Designed by Сайт города Читы

Хотел “Mountview Lodge“ 3*

www.mountview-lodge-hotel.banskohotelspage.com/en/

Мал хотел за удобен зимски одмор. Поседува пространи соби со кујна, ресторан, бар, интернет, room service.
Се наоѓа на 700 метри од центарот на Банско. Се состои од 4 спрата, има лифт, изграден е 2008 година.
Има вкупно 52 соби: Студио ( 35м2), Апартман со 1 сплана (45м2), Апартман со 2 спални (65м2).
Сите соби имаат опремена кујна (микробранова печка, апарат за кафе, фрижидер, рерна, садови) централно греење, сателитски канали, Wi-Fi, туш, фен за коса.
Студио: Кујна, фотелја на развлекување, двокреветна соба. Прилагодена за 3 возрасни лица.
Апартман со 1 сплна: дневен престој со софа, кујна и спална соба. прилагодена за 4 возрасни лица.
Апартман со 2 сплни: дневен престој со софа, кујна и 2 спални соби. прилагодена за 6 возрасни лица.

Попусти за рани резервации:

15 % Попуст за резервации направени до 15.09.2017 и 100% уплатени до 20.09.2017 
10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2017 и 100% уплатени до 20.11.2017

Дополнителни попусти: 
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11 и 14=11 за престој во период 01.12-27.12 & 04.01.-15.04.
* Дополнителните попусти се комбинираат со ЕВ попустот!

НАЕМ НА СОБА
Студио -минимум 2; максимум 2 +1 pax 01.12-27.12.17 28.12-03.01.18 04.01-15.04.18
STUDIO (Наем на 2 pax) RO 29.7 62.7 29.7
2 adults + 1 Chd (02-11,99) 29.7 62.7 29.7
Апартман со 1 спална - минимум 2; максимум 2+2
или 4 возрасни
01.12-27.12.17 28.12-03.01.18 04.01-15.04.18
Наем на APP 1-Bedroom /2 pax/ RO 41.8 79.2 41.8
Наем на APP 1-Bedroom /3 adults/ RO 41.8 79.2 41.8
Наем на APP 1-Bedroom /4 adults/ RO 41.8 79.2 41.8
2 adults + 2 Chd (02-11,99) 41.8 79.2 41.8
Апартман со 2 спални - минимум 4; максимум 4+2
или 6 возрасни 
01.12-27.12.17 28.12-03.01.18 04.01-15.04.18
Наем на APP 2-Bedroom /4 pax/ RO 55.0 112.2 55.0
Наем на APP 2-Bedroom /5 pax/ RO 55.0 112.2 55.0
Наем на APP 2-Bedroom /6 pax/ RO 55.0 112.2 55.0
4 Adults + 2 Chd (02-11,99) 55.0 112.2 55.0
Минимум престој   1 3 1
Release  3 26 3
Политика за отказ на резервации 
(денови пред пристигнување)
1 15 1
Пенали за отказ на резервација (во ноќи)  1 100% 1
Пенали за NO show  2 100% 2

Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќЦената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Сподели!

51

Leave a comment

You are commenting as guest.