – нема можност за резервација на паркинг место );
 

Сподели!

50

Leave a comment

You are commenting as guest.