Designed by Сайт города Читы

Хотел “Mountain Romance & Spa“ 3*

www.hotel-mr.com

Локација: 600м од центарот на Банско и околу 500-600м од Гондола Лифт. Хотелот е изграен во 2007 година, а реновиран во 2015. Капацитет: 6 ката • 8 studios (max. 2+1/3 persons, 20 m²) • 8 1-bedroom apartments (max. 2+2/4 лица, 40 m²) • 4 2-bedroom apartments (max.4+2/6 лица, 55 m²). Услуга: BB (појадок на шведска маса) или HB (појадок на шведска маса и вечера со мени).
STUDIO:

• две одделни легла / брачно легло; 
• опремена кујна (микробранова, фрижидер, тостер, електричен бокал за вода)
• централно греење;
• сеф (со доплата)
• сателитска ТВ;
• интернет приклучок или Wi- FI Internet (бесплатно);
• балкон (кај некои од собите);
• чистење - секој ден;
• промена на постелнина - 2 пати неделно; 
• промена на крпи - 4 патни неделно; 
• дополнително легло (фотеља на пуштање);

APARTMENT:
• дневна соба со софа и 1 или 2 одделни спални, два одделни легла / брачно легло; 
• опремена кујна (микробранова, фрижидер, тостер, електричен бокал за вода)
• централно греење;
• сеф (со доплата)
• сателитска ТВ;
• интернет приклучок или Wi- FI Internet (бесплатно);
• балкон (кај некои од собите);
• чистење - секој ден;
• промена на постелнина - 2 пати неделно; 
• промена на крпи - 4 патни неделно; 
• дополнително легло (фотеља на пуштање);

СПА 
• фитнес 
• Џакузи
• парна бања
• Сауна 

SKI:
• Транспорт до гондола лифт (според распоред) 

 

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

HOTEL MOUNTAIN ROMANCE & SPA 3*

Макс. лица во соба

 

01.12-20.12

11.03-16.04

 

21.12-27.12

12.02-24.02

28.12-02.01

03.01-08.01

25.01-11.02

09.01-24.01

25.02-10.03

 

 

Цена по лице на ден во соба или за наведениот број лица во апартман на база ноќевање со појадок

 

 

Двокреветна соба

2+1

17 €

22 €

41 €

26 €

20 €

Двокреветна=Еднокреветна

1

26 €

39 €

80 €

47 €

31 €

АПП со 1 спална (цена за 2в)-мак.4воз.

2+2

36 €

48 €

88 €

56 €

41 €

АПП со 2 спални (цена за 4в)-мак.6 воз.

4+2

57 €

75 €

150 €

96 €

67 €

 • Бесплатно користење сауна, џакузи, парна соба, фитнес, интернет, ски остава,превоз до ски лифтот

 • Мин. престој 4 ноќи за период 28.12-08.01. и 25.01-11.02.

 • Доплата за Полупансион -8 еур возрасен/4 еур дете 4-11.99 год.

 • Божиќна вечера (незадолжителна,без програма)-25 еур возрасен / 15 еур дете од 4-11.99 год.

 • Новогодишна вечера (незадолжителна,без програма)-50 еур возрасен /32 еур дете од 4-11.99 год.

 • Дете 0-3.99 год. на дополнително легло-бесплатно

 • Дете 0-3.99 год. со 1 возрасен во двокреветна=Еднокреветна

 • Едно дете 4-11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна-30% попуст

 • Две деца 4-11.99 год. со 1 возрасен во двокреветна-прво дете 30% попуст, второ дете 70% попуст

 • Едно дете 4-11.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна/АПП со 1 спална-70% попуст

 • Едно дете 4-11.99 год. на дополнително легло со 4 возрасни во АПП со 2 спални-70% попуст

 • Две деца 4-11.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни во АПП со 1 спална-секое дете по 70% попуст

 • Две деца 4-11.99 год. на дополнително легло со 4 возрасни во АПП со 2 спални-секое дете по 70% попуст

 • Возрасен на дополнително легло-60% попуст

 • Tуристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Попусти за рана резервација (важи само за резервации со мин.5 ноќи)

 • 10% попуст за резервации направени до 09.12.2017 за престој во хотел од 28.12-08.01. и 25.01-11.02.

 • 20% попуст за резервации направени до 09.12.2017 за престој во хотел 01.12-27.12 , 09.01-24.01.и од 12.02-16.04

Екстра попусти: за пристигнување до 27.12 incl. и од 03.01. за престој 7-10 ноќи-1 бесплатно ноќевање, престој 11 ноќи и повеќе-2 бесплатни ноќевања. Двата попуста не се комбинираат.

 

Сподели!

52

Leave a comment

You are commenting as guest.