Designed by Сайт города Читы

Хотел “Mont Blanc“ 3*

www.mont-blanc.banskohotelspage.com/en/

Мал економичен хотел, кој има просторни апартмани, опремени со опремена кујна, интернет, сауна, џакузи и фитнес сала и нуди кавалитетена услуга.Се наоѓа во банско,  на 650 метри од гондолата. Трансфер до гондолата е со доплата на лице место.Содржи 28 соби: апартмани со 1 соба и апартмани со 2 соби. Собите содржат опремена мини кујна, сет за чај и кафе, микробранова печка, тостер, фрижидер, централно греење, телевизор со сателитски канали, туш, фен за коса.Апартманот со 1 соба се состои од дневен престојсо мини кујна и спална соба (максимум сместување 4 лица, или 2 возрасни и 2 деца до 12 год)Апартманот со 2 соби се состои од дневен престојсо мини кујна и 2 спални соби (максимум сместување 6 лица, или 4 возрасни и 2 деца до 12 год)

Попусти за рани резервации:

15 % Попуст за резервации направени до 15.09.2017 и 100% уплатени до 20.09.2017 
10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2017 и 100% уплатени до 20.11.2017

Дополнителни попусти: 
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11 и 14=11 за престој во период 01.12-27.12 & 04.01.-15.03.
7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10 за пристигнување од 01.03.2018
* Дополнителните попусти се комбинираат со ЕВ попустот!

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ ЛИЦА
APP 1-Bedroom- минимум 2; максимум 2 +2 или 4 возрасни 01.12-27.12.17 28.12-03.01.18 04.01-15.04.18
Наем на Апартман со 1 спална /2 pax/ RO 38.5 81.4 38.5
Наем на APP 1-Bedroom /3 adults/ RO 38.5 81.4 38.5
Наем на APP 1-Bedroom /4 adults/ RO 38.5 81.4 38.5
2 adults + 1 Chd (02-11,99) 38.5 81.4 38.5
2 adults + 2 Chd (02-11,99) 38.5 81.4 38.5
Апартман со 2 спални- минимум 4; максимум 4+2 или 6 возрасни 01.12-27.12.17 28.12-03.01.18 04.01-15.04.18
Наем на APP 2-Bedroom /4 pax/ RO 50.6 104.5 50.6
Наем на APP 2-Bedroom /5 pax/ RO 50.6 104.5 50.6
Наем на APP 2-Bedroom /6 pax/ RO 50.6 104.5 50.6
4 Adults + 1 Chd (02-11,99) 50.6 104.5 50.6
4 Adults + 2 Chd (02-11,99) 50.6 104.5 50.6
5 Adults + 1 Chd (02-11,99) 50.6 104.5 50.6
Минимум престој   1 3 1
Политика за отказ на резервации (денови пред пристигнување) 1 15 1
Пенали за отказ на резервација (во ноќи)  1 100% 1
Пенали за NO show  2 100% 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ


Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Сподели!

32

Leave a comment

You are commenting as guest.