Designed by Сайт города Читы

Хотел “MPM Guiness“ 4*

www.mpmhotels.bg

Хотелот нуди вкупно 119 соби: Студио, апартмани со една спална и апартмани со две спани(мазонети).
Студијата содржат: француски лежај, кујна(фрижидер,апарат за кафе), сателитска телевизија,фен за коса,сеф,тоалет.
Апартман со една спална -дневна соба со софа и кујна(фрижидер,апарат за кафе),спална соба(одвоена со врата),сателитска телевизија, телефон, фен, сеф, тоалет(када /туш).
Апартман со две спални (во стил на куќа) две спални соби и дневен престој.
 Хотелски услуги:

 • Базен - затворен (бесплатно);
 • Хемиско чистење;
 • Интернет - во лоби бар 
 • Масажа (со доплата во СПА центарот)
 • Конференциска сала
 • Сауна
 • Сеф
 • СПА 
 • Фитнес 
 • Бар
 • Ресторан

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

 

УСЛУГА

29.1217

04.01.18

05.01.18

11.01.18

12.01.18

18.01.18

19.01.18

01.03.18

СТУДИО

H.B

67.00

50.00 39.00

44.50

деца 02-11.99 на допол.легло

H.B

14.00

15.00 15.00

15.00

дете 02-11.99 на редовно легло

H.B

51.00

39.00 30.00

34.50

Возрасен на допол.легло

H.B

47.00

36.00 28.00

32.00

АПП (1 спална)

H.B

72.50

54.50 42.50

48.00

1-во дете 02-11.99 на допол.легло

H.B

14.00

15.00 14.00

14.00

2-ро дете 02-11.99 на допол. легло

H.B

14.00

15.00 15.00

15.00

Возрасен на допол.легло

H.B

51.00

39.00 30.00

34.00

АПП-наем(2 спални) 4лица

H.B

254.00

191.00 145.00

168.00

Новогодишна вечера

возрасен70

дете од 02-11,99 -35

РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.09.2017 - 20% ПОПУСТ

РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.10.2017 - 15% ПОПУСТ

11=10,10=9,7=6 ЗА ПРИСТИГАЊА ДО 22.12.2017 И ПОСЛЕ 09.03.2018

Сподели!

41

Leave a comment

You are commenting as guest.