Designed by Сайт города Читы

Хотел “Murite“ 4*

 
Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна. 
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг - понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година) , изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава
АЗАЛИА се во главна зграда, ОРХИДЕА  се во споредна зграда (без топла врска).   
 
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.09.2017 (не важи за Нова Година)
15 % за резервација и уплата до 15.11.2017 (не важи за Нова Година)
10 % за резервација и уплата до 15.12.2017 (важи за Нова Година)
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-23.12.2017 и 14.01-15.04.2018 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено и новогодишна вечера.
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018 14.01-05.03.2018
Вид на сместување | Период на престој 06.03-15.04.2018 02.01-13.01.2018 (мин.4 ноќевања)  
Двокреветна соба - АЗАЛИА 2+0 23.00 € 31.00 € 48.00 € 29.00 €
Еднокреветна соба - АЗАЛИА 1 34.00 € 47.00 € 72.00 € 43.00 €
Едноспален апартман - АЗАЛИА 2+2 26.00 € 35.00 € 55.00 € 32.00 €
Двоспален апартман - АЗАЛИА 4+2 23.00 € 31.00 € 48.00 € 29.00 €
Двокреветна соба - ОРХИДЕА 2+0 19.00 € 28.00 € 41.00 € 25.00 €
Еднокреветна соба - ОРХИДЕА 1 29.00 € 41.00 € 56.00 € 38.00 €
Едноспален апартман - ОРХИДЕА 2+2 23.00 € 31.00 € 48.00 € 29.00 €
Двоспален апартман - ОРХИДЕА 4+2 19.00 € 28.00 € 41.00 € 25.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи,
сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE - возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. - 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 5.99 год. - бесплатно 
▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман - бесплатно 
▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман - 50% попуст 
▪ Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст 
▪ Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман - 30% попуст 
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми 
▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасни - 70€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање) 
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден  

 

 
 

Сподели!

53

Leave a comment

You are commenting as guest.